?
41 nemzetközi kupa
1 hazai kupadöntő
73 elsőosztályú bajnoki

Zachariassen Kristoffer nemzetközi kupamérkőzései magyar csapat tagjaként/ellen:

9 2021.11.04 Európa Liga Ferencvárosi TC - Celtic FC LEcserélve 2 : 3
10 2021.11.25 Európa Liga Real Betis Balompié - Ferencvárosi TC LEcserélve 2 : 0
11 2021.12.09 Európa Liga Ferencvárosi TC - Bayer 04 Leverkusen LEcserélve 1 : 0

1 2021.07.31 1 Ferencvárosi TC - Kisvárda-Master Good BEcserélve 1 : 2
2 2021.08.28 5 Ferencvárosi TC - Debreceni Vasutas SC LEcserélve sárga lap 4 : 2
20 2022.04.03 26 Puskás Akadémia FC - Ferencvárosi TC BEcserélve 2 : 2
21 2022.04.09 27 Ferencvárosi TC - Debreceni Vasutas SC BEcserélve 1 x gól 3 : 0

2022.04.19, 11:35
    Néha azért játszhatna igazán a posztján, azaz a nyolcas pozícióban! Ameddig nem volt “Lajos”, addig játszhatott ott kb. 5 percet. A tetű lassú Vécsei helyett jóval alkalmasabb oda, de hát na… Ehhez (se) értek. Ilyen ez…

Vecsei amugy eleg jatekintelligens, es o 6os, nem 8as. Tegnap nyomtuk a 3 kozeppalyas rendszert; Vecsei 6os, Loncar + Laidouni 8as -> ebben sztem lehetne Zakival 8ast jatszatni

Zakariás a sebessége miatt rúghatott sok gólt, és ez ezután is így lesz. Veszett gyors, nagy munkabírású, ha futásról van szó, és kezdi elkapni a fonalat az összjátékban is. Nyárra fog megérkezni valójában.

Na de addigra a töke is kinő? Mer azé amikor helyzetbe kerül, elég gyámoltalan!
    A többivel egyetértek!

remélem. Olyan ézésem van Vele kapcsolatban, mint a nyelvet nem ismerő új gyerekkel a suliban.

2021.07.15, 20:08
    GÓLERŐS NORVÉG VÁLOGATOTT KÖZÉPPÁLYÁS ÉRKEZETT
    Kristoffer Zachariassen idén 12 bajnokin 8 gólnál jár, így pazar formában csatlakozhat a mieinkhez.

Labdarúgócsapatunk szerződtette a Rosenborg norvég válogatott középpályását, Kristoffer Zachariassent. A 27 éves középpályás pazar formában érkezik a mieinkhez, ugyanis az előző szezonban együttese házi gólkirálya volt, és így áll a helyzet a jelenlegi idényben is (Norvégiában tavaszi-őszi rendszerű a bajnokság), amelyben 12 bajnokin már nyolc találatnál jár, nemrég mesterhármast is szerzett. Remek teljesítményének köszönhetően Zachariassen júniusban bemutatkozhatott a norvég válogatottban is.

Tokmac Nguen, Franck Boli és Henry Wingo után rövid időn belül Kristoffer Zachariassen a negyedik futballista, akit a norvég élvonalból szerződtettünk.

Bemutatás

Történelmi EL-szereplés és stabil teljesítmény

A 180 centiméter magas, a középpálya közepén és a szélein is bevethető, főként támadó játékstílusú Zachariassen 1994. január 27-én született Norvégia nyugati részén, a Vestland régióban fekvő Sotra városában. Innen indult el profi karrierje is még 2012-ben, 18 évesen az akkor harmadosztályú Nest-Sotra csapatában, ahol egészen 2016-ig játszott.

Előbb a norvég harmad-, majd a másodosztályban is alapembere volt együttesének, és teljesítményével felkeltette a nagyobb norvég csapatok figyelmét. Így került Zachariassen az elsőosztályú Sarpsborg 08 FF-hez 2017 januárjában.

Első idényében rögtön igazolta tehetségét, középpályásként 29 mérkőzésén nyolcszor is eredményes volt, és három gólpasszal is segítette együttesét. Megbízhatóságát jól mutatja, hogy 2.589 percet töltött a pályán, ezzel ő játszotta a hatodik legtöbbet az egész ligában. Egyértelműen csapata húzóembere volt a 2017-es évben, a Sarpsborg a bajnokság harmadik helyén zárt, ennek köszönhetően a csapat elindulhatott az Európa Liga 2018/2019-es selejtezőjében.

Itt az első selejtezőkörből indulva nagy menetelésbe kezdett a csapat, és az izlandi ÍVB, a svájci St. Gallen, a horvát HJK Rijeka és az izraeli Maccabi Tel-Aviv legyőzésével bravúrt elérve bejutott az EL csoportkörébe, ezzel a klub 2008 óta tartó fennállásának legnagyobb sikerét aratta.

Az Európa Liga csoportkörében a belga Genk, a svéd Malmö és a török Besiktas mögött öt pontot is szerzett csapata, de nem jutott tovább.
    Zachariassen oroszlánrészt vállalt a történelmi sikerben, ugyanis a selejtezőket és a csoportkörös meccseket is figyelembe véve 13 találkozón három gólt és két előkészítést jegyzett.
    Betalált a Besiktasnak idegenben, és góllal vette ki a részét a Genk 3-1-es legyőzéséből is.

Ami a 2018-as bajnokságot illeti (Norvégiában tavaszi-őszi rendszerű az élvonal), norvég játékosunk ezúttal is 2000 perc felett játszott (2.162), 26 meccsen négy gólt lőtt és három gólpasszt osztott ki, csapatával pedig a nyolcadik helyen zárt.

Zachariassen a 2019-es idényt is a Sarpsborgban töltötte. 29 találkozón hatszor volt eredményes és két asszisztot is felírhattak a neve mellé. Ismét kihagyhatatlan tagja volt a kezdőcsapatnak, amit jól mutat, hogy 2.610 percet töltött a pályán, az ötödik legtöbbet a mezőnyben. A Sarpsborgban összesen 107 alkalommal lépett pályára, 23 gólt lőtt és 12 gólpasszt adott.

Teljesítményének köszönhetően lecsapott rá Norvégia 26-szoros rekordbajnoka, a Rosenborg, amely egymillió eurót fizetett érte. Ahogy mondani szokás, Zachariassen minden koronát megért, ugyanis új csapatában
    a 2020-as szezonban 29 meccsen 12-szer talált az ellenfelek kapujába, amivel a klub házi gólkirálya lett, emellett volt négy gólpassza is.
    A Rosenborg szurkolói a 2020-as idény után az Év játékosának választották.

Ezúttal is bőven 2000 perc felett volt a pályán (2.530), és csapatát a 2020-as idényben hozzásegítette a bajnoki 4. helyhez, amivel a Rosenborg az Európa Liga 2020/2021-es-selejtezőjében indulhatott.

A selejtezők során az izlandi Breidablik, a lett Ventspils és a török Alanyaspor sem jelentett akadályt, ám a PSV Eindhoven már túl nagy falat volt, de Zachariassen így is szépen teljesített, négy selejtezőn egy gól és két assziszt volt a mérlege.

A 2021-es, jelenleg is futó norvég bajnokságban a 27 éves középpályás élete talán legjobb formájában játszik. Az eddig lejátszott 12 bajnokin nyolc gól és három gólpassz áll a neve mellett, amivel ismét a házi góllövőlista élén áll, és az egész ligát tekintve is a legjobb öt között van.

Nem is olyan régen, 2021. május 20-án, a Brann elleni találkozón mesterhármast szerzett Zachariassen, a norvég játékos tehát kiváló formában érkezett hozzánk a Népligetbe.

A Rosenborgnál eltöltött ideje alatt 45 meccsen 21-szer talált a kapuba és kilenc gólpasszt adott. Több alkalommal a csapatkapitányi karszalagot is ő viselte. Emellett beszédes adat, hogy az idei szezon mind a 12 mérkőzését végigjátszotta. Kiváló tavaszi teljesítményének köszönhetően a norvég válogatottba is meghívást kapott, és július 6-án, a görögöktől 2-1-re elvesztett felkészülési meccsen kezdőként léphetett pályára.

Itt olyan játékosokkal játszhatott együtt, mint a Borussia Dortmund sztárja, Erling Haaland, vagy a Real Madrid játékosa, Martin Odegaard.

Új játékosunk értékét a mértékadó Transfermarkt 1.1 millió euróra becsüli, amivel a Rosenborg második, míg a norvég liga ötödik legértékesebb labdarúgója volt.

Tokmac, Boli és Wingo is jól ismerheti friss igazolásunkat

Az utóbbi években klubunk három játékost is szerződtetett a norvég bajnokságból. Sorrendben Tokmac Nguent, Franck Bolit és legutóbb, idén januárban Henry Wingót. Mind a hárman jól ismerhetik Zachariassent.

Tokmac és Zachariassen például négy alkalommal is találkozott egymással a norvég élvonalban, de Henry Wingo ellen is pályára lépett friss igazolásunk.

Franck Boli is több alkalommal nézhetett farkasszemet Zachariassennel. A 2017-es szezonban a 25. fordulóban elefántcsontparti támadónk és új norvég játékosunk is kezdett, előbbi a Stabaekben, utóbbi a Sarpsborgban. A mérkőzés 2-2-es döntetlennel zárult, Zachariassen a 12. percben gólt szerzett, és mind a ketten végigjátszották a találkozót. Egy évvel később újra „egymásra találtak” labdarúgóink. Előbb 2018 májusában egy gólgazdag meccsen Zachariassen csapata 4-2-re nyert Boliék ellen. Ezen a mérkőzésen mindkét játékosunk betalált.