Oroszlányi Bányász SK - Békéscsabai Előre Spartacus SC 2 : 2 16:30

2020.05.31, 22:32 (szerk.: 2020.10.31, 21:24)
    Oroszlány - Békéscsaba 2:2 (1:1)

Oroszlány, 800 néző. V: Bana
    Oroszlány: Fiedler — Németh (Egyed, a 72. percben), Máté (Frikker, a 83. percben), Sárosi, Kiss, Aradi, Sallói, Papp, Holánszky, Czakler, Tambor. Edző: Pallagi Róbert
    B.-csaba: Tóth — Kvasz, Dobó, Kiss, Lengyel, Ambrus, Kriskó (Lukoviczki, a 61. percben), Moós, Kovács (Veszelka, a 27. percben), Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor

16. perc: Aradi bal oldalról adott be, az ötösön álló Holánszky a kapu jobb felső sarkába fejelt, 1:0.
    22. perc: Tambor, Sallói adogatás után Papp közeli fejese alig ment kapu mellé.
    33. perc: Sallói vezette fel a labdát, 22 méterről lövésre szánta el magát és nagy erejű lövését Tóth csak másodszorra tudta védeni.
    43. perc: Dobó futott el a bal oldalon, középre játszott, de Kiss hátán a labda irányt változtatott és Fiedler mellett a hálóba gurult, 1:1. Öngól.
    50. perc: Sallói átadásából a berobbanó Papp közelről a kapuba lőtt, 2:1.
    72. perc: Moós jó labdát tálalt Németh elé, aki két-három lépést tett még és 10 méterről a rövid sarokba lőtt, 2:2.
    Az I. félidőben az Oroszlány irányította a játékot, támadósora sok helyzetet dolgozott ki, de a befejezésbe mindig hiba csúszott.
    Szünet után az utolsó félórában megélénkült a játék, feljött a Békéscsaba és mindkét csapat nagy erőbedobással küzdött.
    Jó: Sallói, Holánszky, Aradi, Máté, ill. Tóth, Dobó, Ambrus, Németh.
    (Balázs János)

6. Békéscsaba 31 11 13 7 40-36 35
    ...
    13. Oroszlány 31 9 10 12 48-52 28

Népsport, 1972. június 5.
    Újabb pontszerzés - idegenben
    Oroszlány - Bcs. Előre Spartacus 2:2 (1:1)

Oroszlány, 500 néző, NB I B-s labdarúgó-mérkőzés. V.: Bana
    Oroszlány: Fiedler (5), — Német(6), Máté (7), Sárosi (6), Kiss (6), Aradi (7), Sallói (6), Papp (7), Holánszki (7), Czankler (6), Tambor (7). Edző: Pallagi Róbert
    Előre Spartacus: Tóth (6) — Kvasz (7), Dobó (8), Kiss (7), Lengyel (6), Ambrus
    (7) , Kriskó (5), Moós (7), Kovács (5), Németh (7), Schneider (8). Edző: Piller Sándor
    Csere: Német helyett Egyed a 72. percben, Máté helyett Frikker a 83. percben, illetve Kriskó helyett Lukoviczki (6) a 64. percben, Kovács helyett a 27. percben Veszelka (7).

Enyhe széllel hátban az Oroszlány némi mezőnyfölényt harcolt ki.
    Az első csabai szögletet — a 6. percben — tisztázták a védők.
    A 16. percben Aradi beadását a fedezetlenül hagyott Holánszki az ötösről a jobb felső sarokba fejelte, 1-0.
    A gól fellelkesítette a hazaiakat, akik nagy erővel támadtak. Papp fejese veszélyeztette a csabai kaput, majd Sallói nagy lövését hárította bravúrral Tóth.
    A 27. percben Kovács lejött a pályáról, Veszelka a jobb szélre állt. Kriskó, aki addig is minduntalan behúzódott, s emiatt a jobb oldalon nem tartózkodott senki — középre ment. Ez a megoldás használt — felgyorsult az Előre Spartacus csapatjátéka, s a csatársor most már szét tudta húzni széleken vezetett akciókkal a hazai védelmet.
    A 43. percben Dobó előretört a bal oldalon, középre adott, labdája Kiss hátán irányt változtatott és a kimozduló Fiedler mellett a hálóba került, 1-1.

A második félidő elején is az Oroszlány lépett fel támadóan.
    Az 50. percben Sallói a lesgyanús helyzetben lévő Papphoz továbbította a labdát, aki két méterről a kapuba helyezett, 2-1.
    Az 57. percben meg egy helyzete volt a hazai csapatnak, de Papp labdáját Tóth bravúrosan hárította.
    Ettől kezdve az Előre Spartacus átvette a játék irányítását és hatalmas mezőnyfölénybe került. Az egyenlítő gól a levegőben lógott.
    A 60. percben Veszelka három védőt hagyott „faképnél”, beadását azonban Németh a kapu mellé küldte.
    A 69. percben Németh feltartásáért „közvetettet” rúghatott a csabai csapat, de Németh leadását Lengyel fölé vágta.
    A 72. percben Moós a jobbösszekötő helyén „kitette” Némethet, aki tíz méterről az alsó sarokba küldte a labdát, 2-2.
    Az Oroszlány teljesen kifulladt. Nyomasztó fölényben játszották a vendégek, több helyzetet dolgoztak ki, azonban a győztes gól megszerzése nem sikerült.

Két ellentétes félidőt láthattunk.
    Az első 45 percben az Oroszlány 2-3 góllal is elhúzhatott volna. A Békéscsaba középen erőltette támadásait, de ezeket a hazai védelem már csírájában elfojtotta. Veszelka beállításával veszélyesebbé vált a lila-fehér támadósor, a fiatal szélső a jobb oldalon jónéhányszor „meghúzta” az Oroszlány védelmét.
    Fordulás után — 15 perc elteltével — az Előre Spartacus mezőnyfölényt harcolt ki, s ha
    csatársora higgadtabban, átgondoltabban szövi támadásait — akkor a csapat két ponttal térhetett volna haza!