Békéscsabai Előre Spartacus SC - Oroszlányi Bányász SK 3 : 0 16:30

2020.10.23, 22:16 (szerk.: 2020.10.23, 22:31)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Oroszlányi Bányász 3:0 (1:0)

Békéscsaba, 7000 néző. V: Maczkó
    Békéscsaba: Tasnádi - Kvasz, Dobó, Szűcs, Ambrus, Láza, Kriskó, Imri, Moós, Németh, Tímár. Edző: Piller Sándor
    Oroszlány: Fiedler - Csinos, Frikker, Sárosi, Tomcsányi, Máté (Kovács, a 83. percben), Sallói, Czakler, Stein, Aradi, Tambor (Berta, az 55. percben). Edző: Pallagi Róbert

7. perc: Ambrus a félpályánál szerezte meg a labdát, Imrit szöktette, aki egy csel után a balösszekötö helyéről 14 m-ről az ellenkező sarokba bombázott, 1:0.
    9. perc: Tambor pontos beadását Sallói 6 méterről rálőtte, Tasnádi lábbal védett.
    49. perc: az előre lopakodó Csinos 18 m-es bombája nem sokkal kerülte el a felső sarkot.
    55. perc: a bal oldalon, a partvonal mellett cselezgetett, majd középre adott. Kriskó 8 m-ről bombafejest küldött a jobb sarokba, 2:0.
    72. perc: Ambrus partdobását Moós fejjel hátracsúsztatta és a berobbanó Németh 10 m-ről kapásból a bal alsó sarokba lőtt, 3:0.
    85. perc: Sallói beadása a kapu előtt gurult el, majd az ellentámadás során Sárosi a gólvonalról fejelt ki egy beadást - Kriskó elől.

A gyors csabai gólt követően lanyha iramú mezőnyjáték alakult ki.
    Fordulás után egyre erőteljesebben támadott a Békéscsaba. A tartalékos Oroszlány mind jobban elfáradt, úgy, hogy 2:0 után már nyomasztóvá vált a minden részében jobb hazai csapat fölénye.
    Jó: Kvasz, Szűcs, Kriskó, Imri, Ambrus, ill. Tomcsányi, Stein.
    (Machalek István)

7. Békéscsaba 4 2 1 1 8-5 5
    ...
    13. Oroszlány 4 1 1 2 7-10 3

Népsport, 1971. augusztus 30. (Arcanum DT)
    A labdarúgó NB I/B-ért:
    Bcs. Előre Spartacus - Oroszlányi Bányász 3:0 (1:0)

Békéscsaba, 7000 néző. V.: Maczkó (8)
    Előre Sp.: Tasnády (7) - Kvasz (8), Dobó (7), Szűcs (8), Láza (6), Ambrus (7), Kriskó (8), Imri (8), Moós (7), Németh (7), Tímár (7). Edző: Piller Sándor
    Oroszlány: Fiedler (6) - Csinos (7), Frikker (5), Sárosi (5), Tomcsányi (7), Máté (6), Sallói (6), Czakler (6), Stein (7), Aradi (7), Tombor (5). Edző: Pallagi Róbert
    Csere: Tombor helyett az 55. percben Berta (6), Máté helyett a 83. percben Kovács (-)
    Szögletarány 6:6 (2:1).

Hazai rohamok vezették be a mérkőzést.
    A 2. percben Németh fütty után lőtt a hálóba.
    Az ellentámadás során Kvasz „belépője” miatt felmorajlott a közönség.
    A 7. percben Ambrus hosszan szöktette Imrit. Az összekötő két csellel lerázta védőit és éles szögből úgy bombázott a bal alsó sarokba, hogy a labda Tomcsányi lábát is érte, 1:0.
    képMár a 7. percben megszerezte a vezetést a csabai csapat. Imri éles szögből a hálóba lőtt. Képünkön az oroszlányi védelem „romjai" és a háttérben az újjongó gólszerző (Fotó: Barnácz)

A gól után - nem kis meglepetésre - a bányászok irányították a játékot.
    Aradi pattogós labdáját nehezen védte Tasnády. Egy perccel később Stein beadását Sallói hét méterről a csabai kapusba bombázta. A levágódott labdát Ambrus hanyattvetődve, ollózva rúgta el.
    Esett a játék színvonala és az iram.
    A 19. percben Tímár elől a kapus kifutással mentett.
    A 22. percben a felfutó Kvasz lövését a védők szögletre hárították.
    Imri szabadrúgása a sorfalról levágódott és Láza egyből, a jobb alsó sarok mellé durrantott.
    A 28. percben Kvasz 20 méterről leadott lövését a kapus kiütötte, majd Kriskó szerelése (!) kapott megérdemelt tapsot.
    A 32. percben egy gyors bányásztámadás végén Aradi jó helyzetben a kapu fölé bombázott.
    A 35. percben Imri labdáját Ambrus zúdította a baloldali léc mellé.
    A 37. percben Némethet Frikker és a kifutó kapus közösen szerelte.
    Az ellentámadás során Dobó Stein elől szögletre vágta a labdát.
    A másik oldalon Imri több csel után alig lőtt a bal felső léc fölé.

Szünet után ismét a csabaiak irányították a játékot.
    Imri elől a kapus kifutva a 16-oson túlra, lábbal hárított.
    Kriskó éles beadását Fiedler csak másodszorra védte. Imri bombáját a bányászok kapuvédője a mezőnybe öklözte.
    A 49. percben előbb Csinos, majd Máté lövése szállt a léc fölé.
    Az 55. percben Ambrus, Imri volt a labda útja. Az összekötő ívelt beadását Kriskó remek fejessel, mintegy nyolc méterről a hálóba küldte, 2:0.
    Újrakezdés után Csinos 20 m-es szabadrúgását Tasnády kiütötte.
    Ezután fokozták a csabaiak az iramot és a mérkőzés végéig nagy fölényben játszottak.
    A 65. percben Láza-Németh-Imri-Kriskó adogatás után a jobbszélső erős lövését a kapus kiöklözte.
    Németh távoli bombája süvített el a felső léc fölött.
    A 69. percben Imri nehéz szögből leadott lövését Fiedler lábbal hárította. Tímár közelről a bal alsó sarok mellé küldte a labdát.
    A 72. percben Ambrus hatalmas partdobása után Moós fejjel csúsztatta a labdát a berobbanó Németh elé. Az összekötő tíz méterről - kapásból - laposan a bal alsó sarokba bombázott, 3:0.
    A 78. percben Szűcs felszabadító rúgása után Imri elfutott, 30 méterről leadott lövése centiméterekkel kerülte el a bal felső sarkot.
    A 83. percben korszerű Németh, Moós, Imri adogatás után a jobbösszekötő alig lőtt a jobb alsó sarok mellé.
    Az ellentámadás során Sallói éles belövése elsuhant a csabai kapu előtt.
    A 87. percben Ambrus partdobása után Sárosi a gólvonalról fejjel mentett, majd Kriskó elől a kapus kifutással tisztázott.

Lendületesen kezdett a hazai együttes. A korai csabai gól után csökkent a lendület, a színvonal a vártnál alacsonyabb lett.
    Fordulás után a lila-fehérek fokozták az iramot s szinte a mérkőzés végéig támadásban maradtak. A tartalékosán felálló bányászok láthatóan elfáradtak és beletörődtek sorsukba.
    A látottak alapján - közepes színvonalú mérkőzésen - a hazaiak még nagyobb arányban is győzhettek volna.