Gyirmót FC Győr - Ferencvárosi TC 0 : 2 19:30

tippek
  1. 1 : 2 (1)

2021.11.01, 17:16
    TELTHÁZ ELŐTT A CÍMVÉDŐ ELLEN

Tájékoztatjuk kedves szurkolóinkat, hogy a mai Gyirmót FC Győr – Ferencvárosi TC mérkőzésre a nagy érdeklődésnek köszönhetően az összes hazai jegy értékesítésre került, a helyszínen a pénztárak zárva lesznek. Vendég oldalon még online a jegy.mlsz.hu oldalon van lehetőség megvásárolni korlátozott számban jegyeiket.

2021.11.01, 16:58 (szerk.: 2021.11.09, 16:22)
    Meccs előtt megírtam, hogy legalább két gólos győzelem lesz.
    Kellemes meglepetés volt, hogy mindez úgy sikerült, hogy ismét nullára hoztuk le hátul.
    A takaroggyozóknak is maradt muníció, mert volt még vagy 10 elhülyéskedés, 5 elönzőzés, 5 kihagyott ziccer.
    Ma mindenki jól járt, igazi win-win szituáció ( nyer-nyer)

Teljesen egyértelmű győzelem, kicsit nyögvenyelős volt az első 40 perc. Amikor úgy akartuk, akkor a félpályán sem jöttek át. De elég sokat bohóckodtunk elöl, pedig ha koncentrálunk, akár gólarányjavítás is lehetett volna.

a Gyirmót bekkelt, amit szisztematikusan felőröltünk, sima győzelem, de nem szépségdíjas

Én a magam részéről inkább csak annyit írnék, hogy visszataláltunk a helyes útra.....csak így tovább a Celtic ellen is.

Sima volt, jol nyomtuk egy 11 emberrel vedekezo csapat ellen. Jellemzo volt, amikor Mmaee 30 meterre az ellen kapujatol vedekezett mint utolso ember. Profi melo volt, osztalykulonbseggel.

teljesen profin le lett hozva a meccs, az ellenfél 2:0 után hozta ki először a labdát a térfeléről, de egymást like-olgatják, akik szerint nem volt taktika sem. smiley

Ekkora "Park the bus" - t már régen láttam. Tükörsima meccs, az ellenfél taktikájához mérten sok helyzet, egy-két szép megoldás. Bárcsak minden kieső jelölt ellen ilyen sima lenne...

Stögernek nagy mázlija, hogy Tokmac gólt lőtt, különben kapott volna tőlem rendesen amiért Marint a szélre hozta be, Tokmacot meg középen hagytasmiley

Pont ezen bosszankodtam én is a gól előtt. Mak, Zaki és Marin is a szélre kényszerül, mintha Tokmacnak kötelező lenne középen játszani. Szélről egyébként is jobban ment neki korábban.

Hát, az világosan látszott, hogy az evidens dolgok át lettek beszélve,
    nem volt önzőzés, elöl viszonylag sok mozgás volt, az akarással sem volt baj.
    Viszont továbbra is nagyon görcsös mindenki, önbizalom nulla, sok esetben teljes tanácstalanság. Örültem volna, ha van egy kis szerencsénk, mert ez sima 4-5 szerzett gól is lehetett volna, jót tett volna a csapatnak.
    Stögerről, taktikáról itt nagyon nincs mit beszélni, bár az első félidőben agyfaszt kaptam attól, hogy a tizenhatoson felálló védelem mögé próbáltunk ívelgetni.

Hasonlóképp láttam, bár az ívelgetéseknél többnyire volt beinduló ember, csak a pontosságban volt hiba. Ahogy a kapu előtt is. Mindenesetre ez nem volt rossz teljesítmény az 1-0nál is 40 méteren védekező ellenfél ellen.

Előrelépés volt, hogy végre a kezdetektől domináltunk és letámadtunk, lezártuk a pályát, nem volt nagyon támadása a Gyirmótnak. A támadóharmadban viszont továbbra is pontatlanok vagyunk és nem elég gyorsak, kevésszer is vagyunk bent a 16-oson belül.

Továbbra is az az érzésem, hogy az alapjáték rendben van, de mintha elől túlzottan azt gondolnánk, hogy majd az egyéni kreativitás megoldja a dolgot, kevés a felépített támadás.
    Kellett a győzelem és milyen jó, hogy a sok szobamenedzser véleményével szemben Uzuni és Tokmac nem került ki a csapatból smiley
    Az meg elképesztő, hogy ez a csávó meccset közvetíthet.

40 méteren védekezett a legelől lévő Gyirmót játékos, ehhez képest szerintem elég sok helyzetet kialakítottunk. A kapu előtt nem vagyunk elég hatékonyak, ha ez a mai 4-0, akkor se szólhatna egy szót se senki.

A Gyirmót betolta a buszt, de azért fel tudtuk párszor törni a védelmüket. Egy jobb 2. félidővel hoztuk simán a meccset. Szép játékot egy ilyen csapat ellen gondolom senki sem várt. Nyertünk. Ez a lényeg. Hajrá Fradi!

Tegnap is az 1.félidő borzalmas volt, a 2.-ban legalább már hasonlított a focira, amit nyújtottunk, de valószínűleg jobb csapatok ellen ez édes kevés, mert ez a Gyirmót, nem akarom bántani őket, de botrányosan gyenge.
    A győzelemhez gratulálok! Celtic ellen csak annyi a kívánságom, hogy egy szervezett, a győzelmet minden áron akaró csapatot lássak, aztán lesz, ami lesz!

A hozzáállás és az eredmény rendben van, a meccset inkább elfelejteném, de ha ez a kiszenvedett 3 pont indít el minket felfele, áldásom rá. Laidouni jó volt, illetve Besic haja is javult.

Ha végig a támadó térfélen játszottunk, akkor miért volt 6 védekező játékosunk végig fent a pályán?

Somalia, Vécsei is tud támadni is, védekezni is.
    Laiduni pedig nem védekező játékos.
    Ettől függetlenül, végigtámadtuk a meccset.

Somi csak arra figyelt, hogy hátul ne legyen gond, a jobboldalunk támadásban impotens volt. Vécsei... Hagyjuk. Mostanában divat őt sztárolni... Bár vakok között a félszemű a király... Laiduni odapakolta magát! Ő jól játszott támadásban is!

egy dolgot, az akaratot vártam a meccstől, az megvolt, és nem 20 percig. Mentálisan ha visszajön a csapat akkor decemberre taktikailag is rendbe jöhetünk, lássuk a Celtic ellen mire megyünk!

Hajrá Fradi!

Amikor Toki vitte keresztbe a gól előtt akkor már tudtam hogy gól lesz a szokásos lövéséből. Kár hogy másfajta lövést nem tud

a szokásos, amikor a hosszúba tekeri a labdát.
    ez azért nem olyan volt.

A gyirmóti találkozón 4-2-3-1-ben játszottunk, 70%-ban birtokoltuk a labdát, 87.3%-kal passzoltunk, gyorsan (18.8 passz/perc). 21 lövésünkből csak 4 talált kaput (a hazaiaknál 6/3). Ehhez 59+1 ill. 14 támadás kellett. Az xG-arány 2.74 – 0.38, az xcG-arány 1.45 – 0.54 volt. A párharcokat 99-90 arányban hoztuk, a támadópárharcok 44%-át nyertük meg, a fejpárbajok aránya 25-16 volt ide. 45 labdát szereztünk az ellenfél térfelén (Vécsei 11, Laidouni 9, Civic 6), a gyirmótiaknak ez 10-szer sikerült. A passzaink mindössze 5.9%-a volt hosszú, a letámadásunk az átlagnál jóval intenzívebb volt (7.14 PPDA).

Bogdánnak hármat kellett védenie (0.54), mind a 9 passza pontos volt.

Somalia 77 akciójának 75%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.01). 88%-kal passzolt, 17 párharcot 8-at nyert meg. 9 labdát vesztett, 9-et szerzett, 3 passzt lopott.

Blazic 137 akciójának 79%-a sikeres volt. 1 helyzete volt (0.33). 88%-kal passzolt, 10 hosszú labdájából 2 volt pontos. 14 párharcból 9-et nyert meg. 11 labdát vesztett, 9-et szerzett, 10 passzt lopott.

S. Mmaee 124 akciójának 86%-a volt sikeres , 1 helyzete volt (0.15), 98%-kal passzolt, 22 párharcé 15-t nyert meg. 4 labdát vesztett, 13-at szerzett, 5 passzt lopott.

Civic 75 akciójának 76%-a sikeres volt. 75%-kal passzolt, mind a 4 csele, 13 párharcból 11 is sikeres volt. 16 labdát adott el, 9-et szerzett, 2 passzt lopott.

Vécsei 90 percet játszott, 116 akciójának 72%-a volt sikeres, 4 lövése volt (0.28). 84%-kal passzolt, 22 párharcból 13-at nyert meg. 18 labdát vesztett, 19-et szerzett, 4 passzt lopott.

Laidouni 161 (!) akciójának 78%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.03). 94%-kal passzolt, 31 párharcból 14-et nyert meg. 13 labdát vesztett, 17-et szerzett, 3 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.05).

Mak 72 percet volt a pályán, 61 akciójának 62%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.18). Passzainak 85%-a volt pontos. 12 párharcból 3-at nyert meg. 2 labdát szerzett, 2 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.15)

Zachariassen 62 percet volt a pályán, 33 akciójának 36%-a volt pontos. 1 lövése volt (0.08), 10 passzának fele volt jó, 15 párharcból 7-et nyert meg. 3 labdát szerzett, 1 passzt lopott, 1 lövést készített elő (0.61), az gól lett.

Tokmac 90 percet kapott, 73 akciójának 68%-a volt sikeres. 6 lövéséből (0.54) 1 gól lett. 88%-kal passzolt, 15 párharcból 6-ot nyert meg 4 labdát szerzett (mindet az ellenfél térfelén), 1 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.07).

Uzuni 38 akciójának 61%-a volt sikeres, 3 lövése volt (0.84), ebből 1 gól lett. 79%-kal passzolt, 10 párharcból 5-öt nyert meg, 3 labdát szerzett (mindet az ellenfél térfelén), 1 passzt lopott.

Boli 33 percet kapott, 25 akciójának 36%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.31), 7 passzából 4 volt pontos, 14 párharcból 5-öt nyert meg.

Marin 24 percet játszott, 20 akciójának 65%-a volt sikeres, 17 passzából 13 lett pontos, 2 párharcát elvesztette. 4 labdát vesztett, 2-t szerzett. 1 lövést készített elő (0.33).

Besic 6 percet kapott, 9 akciójából 5 volt jó, mind az 5 passza sikeres volt, 2 párharcát elvesztette. 1 labdát szerzett, 1 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.31).

Loncar is 6 percet kapott, 6 akciójának kétharmada volt sikeres, mind a 4 passza pontos volt, 1 párharcát elvesztette.