Békéscsabai Előre Spartacus SC - Oroszlányi Bányász SK 2 : 0 13:30

2020.02.03, 12:21 (szerk.: 2022.05.16, 23:57)
    Békéscsaba - Oroszlány 2:0 (1:0)

Békéscsaba, 7000 néző V: Jármai dr.
    B.-csaba: Tasnádi — Kvasz, Kerekes, Láza, Lengyel (Királyvári, a szünetben), Schneider, Dobó, Paróczai, Dávid, Németh, Zielbauer Edző: Babolcsay György
    Oroszlány: Fiedler — Németh, Máté, Jelinek, Szabó, Aradi, Rinbacher (Egyed, a 70. percben), Holánszky, Papp, Tambor, Tóth Edző: Triff-Árkosi György

3. perc: Zielbauert — óriási helyzetben — Jelinek beérte és az utolsó pillanatban elrúgta előle a labdát.
    9. perc: Dávid ügyesen fordult le védőjéről és nehéz szögből, mintegy 8 méterről, a hálóba bombázott, 1:0.
    22. perc: Tóth hatalmas lövése a jobb oldali léc mellett jutott a pályán kívülre.
    45. perc: közvetett szabadot rúgott Kerekes, de az ötösről elhirtelenkedve fölé emelt.
    47 perc: Dobó 7 méterről telibe találta a jobb oldali kapufát.
    51. perc: Németh közeli lövését az oroszlányi kapus lábbal hárította.
    55. perc: Tasnádi a magasra ugró Papp fejéről szedte le Tóth beívelt labdáját.
    83. perc: Királyvári és Jelinek a jobb oldalon, a partvonal mellett csatázott. Amíg a hátvéd reklamált (hogy a labda túljutott az oldalvonalon) Királyvári tovább futott és pontos beadását Zielbauer a jobb sarokba továbbította, 2:0,
    86. perc: Aradi nagy helyzetben messze a kapu mellé lőtt.

Az idény eddigi legalacsonyabb színvonalú csabai mérkőzését láthatta a hétezer néző.
    Jó: Láza, Dávid, Királyvári, ill. Németh, Holánszky, Papp.
    (Machalek István)

4. Békéscsaba 12 6 2 4 14-12 14
    ...
    18. Oroszlány 12 2 2 8 6-20 6

Népsport, 1973. október 29.

Csak az eredménnyel lehettünk elégedettek...
    Bcs. Előre Spartacus - Oroszlányi Bányász 2-0 (1-0)

Békéscsaba, 7000 néző. V: Jármai dr. (8)
    Előre Sp.: Tasnádi (6) — Kvasz (5), Kerekes (5), Láza (7), Lengyel (5), Schneider (5), Dobó (5), Paróczay (5), Dávid (6), Németh (5) Zeilbauer (5) Edző: Babolcsay György
    Bányász: Fiedler (5) — Németh (6), Máté (6), Jelinek (5), Szabó (6), Aradi (5), Rinbacher (4), Holánszky (7), Papp (6), Tambor (5), Tóth (5) Edző: Triff-Árkosi György
    Csere: Lengyel helyett a szünetben Királyvári (6), ill. Rinbacher helyett a 70. percben Egyed (—)
    Szögletarány: 2:1 (2:0) az Oroszlányi Bányász javára

Gyors hazai támadások vezették be a találkozót.
    A 3. percben Zielbauer került óriási gólhelyzetbe, de Jelinek az utolsó pillanatban beérte és elrúgta a csatár elől a labdát.
    A 9. percben vezetéshez jutottak a csabaiak. Kerekes beívelt labdájával Dávid ügyesen fordult le Mátéról, s nehéz szögből — mintegy 8 méterről - a bal felső sarokba bombázott, 1-0.
    A gól után változatosabb lett a játék.
    A 14. percben, egy bányász-támadás végén Tambor kapura tartó lövését Dobó szögletre fejelte.
    A 22. percben Tóth bombája zúgott el a bal kapufa mellett.
    A félidő végéig a vendéglátók irányították a játékot.
    A 31. percben Lengyel távoli lövését védte Fiedler.
    A 38. percben a keresztező Lázát Rinbacher leterítette. Egy perces ápolás után azonban tovább játszott a hátvéd.
    A 45. percben Dávid közvetett szabadrúgása után Kerekes az ötösről — elhirtelenkedve — a léc fölé durrantott.

Szünet után rövid tíz percig a csabaiak voltak fölényben.
    A 47. percben Dobó 8 méterről a jobb oldali kapufát találta el.
    Az 51. percben az újonnan beállt Királyvári jól mutatkozott be: két csellel becsapta hátvédjét, majd pontosan Németh elé adott. A csabai gólzsák közeli, félerős lövését azonban a kapus lábbal hárította.
    Ezután — nem kis meglepetésre — a vendégek irányították a játékot. Hosszú ideig a csabai térfélen tanyáztak, de a hazai védelem ekkor — Lázával az élen — biztosan hárított.
    Az 55. percben Tóth beívelt labdáját Tasnádi gyors kifutással szedte le a „gólra éhes” Papp fejéről.
    Röviddel ezután Holánszki is veszélyeztette a csabai kaput — szerencsére sikertelenül.
    A hajrában ismét feljöttek a hazaiak.
    A 83. percben végérvényesen eldőlt a mérkőzés sorsa. Királyvári a jobbszélső helyén bukkant fel és az oldalvonal mentén Jelinekkel csatázott. Míg a hátvéd azt reklamálta, hogy a labda túljutott a partvonalon — a csabai fiú tovább nyargalt és pontosan középre gurított. A jó ütemben érkező Zielbauer egyből a hosszú sarokba továbbított, 2-0.
    Újrakezdés után, a 86. percben Aradi gólhelyzetben — idegeskedve — messzi a kapu mellé lőtt.
    „Szendvics” a Bányász-kapu előtt. A magasra ugró Dávid fejéről szedi le a labdát Fiedler, míg Máté biztosít kapusának.
    As előretörő Lengyel elől az oroszlányi hátvéd partra szerel (Fotók: Jankulár István)

Békéscsabán ritkán látott, alacsony színvonalú mérkőzést vívtak a csapatok!
    Az első játékrészben a hazaiak, szünet után a vendégek voltak fölényben. A lila-fehérek mérsékelt teljesítményükkel csak a hajrában tudták bebiztosítani győzelmüket.