1960.06.03.

2. avatar: fgymat
    2018.02.10, 15:26 (szerk.: 2018.02.11, 18:49)
    A diósgyőri Pál újra a válogatott keretben

Válogatott csapatunk folytatja előkészületeit, hiszen két hét múlva Ismét pályára lép — a skótok ellen. Szerdán Martfűn, a Cikta Martfű együttesével játszik edzömérközést az A-csapat. Ezzel a mérkőzéssel avatják fel új pályájukat a martfűiek. Június 1-én Budapesten a Láng SK NB II-s csapatával mérkőzik a válogatott.
    Baróti Lajos szövetségi kapitány kijelentette, hogy az angolok elleni válogatott kereten nincs szándékában jelentösebben módosítani. A keret csupán a diósgyőri Pál Lászlóval bővül.

Népsport 1960.05.24.

Három új játékos a keretben

Báróti Lajos összeállította az angolok elleni végleges válogatott keretet. A szövetségi kapitány változtatásokat eszközölt. Új játékos a keretben Dalnoki I. Grosics és Dunai.

- Sárosi, sajnos, megsérült. A balhátvédre egy ideig nem lehet számítani - mondta Báróti. - Dalnoki l azonban most igen jó formában van, s ezért szerepeltetése megnyugtató megoldásnak látszik. Grosics ugyan csak közepes teljesítményt nyújtott vasárnap, de benne változatlanul bízom. Tichy játéka ez orvosi véleménytől függ. Ha Tichy nem játszhat, Dunai helyettesíti. A diósgyőri Pálban változatlanul bízunk, tagja az olimpiai keretnek, de az angolok ellen a tapasztaltabb Rákosi jobb megoldásnak látszik.

Ezekután nézzük a keretet: Grosics, lku, Mátrai, Sípos, Dalnoki I, Novák. Bundzsák, Kotász, Kovács lII, Sándor, Göröcs, Albert, Tichy, Dunai, Rákosi, Orosz.

Népsport, 1960.05.17.

Tichy után Albert és Pál is megsérült

Nagy gondban van Baráti Lajos szövetségi kapitány. Tichy után ugyanis vasárnap a diósgyőri Pál is megsérült, játékára r,em lehet számítani s ugyancsak sérülten, kisebb húzódással jött haza Szegedről Albert, a Ferencváros középcsatára is. Baráti Lajos kijelölte a vasárnapi keretet, amely hétfőn megkezdte a közös felkészülést:

Grosics, llku, Mátrai, Sipos, Dalnoki, Kovák, Bundzsák, Kotász, Kovács III., Sándor, Göröcs, Albert, Tichy, Rákosi Fenyvesi.

Amennyiben Tichy nem játszhat, úgy a csepeli Pált hívja meg a szövetségi kapitány a keretbe. Az együttes szerdán délután 17 órakor a Láng-gyár NB Il-es csapatával játszik edzőmérkőzést.
    Az olimpiai keret vasárnap Salgótarjánban lép pályára.

Népszava, 1960.06.01

3. avatar: magyarfutball.hu
    2018.02.09, 22:53
    Szerdán este megérkezett a skót válogatott

Skócia labdarúgó-válogatott csapata szerdán este fél kilenckor érkezett meg Becsből a Keleti-pályaudvarra.
    A vendégeket az MLSZ vezetősége szívélyes fogadtatásban részesítette. A skót válogatott csütörtökön délután 17 órai kezdettel az MTK Hungária úti pályáján edzőmérkőzést Játszik a Testnevelési Főiskola csapatával.

Népsport, 1960.06.02

4. avatar: magyarfutball.hu
    2018.01.25, 18:25
    A másnapi Nemzeti Sport címlapja

5. avatar: ingersheim

6. avatar: fgymat
    2009.05.20, 22:14 (szerk.: 2018.01.25, 17:46)
    Két héttel az angolok után (Magyarország - Anglia 2:0), most egy másik szigetországi együttessel mérhettük össze tudásunkat.

Meglepte a mieinket, hogy a skótok játéka tetszetősebb és veszélyesebb volt, mint az angoloké. Mindezek ellenére mégis mi támadtunk, de helyzetek sokaságát hagytuk kihasználatlanul. Egy büntetőt is kaptunk, amit Tichy a kapu mellé rúgott. Nagy nehezen, a félidő közepe táján végre sikerült vezetéshez jutnunk. Azonban a vendégek kiegyenlítették az előnyt és meg kellett elégednünk a döntetlennel.
    A második félidőben a skótok rákapcsoltak. Látványos, erőteljes és ötletes játékukkal, pontos passzaikkal kijátszották a védelmünket és előnyhöz jutottak. Nem is egy, hanem kétgólos előnyhöz. Bár harmadik góljuknál, a középcsatár több méteres lesen kapta a labdát. Védelmünk leállt (már hányadszor fordul elő a válogatott találkozókon?!), egy pillanatra az angol is megtorpant, de azután a kapuba rúgta a labdát. A mieinket feltüzelte a megadott lesgól és óriási erővel vetették magukat a küzdelembe. Rengeteg lövést küldtünk kapura, míg végül Göröcsnek sikerült a szépítés. Ezután tovább rohamoztunk, de minden úgy látszott, vereséget szenvedünk. Eljött az utolsó perc és Tichy hatalmas lövéssel egyenlített ki.

A lesgól kapcsán két megjegyzés is kínálkozik. Először is miért áll le a csapat, ha szerinte az ellenfél támadója lesen van. A mérkőzésen történtekről Young a következőt mondta: "Éreztem, hogy valami nem stimmel, de mert nem támadott meg senki, a biztonság kedvéért berúgtam a labdát. Mi ugyanis mindig sípszóig játszunk."
    A másik, hogy miért kellett egy lesgól ahhoz, hogy a csapat igazán játszani kezdjen.

Volt egy furcsa érdekessége is a találkozónak. A második félidő elején egy erősen megrúgott labda arcon találta a játékvezetőt, aki elvágódott és orvosok, masszőrök kellettek a talpra állításához.