Oroszlányi Bányász SK - Békéscsabai Előre Spartacus SC 0 : 1 16:30

2020.03.06, 21:11 (szerk.: 2020.03.16, 23:08)
    Békéscsaba - Oroszlány 1:0 (0:0)

Oroszlány, 800 néző, V: Barna
    Békéscsaba: Tasnádi — Dobó, Kerekes A., Láza, Lengyel, Schneider, Veszelka (Tóth T., a szünetben), Kovács (Kerekes B. a 79. percben), Dávid, Németh, Bánáti. Edző: Piller Sándor
    Oroszlány: Fiedler — Csinos, Máté, Jelinek, Sárosi, Kovács, Egyed, Papp, Sallói, Holánszky (Aradi, a 74. percben), Tambor (Kiss, a 61. percben). Edző: Hári László

7. perc: Sárosi nagy erejű lövését Tasnádi szögletre ütötte.
    12. perc: Nánási cselezett, a 16-os vonalánál, és amikor tisztára játszotta magát, gyatrán kapu mellé lőtt.
    18. perc: Sallói beadását Papp előre vetődve sem érte el, majd Holánszky alig fejelt kapu mellé.
    64. perc: Sallói futott el a jobb szélen, beadását Tasnádi lábbal mentette.
    67. perc: Kovács beadását az üresen álló Németh nagy helyzetből kapu mellé lőtte.
    68. perc: Lengyel átadásából Németh megszerezte a győzelmet jelentő gólt, 1:0.

Az első félidőben a Békéscsaba ügyesen lassította a játékot és megerősített védelme kitűnően rombolt.
    Szünet után javult az iram, a cserék a vendégeknek sikerültek jobban.
    Jó: Németh, Bánáti, Lengyel, Láza, Dobó, ill. Sárosi, Sallói, Papp.
    (Balázs János)

5. Békéscsaba 31 14 7 10 39-36 35
    ...
    10. Oroszlány 31 9 11 10 35-36 29

Népsport, 1973. május 28.
    Fegyelmezett játékkal:
    Bcs. Előre Spartacus - Oroszlány 1:0 (0:0)

Oroszlány, 800 néző. NB I. B-s labdarúgó-mérkőzés. V : Barna
    Békéscsaba: Tasnádi (7) — Dobó (7), Láza (8), Schneider (7), Lengyel (7), Dávid (8), Veszelka (5), Kovács (6), Kerekes A. (7), Németh (7), Bánáti (7). Edző: Piller Sándor
    Oroszlány: Fiedler (7) — Csinos (6), Máté (7), Jelinek (7), Sárosi (6), Kovács (7), Egyed (6), Papp (6), Sallói (8), Holánszki (6), Tambor (5). Edző: Hári László
    Cserék: Veszelka helyett Tóth T. (6) a 46. percben, Kovács helyett Kerekes B. (—) a 79. percben, ill. Holánszki helyett Aradi a 74. percben, Tambor helyett Kiss (6) a 64. percben.

Az Oroszlány — enyhe széllel hátban — támadásba lendült. Tasnádinak Sárosi erős lövése, majd Papp fejese adott „munkát”.
    A 12. percben Bánáti tisztára játszotta magát, de közelről a kapu mellé helyezte a labdát.
    A 18. percben Sallói beadását Papp előrevetődve sem érte el, sőt Holánszki lába előtt is elcsúszott a labda. (Gólhelyzet volt!)
    Egy perc múlva egy fordítva megítélt partdobásból meleg helyzet alakult ki a csabai kapu előtt, de a védők mentettek.
    Korszerű csabai támadás végén, a 30. percben Dávid távoli bombája Máté válláról pattant szögletre.
    Nemsokkal később egy erős lövés Tasnádi melléről kipattant, Lengyel azonban szögletre vágta a labdát az oroszlányi csatárok elől.

Szünet után a csabaiak vették át a játék irányítását, az oroszlányi támadásokban nem volt átütő erő.
    A 67. percben Kovács átadásával Németh remekül cselezte magát a 16-oson belülre, de gyatrán a jobb kapufa mellé helyezte a labdát.
    Egy perc múlva Lengyel remekül szöktette a jobbösszekötő helyén kitörő Némethet, aki Fiedler mellett nagy erővel a hálóba vágta a csabaiak győztes gólját, 1-0.
    Ezután az Előre Spartacus jól tartotta a labdát, bár a hazai csapat két cserét is alkalmazott,az eredményt megváltoztatni nem tudta.

Az első félidőben a Békéscsaba lelassította a játékot, így a veszélyes hazai csatársort sikerült kizökkenteni megszokott játékstílusából.
    Fordulás után Bánáti és Németh megugrásai állandó veszélyt jelentettek Fiedler kapujára és a szünet utáni teljesítmény alapján megérdemelten nyertek a lila-fehérek. Az Előre Spartacus valamennyi játékosa fegyelmezetten betartotta a taktikai utasításokat, s ennek köszönhető az újabb vidéki siker.