Zubkov Oleksandr nemzetközi kupamérkőzései magyar csapat tagjaként/ellen:

# dátum bajnokság mérkőzés csere lap gól
1 2019.07.10 BL Ferencvárosi TC - PFC Ludogorets Razgrad 1 x gól 2 : 1
2 2019.07.17 BL PFC Ludogorets Razgrad - Ferencvárosi TC 2 : 3
3 2019.07.24 BL Ferencvárosi TC - Valletta FC 3 : 1
4 2019.07.30 BL Valletta FC - Ferencvárosi TC 1 : 1
5 2019.08.06 BL GNK Dinamo Zagreb - Ferencvárosi TC sárga lap 1 : 1
6 2019.08.13 BL Ferencvárosi TC - GNK Dinamo Zagreb 0 : 4
7 2019.08.22 Európa Liga FK Sūduva - Ferencvárosi TC 0 : 0
8 2019.08.29 Európa Liga Ferencvárosi TC - FK Sūduva 4 : 2
9 2019.09.19 Európa Liga RCD Espanyol - Ferencvárosi TC 1 : 1
10 2019.10.03 Európa Liga Ferencvárosi TC - PFC Ludogorets Razgrad LEcserélve 0 : 3

2019.07.29, 19:43
    Nem kérdés, minden mondata és a pályán mutatottak szerint is az idei legjobb üzlet volt, Így tovább!

Az egyik legjobb képességű légiós, akire rápróbáltunk az évek alatt ... erőteljes, "látja" a focit, nem önző ... és fiatal. A hozzá hasonlóakat jó lenne megtartani (majd pár évvel később eladni, komoly haszonnal), köréjük építkezni 3-5 év távlatában ...

Az ilyen pitbull mentalítás, ami neki van, hiányzik a magyar fiatalokból..

Tetszik a magabiztossága. Nem az a beszari típus. Ilyen emberekre van szükségünk. Talán egyszer a magyar fiatalok között is elterjed ez a mentalitás.

2019.05.31, 11:05
    A SAHTARTÓL ÉRKEZETT 2-SZERES BAJNOK JÁTÉKOS
    A mieink kölcsönvették a 2-szeres ukrán bajnok, 3-szoros Ukrán Kupa-győztes középpályást, Oleksandr Zubkovot.

Labdarúgócsapatunk kölcsönvette a Sahtar Donyeck 22 esztendős, ballábas középpályását, Oleksandr Zubkovot. A futballista a Sahtarral három szezon alatt két bajnoki címet, három Ukrán Kupát és két Ukrán Szuperkupát nyert. De az U19-es csapattal az Ifjúsági Bajnokok Ligája döntőjét is megjárta.

A 2018/19-es szezont kölcsönben a Mariupolnál töltötte, ahol alapemberként nyolc bajnoki góllal segítette az együttest az Európa Liga-indulást érő negyedik helyhez.

Zubkov csütörtök délután még pályára lépett, és gyönyörű gólt szerzett a Zorya elleni rangadón, majd adott egy gólpasszt is, ezzel nyertek 3-1-re.

Zubkov elsősorban jobbszélsőként vagy jobb oldali középpályásként bevethető, de a középpálya közepén is képes jó teljesítményt nyújtani.

Bemutatás

Zubkov 1996. augusztus 3-án született az ukrajnai Makiivkában. Első klubja az Olimpik Donyeck volt, itt 13-tól 15 éves koráig futballozott, majd lecsapott rá az ország sztárcsapata, a Sahtar Donyeck.

A klubban 19 évesen mutatkozott be a felnőttek között, és ebben a szezonban (2015/16) már Ukrán Kupát és Ukrán Szuperkupát is szerzett. Emellett még az U19-es együttesnek is alapembere volt, amellyel bajnok lett, az Ifjúsági Bajnokok Ligájában pedig a sorozatot végigjátszva és három gólt szerezve a döntőig meneteltek társaival, ahol csak a Chelsea állította meg őket.

A 2016/17-es és a 2017/18-as idényben egyaránt nyolc-nyolc összecsapást játszott a Sahtarral az élvonalban. A csapattal mindkét évben megnyerte az ukrán bajnokságot, valamint az Ukrán Kupát is, sőt az egyik évben triplázott a klubbal, azaz a Szuperkupát is bezsebelte.

Zubkov így három szezon alatt két bajnoki címet, három kupasikert, két Szuperkupa-győzelmet ünnepelhetett, emellett egy bajnoki ezüstje és két Szuperkupa-ezüstje is lett. Az U19-es együttessel pedig szintén nyert egy bajnoki aranyat, valamint ezüstöt szerzett az ifi BL-ben.

A több játéklehetőség érdekében a 2018/19-es szezont a szintén ukrán első osztályú Mariupolnál töltötte. A váltás tökéletesen bejött, hiszen 22 bajnokin játszhatott (19-szer kezdőként), ezeken az összecsapásokon pedig nyolc bajnoki góllal volt vezére együttesének, amely az Európa Liga-indulást érő negyedik helyen végzett.

Zubkov tagja volt az ukrán U18-as, U19-es, U20-as és U21-es válogatottnak is. Utóbbiban tavaly októberben is pályára lépett, a skótokat az ő duplájával verték.