Ferencvárosi TC - Újpesti Dózsa SC 1 : 4 17:30

2016.11.15, 18:51 (szerk.: 2018.02.08, 13:50)
    Ferencváros—Ú. Dózsa, Népstadion, 17.30. (Dorogi.)

A bajnoki táblázat élén álló zöld-fehérek régi riválisukkal kerülnek szembe. Háromesélyes a mérkőzés, a döntetlen látszik a legvalószínűbbnek.

Ferencváros: Gulyás — Ombódi, Mátrai, Láng — Gerendás, Dékány dr. — Kertész, Orosz, Friedmanszky, Vilezsál, Fenyvesi.
    Ú. Dózsa: Török — Rajna, Zalai, Győrvári — Várhidi, Borsányi — Nagy, Göröcs, Szusza, Halápi (Aspirány), Bencsics.

Népszabadság, 1958. június 28.

Az Újpesti Dózsa nyerte a rangadót

Újpesti Dózsa—Ferencváros 4:1 (1:1)

A rangadó első 45 percében a mezőnyben szép elgondolásokkal kombináló újpesti csapat játszott fölényben. Az első gólt mégis a zöld-fehérek érték el Kertész váratlan lövéséből.(0:1). A gól után továbbra is az újpestiek rohamoztak és a 24. percben Borsányi távoli lövése a meglepett Gulyás mellett jutott a kapuba.(1:1). A 33. percben a játékvezető egyperces gyászszünetet rendelt el a tragikus körülmények közölt elhunyt Tomecskó József emlékére.

A második félidőben is a Dózsa csapata játszott fölényben, a Ferencváros inkább csak védekezett. A 8. percben Nagy beadásából Szusza kapásból nagy lövést küldött a ferencvárosi kapu bal felső sarkába.(2:1). Hat perc múlva Göröcs már a harmadik újpesti gólt szerezte meg.(3:1). A gól után is az újpestiek támadtak többet. Egymás után gördültek a veszélyesebbnél veszélyesebb támadások a Ferencváros kapuja felé, s a 35. percben újabb gól született. Nagy elfutott, és lövése a kifutó Gulyás fölött a hálóba jutott (4:1).