Békéscsabai Előre SC - Oroszlányi Bányász SK 0 : 0 14:30

2021.01.30, 21:28 (szerk.: 2021.01.30, 21:45)
    Békéscsabai Előre - Oroszlányi Bányász 0:0

Békéscsaba, 4000 néző. V: Balla Gy.
    Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Dobó, Láza, Lengyel (Zahorán, a szünetben), Ambrus, Karasz (Tóth Cs., a szünetben), Imri, Moós, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor
    Oroszlány: Fekete — Sárosi, Frikker, Máthé, Szabó, Aradi (Csinos, a szünetben), Egyed, Papp, Sallói, Holánszky, Kovács. Edző: Pallai Róbert

6. pere: Papp átcselezte magát a védőkön, már csak a kapussal állt szemben, de lövése a kapu fölé szállt.
    25. perc: Németh 14 méteres csavart kapáslövését nagy bravúrral, a bal felső sarokból öklözte szögletre Fekete.
    41. perc: Moós hálóba tartó lövését Fekete elvetődve szögletre ütötte.
    56. perc: Imri kapott jó labdát, kisodródott, nehéz szögből lőtt, s a kapus reflexszerűen a mezőnybe öklözött.
    73. perc: Imri lövését Fekete kiejtette, a gólvonalon pattogó labdát Máthé a mezőnybe rúgta.

Jó iramú, végig sportszerű mérkőzés, az első félidőben a Békéscsaba valamivel többet támadott, az oroszlányiak a mezőnyben tetszetősen, szépen adogattak.
    Szünet után sem változott a játék képe, a B. Előre a helyzetek alapján közelebb állt a győzelemhez.
    Jó: Kvasz, Dobó, Láza, Imri, ill. Fekete, Szabó, Máthé.
    (Fercsik János)

6. Oroszlány 9 4 1 4 13-11
    ...
    12. Békéscsaba 9 2 2 5 11-12
    Az utolsó oszlopban a jutalompontok a szerzett pontokkal együtt szerepelnek.

Népsport, 1970. október 5. (Arcanum DT)
    A labdarúgó NB I B-ért
    Bcs. Előre - Oroszlányi Bányász 0:0

Kórház u., 4500 néző, V: Balla Gy.
    Előre: Tóth M. (7) — Kvasz (8), Dobó (8), Láza (8), Lengyel (6), Ambrus (6), Karasz (5), Imri (7), Moós (6), Németh (6), Schneider (6). Edző: Piller Sándor
    Bányász: Fekete (8) — Sárosi (6), Frikker (8), Máté (8), Szabó (7), Aradi (6), Egyed (8), Papp (8), Sallói (7), Holánszky (8), Kovács (7). Edző: Pallagi Róbert Szögletarány: 16:2 (5:0) az Előre javára.
    Csere: Lengyel helyett a szünetben Zahorán (6), Karasz helyett a szünetben Tóth Cs. (6), ill. Aradi helyett a szünetben Csinos (7).

A kissé csúszós talajon nagy lendülettel kezdett a hazai csapat.
    A 2. perc végén Hegyes partjelző tévesen állította meg - lesen - Imrit.
    A másik oldalon Papp kitört, majd kisodródva, nehéz szögből a kapu fölé durrantott.
    Jó volt az iram. Mindkét csapat nyílt sisakkal játszott.
    A 6. percben villámgyors Németh, Imri, Schneider adogatás után a balszélső a kapu mögé küldte a labdát.
    A 10. percben Moós remek átadását Schneider mintegy 25 m-ről a kapu fölé bombázta.
    Németh egyéni alakítás után a jobb kapufa mellé küldte a labdát.
    Ebben az időszakban az Előre irányította a játékot. A Bányászok szervezetten, lelkesen védekeztek.
    A 26. percben Lengyel ívelt beadása után Németh félfordulattal, estében megcélozta a bal felső sarkot, de Fekete a gólba tartó labdát szögletre ütötte.
    A 28. percben Máté a kapura törő Karaszt csúnyán leterítette.
    Nem sokkal ezután Imri tisztára játszotta Némethet, de a balösszekötő a kapus kezébe lőtt.
    Nagy erővel támadott az Előre. Tűzijáték alakult ki Fekete kapuja előtt, végül is Schneider alig lőtt a bal kapufa mellé.
    A 40. percben Moós távoli, pattogós lövését a kapus elvetődve szögletre ütötte.

Szünet után sem csökkent az Előre nyomása.
    A 46. percben Schneider visszafejelt labdáját Imri gyatrán a jobb kapufa mellé lőtte.
    Az 50. percben Schneider nehéz szögből leadott lövését a kapus lábbal hárította, majd Imri ívelt labdáját Fekete kiütötte.
    Hazai támadások közepette majdnem a vendégek értek el gólt. Egy előrevágott labdát Holánszky elcsípett, majd hirtelen kapura lőtt, Tóth reflex-szerűen Sallói elé ütötte, aki kapura lőtt. A jobb alsó sarokba tartó labdát Láza az utolsó pillanatban szögletre mentette. A beívelés után ismét Holánszky lőtt kapura, de Tóth M. a helyén volt.
    Ezután megint az Előre vette át a játék irányítását. Szinte állandóan a Bányászok térfelén pattogott a labda.
    A 64. percben Tóth Cs. fejesénél Szabó majdnem a saját kapujába vágta a labdát, de végül szögletre mentettek a védők.
    A 72. percben Németh egy lepattanó labdát a léc fölé küldött.
    A 74. percben Imri kisodródott a balszélső helyére, majd éles szögből kapura lőtt. A kapus kezéből kiperdült a labda, már-már úgy látszott, hogy a bal sarokban köt ki, de a berohanó Máté a gólvonalról szögletre mentett.
    Az ellentámadás során Papp tiszta helyzetben a kapu előtt keresztbe vágta a labdát, majd Egyed lövését védte jó érzékkel Tóth M.
    Óriási hajrába kezdett az Előre. Nagy nyomás nehezedett Fekete kapujára, gólt azonban mégsem sikerült elérniük a csabaiaknak.
    A 78. percben Schneider ívelt szabadrúgását Németh átlépte, de a kapus résen volt. Az esetnél Balla játékvezető általános meglepetésre kifelé ítélt szabadrúgást.
    A 81. percben Ambrus bombája suhant el a jobb felső sarok mellett.
    A 84. percben Németh lesről fejelt a kapus kezébe.
    A 86. percben Tóth Cs. gólba tartó labdáját mentették a védők.
    Imrit Frikker — kétszer is — szögletre szerelte. A beívelés után Ambrus az oldalhálóba fejelt és ezzel vége lett a mérkőzésnek.kép
    A kivetődő Fekete Karasz elöl ment. A háttérben Németh figyelt a jelenetet. (Fotók: Barnácz István)
    Németh, a lila-fehérek csatára akció közben.

Bírálat
    Végig élénk iramú, változatos, küzdelmes, helyenként színvonalas mérkőzést láthatott a közönség.
    Az Előre irányította a játékot, többet birtokolta a labdát. A vendégek viszont szervezetten védekeztek és ellentámadásaik olykor veszélyesek voltak. A hazai támadósor nem boldogult a tömör védőfallal.
    Az Oroszlányi Bányászban jó együttest ismertünk meg. Játékuk nem okozott csalódást.