Budapest Honvéd FC - Ferencvárosi TC 0 : 2 21:05

játékvezető: 3 (1 szavazat)

hangulat: 3 (1 szavazat)

1...5

2020.06.17, 10:59 (szerk.: 2020.06.26, 14:20)
    Magabiztos győzelem, magabiztos bajnoki cím! Most értem haza a meccsről, most már én is 1*-os lettem! Köszönjük Fiúk és nem utolsó sorban REBROV MESTER! Jöhetnek az európai túrák, én készen állok! smiley

az első félidő nagyon 0-0 volt, de látszik, hogy a taktika része volt, hogy a másodikat pörgetjük meg. ha 3 vagy 4 a vége, akkor sem szólhatnak egy büdös szót sem.

Az a második félidő nagyon rendben volt. Az őszi menetelést idézte.

Sokan azt hitték a kezdőt látva, hogy nem is akarunk nyerni, de ez tökéletes taktika volt, köze nem volt a meccshez a Honvédnak. Minden elismerés Rebrovnak és a csapatnak!

Qrvára nem kell leírni Vécseit... Nagyon sok játékossal megtettük már és nagy hiba volt.

Voltak ma szép labdái mélységből, valami ilyesmi lenne a szerepe nálunk. Remélem a Lovrencsicsi utat járja be, a fizikuma és a motivációja meg van hozzá.

Talán ezen a meccsen látszott először Skravka mit is keres itt. Még Vécsei is összekapta magát a második félidőre. Nem volt jó meccs, de akárhogy is, nagyot játszottunk. Ennyi kellett. Remélem együtt marad ez a csapat! Hajrá Fradi!

A vírus azért belerondított, de szerencsére a pályán dőlt el, szép volt!

Most irány a csoportkör!

Az ismert körülmények miatt az idei ünneplés kisebb lesz, de ez nem von le semmit abból a tényből, hogy újra BAJNOKCSAPATUNK van!!!!! Rebrov profi, de azt nem tagadom, hogy sok ősz hajszálam lett a játék miatt. Most nagy levegőt kell venni, ma még ünnepelni kell, holnaptól viszont a jövőre készülni.
    Gratulálok a klub összes alkalmazottjának, szép volt fiúk!

31. Ennyi. Ma két szép gól, néha foci, de inkább felejthető meccs. Fura bajnokavato, ahogy tavaly is.

ÉS a tábor megint hiányzik a lelátóról. Ez már lassan szokássá válik.

Érdekes rinyálás(ok) volt(ak) a kezdő csapat kiírásakor.. Szergej döntött. Ahogy eddig is (legtöbbször) - most is.. Jól!
    Asszem el jött az ideje, hogy belássuk: ha meg akarnánk veretni magunk, az se lenne 1xű ezzel a kerettel..

Most nézem az összefoglalót, Civic majdnem megszerezte a forduló gólját.

Az első félidő az kuka volt. 2. félidő elején bennragadtak az öltözőben és kaptak 2 gyors gólt utána meg már látszott a honvéd játékán hogy csak a végét várják.

Ha nincs az 2 gyors gól lehet a második félidő és egy ugyan olyan szar maradt volna. Inkább szomorúan nyilatkozott, de korrektül a 2 bekapott gól miatt.

A meccs tanulsaga, hogy Civic kifejezetten jo harom vedos rendszerben is, nem csak a vonal mellett tud jatszani.

Ez volt:

Grof - Blazic,Otigba,Civic - Botka,Csonka,Vecsei,Heister - Zubkov,Boli,Skvarka

Zubkov es Skvarka nem klasszikus szelsot jatszott, beljebb helyezkedtek.

Nekem ez simán a megszokott 4-2-3-1-nek tűnt. Heister volt a balszélső.

És erre hányan fogadtak volna meccs előtt? Az elmúlt meccseken sokat bizonytalankodó Heisterből balszellő...

Ott kevesebbet tud hibázni, vagy ha mégis nincs bünti belőle. Jó döntés volt.

Különben meg tényleg egy nagyon sima lett a tegnapi meccs. Ondó getczi próbálkozott az elején, h betartson. Rájött, h nem tud mit kezdeni a Fradival. \"Megadta magát\"

Azon szerencsések közé tartozom akik élőben látták a tegnapi bajnokcsapatot. Egy percig se forgott veszélyben a kapunk. Rebrov King or.

Irigyellek. smiley
    Sajnos kb. 100-an lehettetek ott, de Nektek örk élmény az biztos. smiley

Egész egyszerűen a tegnapi meccsen a két csapat közötti minőségi különbség jött ki. Hogy minden poszton van két azonos, vagy majdnem azonos képességű játékosunk, az nem azt jelenti, hogy van két azonos képességű csapatunk. Ez csapatjáték. Ebben ugyanis összeszokottság kell, minél több együttes játék. Skvarka például zseniálisat játszott tegnap. Pedig Őt sokan már lapátra kívánták innen. De miután nem perceket kapott csak, hanem egy meccset, ki is hozta magából a képességeit. A gólja Messiére emlékeztető zseniális gól volt. Ilyen pontos gurítást a billiárd asztalokon lehet látni golyóval. És még lehetne a többiekkel is példálózni. Szóval fantasztikus játékosok vannak a keretben, a kevesebbet játszók között is. Köszönjük szakmai stáb!

A saját fegyverével vertük meg a Honvédot. 5 védő és egy vkp-vel. Ezzel a Honvéd se tudott mit kezdeni. Alig volt lehetőségük, szinte zéró.

Azért az nagy kár, hogy a koronavírus hisztéria miatt csak pár százan ünnepelhettek a stadionban!

A bajnoki címet bebiztosító mérkőzés tiszta játékideje 52:44 volt, a kísérleti csapat meghatározó, de nem döntő fölényben volt a kupagyőztes hazaiakkal szemben. 55%-ban birtokoltuk a labdát, 85.9%-kal passzoltunk az esőben (a hazaiak 82.6%-kal). Másfélszer annyiszor próbálkoztunk gólszerzéssel és 2.5-szer annyiszor találtuk el a kaput. A játékvezető szerint öttel többet szabálytalankodtunk és ennyivel kevesebb párharcot nyertünk (48-52%). Az xG-arány 1.21-0.37, az xcG-arány 1.28-0.23 volt.

Az InStat TOP5-be csak ferencvárosi került, az első Eldar Civic (304), őt Marcel Heister (291), Gróf Dávid és Botka Endre (282-282), valamint Michal Skvarka (275) követi.

A felállás a Felcsút elleni 1-4 óta először nem négyvédős volt, hanem 3-4-3, sőt, akár 3-2-5-nek is mondhatnánk (de ne tegyük): Botka, Zubkov, Boli, Skvarka és Heister gyakorlatilag egy sorban játszott. 32 labdát vesztettünk a saját térfelünkön, ez a februári kisvárdai kirándulás óta a legjobb mutató idegenben és ezek egyike sem vezetett hazai lövéshez, ugyanakkor viszonylag kevés labdát szereztünk az ellenfél térfelén (21).

Többet támadtunk, mint a hazaiak (24+1, 18+5), akik inkább a kontráikban bíztak, a mérkőzésen rendkívül kevés beadási kísérlet volt (12 összesen). A meccs tempója jó volt (a mieink 17.29, a hazaiak 19.98 passz/perces mutatót hoztak össze). A hosszú labdák aránya 9.63% volt, ez a 10.36-os szezonátlag alatti, a 9.63-as PPDA (passz per defenzív akció) mutató rosszabb, mint a szezonátlag (9.4), az is igaz, hogy 2-0 után esett vissza az alá.

Gróf 2 lövést kellett védjen (0.23 xcG), 28 passzából 26 jó volt, kijönnie nem kellett, 22-szer adtuk haza neki a labdát.

Blazic 70 percet kapott, 88 akciójának 80%-a jó volt, 2 kísérletből 1 gólja volt (0.46 xG). 88%-kal passzolt, hosszú labdái 44%-osak voltak, 6 párharcból mindössze 2-t nyert, 5 labdavesztés mellett 2-szer szerezte azt vissza, 2 passzt lopott.

Otigba 86 akciójának 85%-a sikeres. 92%-kal passzolt, 4 párharcból 3-at nyert. 8 labdavesztése, 2 labdaszerzése és 1 passzlopása volt.

Civicnek 78 perc jutott, 75 akciójának 77%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.03 xG). 85%-kal passzolt, 12 párharcból 10-et (!) nyert. 9 labdavesztése, 8 labdaszerzése, 3 passzlopása volt.

Botka 72 akciójának a 49%-a volt sikeres, 79%-kal passzolt, 22 párharcból 6-ot nyert. 13 labdavesztése volt, 6 labdaszerzés és 8 (!) passzlopás mellett. 1 lövést készített elő (0.13 xA).

Vécsei 78 percet kapott, 81 akciójának 58%-a volt sikeres. 80%-kal passzolt, 21 párharcából 10-et nyert. 10 labdaszerzése, labdavesztése volt, 4 passzlopás mellett. 1 lövést készített elő (0.03 xA).

Csonka 70 percet játszott, 66 akciójának 68%-a volt sikeres. 88%-kal passzolt, 12 párharcból 9-et nyert (!) 1 labdát vesztett, 9-et szerzett, 2 passzlopás mellett

Zubkov is 70 percet kapott, 67 akciójának 52%-a volt sikeres. 4 lövése volt (0.18 xG). 91%-kal passzolt, 17 párharcból 5-t nyert meg, 1 lövést, a második gólt készített elő (0.11 xA).

Boli 54 akciójának 37%-a volt sikeres. 2 lövése volt (0.41 xG). 55%-kal passzolt, 27 párharcból 12-t nyert meg. 1 gólpassza volt.

Skvarka 81 akciójának 36%-a volt jó, 2 lövésből 1 gólt szerzett (0.11 xG). 83%-kal passzolt, 17 párharcból 2-t nyert meg, az első gól előtt szögletével másod asszisztot adott, 2 lövést készített elő (0.47 xA).

Frimpong 24 percet kapott, 19 akciójának 79%-a sikeres volt. 100%-kal passzolt, 5 párharcból 3-at nyert, 2 labdavesztése volt, 1-1 labdaszerzése és passzlopása.

Sigér is 24 percet kapott, 22 akciójának 45%-a volt sikeres, 75%-kal passzolt, 7 párharcból 2-t nyert meg, 2 labdát vesztett, 2-t szerzett, 1 passzt lopott.

Isael is 24 percig játszhatott, 21 akciójának épp harmada volt sikeres, 75%-kal passzolt, 9 párharcból 4-et nyert meg.

Lovrencsicsnek 16 perc alatt 16 akciója volt, 63%-uk volt sikeres. 67%-kal passzolt, 7 párharcból 4-et nyert. 3 labdát vesztett, 2-t szerzett, 1 passzt lopott. 1 lövése volt.

Haratin 16 perc alatt 9 akciót mutatott be, ezek kétharmada volt sikeres. 80%-kal passzolt, 2 párharcból egyet nyert meg, 1 labdát vesztett és 1 passzt lopott.

Négy mérkőzés labdánk lett volna a bajnoki aranyig,szerencsére már az elsőt kihasználtuk magabiztos,meggyőző játékkal,meglepő összeállításban és taktikai felállásban.

Ez Skvarka meccse volt, nálam a mezőnyben végzett meló, a gól és gólpassz miatt 9-es.