Diósgyőri VTK - Ferencvárosi TC 1 : 3 17:00

2020.12.12, 17:51 (szerk.: 2020.12.12, 18:00)
    Lemaradtam a meccsről, de ha jól értem, ondó-szabó az új kassiai.

Gratulálok, srácok! Évekig vártuk, hogy bírói ellenszélben se legyen egy pillanatnyi kétség sem soha afelől, hogy 12 (na jó, 11+1köcsög) ellen se legyen egy pillanatig se kétséges a győzelmünk!

Há' nemtom láttunk e már olyat, hogy a támadó rálép a védő lábfejére és elhemperedik aztán büntető. És ez csak a jéghegy csúcsa, arcátlan volt, amit művelt.

Elől félgőzzel is számos helyzetet ki tudtunk alakítani, hátul viszont kicsit sok volt a hiba.

Alacsony maradt a vérnyomásom, még ez a mocsok ondó sem érdekelt. Ott tartunk, hogy bírói ellenszélben is lazán vitorlázunk.
    Örülnék a tavaszi EL szereplésnek,mert ez a posvány már csak lehúzhat minket.

Hát gyerekek, ez azért nem semmi, hogy olyan szintre jutottunk, hogy egy bajnoki meccs egy laza szombat esti kis focizgatás, ahol annyira jók vagyunk, hogy Sanyi nyugodtan beállhat az ellenfélhez, mert így is jobbak vagyunk. Mindezt a kvázi csere sorral. Szép volt fiúk, gratulálok!

Az a Laidouni passz Uzuninak valami zseni volt

Mak akciója volt a kulcs. Elvitt vagy 4 ember a pálya közepéről.

Mak mindkét passza hajszálpontos volt... s a mezőnyben is elképesztően jó volt a 3. gól is abból indult, ahogy hátul talán 4 védő között kihozta a bolyból... Ilyen, támadókat támogató középpályás munkát, rég tett oda bárki is...

2 tizenegyesdöntés volt fordított és elmaradt egy piros és így is simán gond nélkül hoztuk a meccset, néhol remek támadásokat vezetve.

Haratin magas láb. sárga. Hegedűs magas láb- nincs sárga. Uzuni elvégzi a szabadrúgást hátrafelé- sárga. Majdnem eltörik Laiduni lábát - sárga- Rálépnek Haratin lábára, sebaj, tizi oda. Hegedűs felökleli Makot- tovább.

Így, hogy Baturina is kezd kibontakozni lehet mondani hogy a nyári igazolási időszak bombajól sikerült.

Takarékon játszva is edzőmeccs jellege volt a találkozónak. A küzdelem nem a két csapat között zajlott, hanem a mocs*k bíró és a Fradi között. A Barca ellen annyit játszottunk amennyit engedtek nekünk, a bajnokikon meg amennyit akarunk. Ma ez jött ki, remélem sérülés nélkül úsztuk meg a mai napot.

Mai legjobbak: 1.Mak, 2.Laidouni, 3. Baturina

Minden erőlködés nélkül megnyertük a meccset ami persze jó de pont ezek a meccsek nem készítenek fel semmenyire sem a nemzetközi meccsekre.
    Lényeg meg van a 3 pont, holnap veszítsenek pontot a szarosok, köv héten meg valahogy nyerjük a Dinamo elleni meccset, de jó lenne tavasszal egy EL meccs a Real Madriddal teltház előtt hazai pályán!

Hajrá Fradi!!

Azért,hogy Lovre hová szaladt a 11-es előtti helyzetnél rejtély.
    De fantasztikus volt ma a csapat,le a kalappal.
    Nagyon érik a z Isael Mak csere a kezdőben.

Márkvárt vezette egyedül a labdát. Zubkov támadta, Lovre kísérte, ahogy kell. Azonban a belül érkező Pedroról lemeradtak ketten is. Arról nem beszélve, hogy az egész védelem Heister, Karatin, Kovacsevic, de Frimpi és Laiduni fennmaradt. Ez a Dió ellen nem ért gólt, de komoly csapat ellen ez nagy védelmi hiba. És Lovre volt aki a Dibuszról kipattanó labdát elrúgta. Nem vele volt a legnagyobb baj.

A Mikulás - már tegnap - két meglepetést hozott:
    1. Feczkó nyilatkozata. Nem azt mondta, hogy ők voltak a jobbak és mi csak szerencsével nyertünk.

2. A TV közvetítésben a riporter. Meg merte mondani, hogy jogtalan a büntető, ergo játékvezetői tévedés volt. Sőt, azt is szóvá tette, hogy Laidouni lerúgása akár egyből piros is lehetett volna.

Szèpjòreggelt minden Fradistának! Tegnap vált 100%ra biztossá a 32. Megmutatta a csapat, hogy a bíròi csalás már nem tud bennünket hátrányosan èrinteni! A játèkosok csak a focira koncentráltak ès lexarták ondò szemètkedèseit! Mak szerintem a mezöny legjobbja volt. Baturina is bontogatja szárnyait. Remènykedve várhatjuk a keddet! Hajrá Fradi!

Rengeteg nagy helyzetünk volt, ritkán van ennyi egy meccsen. Egy két hibát leszámítva, jól játszottunk. Remélem fejlődünk tovább.

Mind a 3 gól jól mutatja miről szólt a tegnapi meccs. Baturina erőtől duzzadó érkezése a labdára, Zubkov oktatnivaló kiugratása a beindulással és a befejezéssel és a végén a 3. a trükkös de magabiztos befejezéssel.

Osztálykülönbség volt még úgy is hogy kaphattunk volna gólt, igaz ezt a már "megszokott" hátrapasszal tudtuk nekik összehozni.

Már szenilis vagyok, ezért írás előtt megnéztem. Se a ziccer, se Lekvár beadása előtt nem volt hátrapassz. Az első egy gyenge kapuralövés, ami kipattanf és nem volt senki a középpályán, a másik Lovre karcsú mentése után ment Lekvárhoz.
    Amúgy ez olyan, mint Zrínyi és a vadkan. Inkább hiszek én is a hátrapassz idegesítő hibájának, mint a valóságnak. smiley Nagyon rühellem, hogy nincs, aki cselezzen előre. Gondolom kapna is érte, ha utána lekontráznának belőle.

Viszont Hegedűs bababorogatása mintha kimaradt volna az összefoglalóból.

Amúgy pedig nézd meg Grozav helyzetét, miből alakult ki. Hozzáteszem, az mondjuk pont nem a hátrapasszoló hibája volt, hanem Kovacsevicsé. Már élőben is érthetetlen volt, többször visszanézve meg pláne, hogy mit akart. Mintha over 1,5-re tette volna a diósgyőri gólok számát smiley

Az 56:22 tiszta játékidejű találkozón 58%-ban birtokoltuk a labdát, jóval pontosabban passzoltunk (86.7 és 81%), többször lőttünk kapura, többször találtuk el az. A párharcok többségét megnyertük, miközben az ellenfél sokszor (22-t a mi 10-ünk mellett) szabálytalankodott.

Az InStat-index TOP5-je: 1. Zubkov (304), 2. Karan (286), 3. Dibusz (284), 4. Rui Pedro (279), 5. Haratin (268). Úgy tűnik, hogy Laidouni mellett Mak és Uzuni sincs az MLSZ adatbázisában.

A csapat 4-4-2-ben (vagy méginkább 4-2-4-ben) játszott, némileg többet támadtunk (26+4, ill. 24+3), az xG-t 3.02-1.53-ra hoztuk (xcG 3.08-1.36). A támadópárharcok 51, a védekezőpárharcok 62 és a légpárbajok 60%-át nyertük meg. A tempónk jó volt (18.11, gyakorlatilag a Barca elleni tempónkat hoztuk), 9% volt a hosszú labdák aránya és a letámadásban az NBI-es átlagunkat hoztuk (9.6), az átlagosnál picit többet adtunk haza (17.7%). Viszonylag sok labdát szereztünk az ellenfél térfelén (33 – Haratin 6, Laidouni 5, Lovrencsics 4), de épp ugyanennyit adtunk el a saját térfelünkön is. Kovacevic 2, Botka és Zubkov 1-1 eladott labdája lövéshez vezetett.

Dibusz 6 lövést kapott, ebből 1 lesz gól (1.36). 20 passzából 19 volt pontos, 17 labdát adtunk haza.

Lovrencsics 93 akciójának 81%-a volt sikeres, 86%-kal passzolt, 11 hosszú labdájából 8. 13 párharcból 10-et nyert, 15 labdát adott el, 11-et szerzett vissza, 4 passzt lopott, 1 lövést készített elő (0.01).

Kovacevic 111 akciójából 82% volt jó, 87%-kal passzolt, 12 hosszú labdájából 3 volt jó. 7 párharcból 5-t nyert, 11 labdát adott el, 12-t szerzett vissza, 5 passzt lopott, 7-szer tisztázott.

Frimpong 95 akciójának 83%-a volt sikeres, 94%-kal passzolt, 19 párharcból 10-et nyert, 3 labdát vesztett, 7-et szerzett, 1 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.43).

Heister 70 percet volt a pályán, 59 akciójának kétharmada volt sikeres. 1 lövése volt. 83%-kal passzolt, 14 párharcból 9-et nyert. 6 labdát vesztett, 8-at szerzett, 4 passzt lopott.

Mak 72 akciójának 65%-a volt sikeres, 2 gólpasszt adott (0,54), 1-szer lőtt kapura (0.19). 69%-kal passzolt, 9 cseléből 5 volt jó, 20 párharcból 12-t nyert meg.

Haratin 64 percet játszott, 60 akciójának 80%-a volt sikeres, 90%-kal passzolt, 5 párharcból 3-at nyert, 3 labdát vesztett, 11-et szerzett vissza, 5 passzt lopott.

Laidouni 70 percig volt a pályán, 73 akciójának 79%-a volt sikeres. 96%-kal passzolt, 18 párharcból 11-et nyert meg, 5 labdát adott el, 10-et szerzett, 5 passzt lopott. 3 lövést készített elő, az egyikből gól(passz)lett (1.07 xA)

Zubkov 64 percet kapott, 48 akciójának kétharmada volt sikeres. 5 lövéséből 4 talált kaput, 1 gól lett (0.66). 84%-kal passzolt, 11 párharcból 6-ot nyert meg. 1 lövést készített elő.

Boli 63 akciójának 51%-a volt sikeres. 2 lövése volt (0.57). 76%-kal passzolt, 34 párharcának felét megnyerte. 1 lövést készített elő (0.06).

Baturina 82 percet kapott, 35 akciójának 37%-a volt sikeres. 2 lövéséből (0.67) 1 gól lett. 70%-kal passzolt, 20 párharcból 5-t nyert. 1 lövést készített elő (0.05).

Uzuni 28 percig volt a pályán, 24 akciójának 54%-a volt sikeres. 2 lövésből (0.43) 1 gólt szerzett. 8 passzból 5 volt jó, ugyanez az arány a párharcoknál. 1 lövést készített elő (0.38).

Somalia 28 percet játszott, 28 akciójának 82%-a volt sikeres. 2 lövése volt (0.49), mind a 19 passza pontos volt. 3 cseléből 2 jó, 5 párharcból 3-at megnyert. 4 labdát szerzett, 2 passzt lopott.

Vécsei 23 percet kapott. 32 akciójának 78%-a sikeres volt. 1 lövése volt (0.01), mind a 24 passza pontos volt. 4 párharcból 1-et nyert, 1 labdát vesztett, 3-at szerzett vissza, 3 passzt lopott.

Botka is 23 percet játszott, 34 akciójának háromnegyede sikeres volt. 87%-kal passzolt, 9 párharcból 4-et nyert, 3 labdát vesztett, 2-t szerzett vissza, 1 passzt lopott.

Skvarka 10 percig játszott, 11 akciójának 64%-a volt sikeres, mind a 6 passza jó volt. 3 párharcból 1-et nyert, 1 labdát szerzett, 1 passzt lopott.