Oroszlányi Bányász SK - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 1 16:30

2020.11.28, 23:17 (szerk.: 2020.11.28, 23:18)
    Oroszlányi Bányász - Békéscsabai Előre Spartacus 1:1 (1:1)

Oroszlány, 800 néző. V.: Tátrai
    Oroszlány: Fiedler - Csinos, Máté, Sárosi, Szabó, Aradi, Holánszky, Papp, Sallói, Czakler, Tambor. Edző: Pallagi Róbert
    Békéscsaba: Tóth - Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Ambrus, Dobó, Németh, Moós, Imri, Schneider. Edző: Piller Sándor

2. perc: Aradi indította jó labdával Pappot, aki lefutotta a védelmet és a kifutó kapus felett a léc alá bombázott, 1:0.
    7. perc: Csinos beadását Holánszky 7 méterről fejelte kapura, de Tóth - bravúrosan - szögletre ütötte a labdát.
    11. perc: Schneider Némethez továbbított, ő 8 m-ről a kapu jobb sarkába lőtt, 1:1.
    52. perc: Tambor cselezett a védők között, és 10 m-ről leadott lövését Tóth csak másodszorra védte.
    57. perc: Papp egy összeütközésnél a lábán megsérült és 5 perces ápolásra szorult.
    67. perc: Czakler 16 m-ről lőtt, a kapus csak kiütni tudta a labdát, és Sallói 5 m-ről, nagy helyzetben hibázott.
    77. perc: Czakler futtából lőtt, a labda alig csúszott a kapu mellé.

Igen jó iramú, színvonalas mérkőzésen mindkét csapat bátran támadott.
    A találkozó utolsó 20 percében a hazai együttes nagy hajrába kezdett, de helyzeteit nem tudta kihasználni. Igaz, a vendégek védelme ekkor a szerencsével sem állt hadilábon.
    Jó: Sárosi, Aradi, Szabó, Csinos, ill. Ambrus, Németh, Szűcs, Láza.
    (Balázs János)

3. Oroszlány 26 12 6 8 35-29 37
    ...
    5. Békéscsaba 26 11 6 9 32-28 34
    Az utolsó oszlopban a szerzett és jutalompontok együttesen szerepelnek.

Népsport, 1971. május 2. (Arcanum DT)
    Oroszlányi Bányász - Bcs. Előre Spartacus 1:1 (1:1)

NB I/B-s labdarúgó-mérkőzés, Oroszlány, 800 néző. V: Tátrai
    Bányász: Fiedler (6) - Csinos (7), Máté (7), Sárosi (7), Szabó (6), Aradi (8), Holánszky
    (6), Papp (6), Sallói (6), Czakler (7) , Tambor (7). Edző: Pallagi Róbert
    Békéscsaba: Tóth M. (8) - Kvasz (6), Láza (7), Szűcs (7), Lengyel (7), Ambrus (7), Dobó (8), Németh (8), Moós (7), Imri (6), Schnieder (8). Edző: Piller Sándor

A kellemetlen, szeles időben lejátszott találkozó jól kezdődött a hazaiak számára.
    A 2. percben Aradi remek labdával ugratta ki Pappot, aki futtából, mintegy 20 méterről hatalmas gólt lőtt a léc alá, 1:0.
    Továbbra is a Bányász szorongatott. Holánszky beadását Sallói élesen a jobb sarokra fejelte, de Tóth M. bravúrosan szögletre hárított.
    Az erőteljes oroszlányi akciókat a 11. percben góllal szakította félbe a vendégcsapat. A lila-fehérek 16-osáról Dobó ügyesen hozta fel a labdát, majd Lengyel-Láza-Ambrus-Schneider volt a labda útja. A balszélső egy ügyes csellel becsapta az egész védelmet, a 100 százalékos helyzetbe került Németh-hez továbbított, aki 15 méterről élesen a jobb sarokba lőtt 1:1.
    A gól után érdekes, változatos mezőnyjáték - és nagy taktikai harc alakult ki. Imrire Szabó és Máté, a másik oldalon Pappra, az oroszlányi „gólgyárosra” pedig Ambrus vigyázott.
    Az egyenlítés után Németh lefutotta a védelmet, a 16-osról azonban elhamarkodattan fölé bombázott. (Pedig szabad volt az út a kapu felé.)
    Öt perccel később Papp keverte meg a csabai védelmet, végül éles lövését védte Tóth M. Továbbra sem csökkent a játék színvonala, a csapatok előkelő helyezésükhöz méltón futballoztak.
    A 38. percben korszerű lila-fehér támadás végén Schneider 13 méterről fölé lőtt.
    A félidő befejezése előtt Imri a balszélső helyéről egészen középre cselezte magát, de nagy lövésébe Máté önfeláldozóan belevetődött.

A második félidő csabai szöglettel kezdődött, Imri lövését azonban a léc mellett álló Csinos kifejelte (Fiedler rá sem mozdult).
    Ezután erőteljes oroszlányi akciók következtek, de a csabai védelem Tóth M. kapussal az élen kitűnően zárt.
    Az 52. percben Tambor kicselezte Kvaszt, hatalmas lövését azonban Tóth M. védte.
    Utána Czakler 20 méteres bombája került kapu fölé.
    A 60. percben (ritka, látványos jelenet volt) Sallói, Czakler és Papp fejjel adogattak egymásnak, végül Holánszky mellé lőtt. Utána Tambor veszélyeztetett.
    Ebben az időszakban az Előre Spartacus csak szórványos ellentámadásokat vezetett.
    Egy ilyen során Németh remek labdájával Imri ugrott ki, nagy helyzetbe került, de elcselezte a lehetőséget...
    A mérkőzés legmelegebb pillanatait a 73. percben „élte át” a vendégcsapat. Valóságos tűzijáték alakult ki Tóth M. kapuja előtt. Előbb Sallói és Czakler bombáját, majd Papp óriási gólhelyzetben leadott lövését hárította a csabai kapus.
    A 80. percben Czakler lőtt mellé, ezt követően Tambor lövését a léc alól tolta ki Tóth M. Három perccel a befejezés előtt Németh ugrott ki, nagy gólhelyzetbe került, a partjelző azonban megállította az akciót, mert úgy látta, hogy az Előre Spartacus csatára kézzel tette maga elé a labdát.

Bírálat:
    Két ellentétes félidőt láthattak a nézők.
    Szünetig, a korán bekapott gól ellenére, a csabaiak támadtak többet. Ennek eredményeként gyorsan egyenlítettek is.
    A végig nagy iramú és színvonalas mérkőzés második félidejében a Bányász irányított, a csabai védelem azonban - élén Tóth M. kapussal - kitűnően játszott.
    A közönség megérdemelt nagy tapssal jutalmazta a levonuló csapatokat.
    Jók: Aradi, Sárosi, Csinos, Tambor, ill. Tóth M., Dobó, Németh, Schneider.