1. nso.hu: 12.127
  2. fradi.hu: 12.327
  3. bayer04.de: 17.000
  1. sárga lap 26' Bellarabi Karim
    82' Laïdouni Aïssa 1 - 0
    84' Laïdouni Aïssa sárga lap
    sárga lap 86' Retsos Panagiotis
    sárga lap 87' Kossounou Odilon
    90' Blažič Miha sárga lap
    90+2' Čabraja Marijan sárga lap

2021.12.10, 10:31 (szerk.: 2021.12.14, 20:17)
    Ez férfi munka volt! Már hasonlított a szeretett csapatunkhoz! HAJRÁ FRADI!

Szép lett a búcsú! Köszi, fiúk! smiley Jó volt kint lenni.

Jaj, de e szép vót. Ma minden hibátlan volt.
    - A büfében a szünetben volt (meleg)forró tea
    - Nem is fáztam - a táborban volt 1-2 koma, aki félmeztelenül tolta a végén smiley))))
    - Csak egyszer volt hátrapassznál fütty, amikor Uzuni a kapuratörés helyett visszatolta - ilyen nem tudom, mikor volt utoljára. Lehet, többször kellene jöjjenek az ingyenjegyesek, mert a sok hibánknál felhördültek, de nem c-proletárszkodtak füttyel
    - a meccs alatt vagy tízszer lenyomta a tábor a Nem is tudja tán a rendőrkapitány rigmust, külön köszönett - asszem nem vette el az ingyenjegyesek kedvét a Fradi meccsektől

Kis szerencsével, nagy melóval, igazi Fradi-szívvel, több parádés teljesítménnyel és néhány gyengébbel, megérdemelten.

mivel amíg 0 ponton állt a Fradi, valaki beírta, hogy a gibraltári bajnok és az Allashkert szintjén van a csapat, hiszen a többi kupasorozatokban csak nekik volt 0 pontjuk, most hasonlóan igazságos összehasonlítással élve a csapat jobb, mint a:

Brondby, Sturm Graz, Loko Moskva, Ludogorets, Besiktas, Shaktar, Dinamo Kiev, Malmö, Kairat, Cska Sofia

Ez csak akkor volt érvényes...most, miután "nagy szerencsével megvertük a játszani nem akaró Lkuseni "B"-t", ennek az összehasonlításnak már nincs jogalapja!

Ez ma nagyon rendben volt.Loncar és Kovacevic a legjobb eddigi teljesítményét nyújtotta a Fradiban.

Nagyon jó volt az egész, a B is jól nyomta, és a németek is full jó arcok voltak, ahogy néha beszálltak a szurkolásba. A jingle bells, meg a Freed from desire nagyon bejött nekik is

Egy ilyen szintű csapatot megverni,akkor is fegyvertény,ha nem az ideális kezdőjük játszik,ha,akik pályára lépnek,nincsenek annyira összeszokva.De...ez egyben egy picit álságos dolog is,mert a 200-250 millió ft-nyi eurón kívül sajnos más eredménye nincs.Egyszer jó lenne átélni egy olyan győzelmet az utolsó haza nk csoportmeccsen,aminek van komoly (nem "csak" pénzben mérhető) értéke.

Ez ma nagyon rendben volt, igazi kupameccs minden izgalmával együtt. Csak így lehet bravúrgyőzelmeket hozni, kell kis szerencse, pár kimagasló egyéni teljesítmény(Zubkov, Kova, Laidouni, Dibusz, Ryan), de ami a legfontosabb, hogy csúszni mászni kell, megszakadni a pályán, ma ebben nem volt hiba. Úgy kellett ez mint egy falat kenyér, sokkal jobb szájízzel mehet mindenki téli szünetre mintha 0 pontunk lenne.

azzal kezdem, hogy Loncart megkövetem, mert ma végre elég jól tolta. Az első félidőben csak simán jó volt, de a második felében olyan teljesítmény volt, amire hosszú távon is szükségünk lenne
    Aztán azzal zárom, hogy ma ikmondottan nagyot mentünk, jól játszott a csapat. Volt szerencsénk is, de meg is érdemeltük, hogy legyen. Gratulálok a fiúknak, ez emberes teljestmény volt!
    Hajrá Fradi!

CSAPATUNK TÖRTÉNELMÉNEK ELSŐ HAZAI CSOPORTKÖR GYŐZELME!!!

Ja és még 1 dolog. Dénes ma is bizonyította, hogy Bundesliga szintű kapus. Ez a mai nagyban az ő érdeme.

Azért B csapat ide vagy oda ez a B csapat is 3x annyit érhet mint a fradi.

A végére már kezdett A lenni.

Igen , örültem is neki hogy csak keveset játszott Fimpong meg a diabi

Amilyen kemény belemenéseket produkáltak ezek kispesti bajorok, nekem senki nem fogja elmagyarázni, hogy nem mindenáron nyerni jöttek.

fantasztikus csapatunk van, aki kitalálta Zubkovot balszélső védőben annak jár a bónusz! Végre 5 védővel játszottunk úgy ahogy én is játszatnám a csapatot mindig!
    Aki pedig ismét európai kupában hazai pályán győzelemre vezeti a csapatot a csoportkörben - főleg egy német harmadik ellen - az igenis k*va jó edző!!! Kimondom Stöger egy felkészült, tapasztalt és JÓ edző!

Nagyon kellett ez a győzelem az önértékelésünk miatt is és mégsem nulla ponttal zártunk egy BL szintű csoportban. Elég sok volt a pontatlanság a játékunkban és a gyorsaságunk sem az igazi de ezt most ellensúlyozta a küzdenitudás.Ha a kontráinkat pontosabb passzokkal visszük végig több góllal is nyerhettünk volna. Dibusz megint remekelt, viszont egy rossz kifutásából majdnem gólt kaptunk. De a jó kapusnak van szerencséje. Tökmagnak nagyon nem megy, lehet a gondolatai már máshol járnak. A védelmet nagyon rendbe kell tenni a téli szünetben.

Szép volt fiúk! Ami különösen tetszett, hogy legfőképpen akaratban múltuk felül az ellenfelet.
    Végig lehetett érezni a lelátón, hogy egyszerűen ma nem veszíthetünk. Legyen ez a mai meccs iránymutatás a jövőre nézve. Nem igazán jellemző, hogy magyar csapat egy Bundesliga 3-ikat verjen meg, akármilyen körülmények között.

A gólt akkor rúgtuk amikor behoztak 4 alapembert.

A nem a lehető legjobb összeállításában is a TM szerinti 147.5 M eurós csapat kezdett ellenünk. Csak emlékeztetőül: a mi teljes keretünk értéke 40,35 M €...

Egyértelmű öngól volt Boli mellőzése, más büntetést kellett volna kiszabni. No Boli = No Toki. Ha Boli nincs a pályán aki pitbullként letámadja a védőket és
    a kapust, akkor a támadó harmadban nem szerzünk labdát, így érthetően Tocmac teljestménye is visszaesett, sőt már már láthatóan nincs kedve játszani, ez az ő döntése, de én tegnap már a 25. percben lehoztam volna és adtam volna a kezébe a repülőjegyet, hogy mehet téli pihenőre. Közzéppályánk nincs Haratint jól felépítettük egy másik csapatnak, Laiduni lehet, hogy jobb, dinamikusabb előre játékban, de fegyelmezetlen nagyon. Remélem az edzőt valóban elviszi az osztrák válogatott, mert nagyon sok döntése kiverte a biztosítékot tegnap is a körülöttem ülőknél is. Tocmacot, ahogy írtam lehoztam volna már a félidő vége előtt, Somália becserélése, könyörgőm az utóbbi időben nem játszott 1 meccset sem végig, sőt még talán be se cserélték, 10 perc után a seggén vette a levegőt, Cabraja óriási hiba volt, jó hogy nem volt hátra csak pár perc. Hogy képes egy edző egy NB 1-ben is lassúnak mondanám szélsőt aki -2 fokban 85 percig ücsörgött behozni egy gyors szélsőre?
    Zubkov egy cselt nem csinálna meg, óriási csalódás, szörnyű volt látni, hogy Kovacevic többször próbált kamikáze módon előretőrni, mint a csatáraink, lendületből nem egyszer volt jó előretörése és még akkor se mozogtak ki neki, hogy tudjon passzolni. Tegnap is rengeteg hibával játszottunk szerencsére
    az ellenfél is. Jövőre 5 új motivált játékos mindenképp kell, aki szeretne elérni valamit. Elég furának találom azt az állítást, hogy a csapat fejlődik ilyen meccseken, szerintem a játékos fejlődik, ha akar, mert amint látjuk valaki nem akar már semmit itt. Szóval a játékosok fejlődnek egyénileg, majd azt el is viszik magukkal az
    lásd Haratin. Összességében örülök, hogy már 3 ik évben bejutottunk egy csoportkörbe, sok csapat még a konferencia ligáról is csak álmodik, de látni kell, ami mi vagyunk a többi csapatnak itthon az a Fradi az Európai pordon, néha meg tudnak NB1 -ben szorongatni minket néha ki is kapunk, de általában mi nyerünksmiley.
    Tegnap nekünk sikerült nyerni, de realitás, hogy ha szorosan is, de kikapunk. Azért mindent bele, Hajrá Fradi.

szerintem azért a 2 érvénytelen gól nem azt mondja, hogy kifejezetten a 0-0-ért jöttek

Nem tudtak/akartak/kivédekeztük, hogy most is 18 helyzetük legyen, ez volt az egyik kulcsmozzanat. A másik Dénes védései - nem belebikázták, hanem parádézott. Harmadszor a csapat küzdött a végsőkig. Persze, volt egy valag hiba, de a bundás 3. helyezettje ellen ki vár el hibátlan játékot?

Jövőre (IS) 3-6 pontot gyűjtsünk EL/BL-ben, ha EKL, akkor 6-9 pont a cél!

Dini - megint hozta a megbízható teljesítményét, nem kis része van a győzelemben;
    Endi - halványabb volt, mint ahogy mostanában;
    Miha - A szokásos megbízható játék, egy-egy kisebb helyezkedési hibával, előrebaszkodott labdák;
    Közlegény - általában jó helyezkedés és egy fontos mentés;
    Kova - egyre érettebb játék, időnként bátor előretöréssel, nagy értékünk lesz, ha hosszabb távon elkerülik a érülések;
    Zubkov - védőmunkáját jól megoldotta, a technikája a védőharmadban is jól jött a labdakihozatalnál, erejéből a támadások segítésére is futotta, az utóbbi egy év legjobb teljesítménye, nem saját posztján;

Aissa - felszántottra a pályát, védő munkája mellett támadásban is aktív volt, ahogy Stöger alatt megszoktuk, jó időben jó helyen volt a góljánál;
    Loncar - megérkezni látszik, agilis volt, bátran felvállalta az előre játékot is, jó lesz;
    Zaki - sokat melózott, de nem volt túl sok látszata, teljesen indokolt volt a cseréje;
    Toki - kár a kihagyott óriási lehetőségért, fejben itt lehetne;
    Uzuni - eléggé elveszett volt, ma nem ő vitte hátán a csapatot, de nagy kedvencem a hozzáállása miatt.

Laidouni (a harcos) és Ryan (a flegma-vagány) a képességeik alapján egy átlagos EL-játékos szintjét simán hozzák; ha fejben rendben vannak, akkor meg is haladják (a magyar mezőnyből pedig messze kiemelkednek). Tegnap egyikőjüket sem tudták feltartóztatni a németek.

*Paulinho brazil olimpia bajnok

Azert az a szoglet ott volt rendesen. Helyezkedtek a vedok a befele kanyarodo beivelesre, aztan a rovid passzbol Zubkov kifele tekeredo beadasa gyonyoruen megkerulte mindket vedot akik meg a jobb labas szogletre voltak felallva. Eselyuk nem volt, jo gondolat, jo kivitelezes

a 70-80. perc között komoly helyzeteket úsztunk meg, de összességében ez nagyon rendben volt.
    Érdekes lett volna a meccs képe, ha a legelején a 2 komoly hibájukból az egyiket kihasználjuk....

Szerintem jó volt ez így.
    A gólunk után olyan szinten letámadtak és úgy váltottak sebességet, hogy a fiaink azt már nem tudták lekövetni.
    Csak a lefújáson múlt, hogy nem szereztek gólt.
    Nagyon el voltunk fáradva a végére.
    Viszont, ha több idejük lett volna, előbb rohannak így le.

az első "meg nem adott gólnál" valaki meg tudná mondani, hogy a bíró milyen szabályt próbált meg alkalmazni, amikor Blazic lerúgása után még megvárt 2 passzt, mielőtt a hálóba került a labda?

előnyszabály nyilván nem lehet, mert a Leverkusennél maradt a labda, még passzolt is a labdát birtokló játékos, a VAR meg nem erre való, amikor szabálytalanságot észlelnek a játékvezetők, akkor csak lesnél lehet megnézni, hogy mi sülne ki az akcióból.

Tegnap nem múlt semmi a bírón, csak 1,5 sárga lapot hagyott a németekben, és volt asszem 2 vitatható ítélete, a többi eléggé rendben volt.

Sajnos taktikailag szükség volt rá, hogy Cabi kinyírja a négert a végén.

Szabályosan nem tudta megállítani, fault kellett. Így jártak tehát. Komolyabban kellett volna venniük a dolgokat azt nem lett volna erre szükség.

Mit állított meg? A beadás már ment befele akkor rúgta fel, ha valaki befejeli, vagy gólt szerez belőle, már oly mindegy hogy felrugta.

Az EL-csoportkörben harmadszor is (a leverkuseni és a kinti Betis-meccs után) 5-3-2-ben álltunk fel, annyi különbséggel, hogy a védősor előtt játszó Laidouni előtt Loncar és Zachariassen a korábbiaknál több támadófeladatot kapott. A meccsen 45.8%-ban birtokoltuk a labdát, mi 84.9, a vendégek 87.2%-kal passzoltak. A Leverkusen többet támadott (22+5 ill. 33+4), ezúttal mindkét csapat nagyon kevés támadópárharcot nyert – mi 28%-ot (85/24), míg a vendégek 33% (73/24)-ot hoztak – Uzuni 6/5, ill. Blazic 3/2 volt csak 50% felett. Mi 8-szor, a vendég 12-ször lőttek, mi egyszer, a legfontosabb pillanatban találtuk el azt (xG 0.41-1.55, xcG 0.68-1.33).

A párharcokat a vendégek 102-89 arányban vitték (Kovacevic, Blazic, Uzuni volt 50% felett), mi 23, a vendégek 28 labdát szereztek az ellenfél térfelén, mindkét csapat 5 sikeres beadásig jutott – nekünk ehhez 9, a vendégeknek 12 próbálkozás kellett. A fejpárbajok szoros versenyt hoztak (6-7). 52 passzt loptunk (S. Mmaee 10, Laidouni 9, Kovacevic 8, Zubkov 7), 15-ször szabadítottunk fel (Kovacevic 6, S. Mmaee 4). Hat szabálytalanságunk fele sárga lapot ért az orosz bírónál.