eredmények / elismerések
EB-bronzérmes (Magyarország 1964)
2-szeres magyar bajnok (Budapesti Honvéd 1954, 1955)
Magyar kupagyőztes (Budapesti Honvéd 1964)
Közép-európai Kupa-győztes (Budapesti Honvéd 1959)
5-szörös magyar gólkirály (1958-1959, 1960-1961, 1961-1962, 1963 ősz, 1964)
Ifjúsági UEFA-torna (U19-es EB)-győztes (Magyarország 1953)
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
Puskásék távozása és Hidegkuti kiöregedése után a magyar labdarúgás egyik legbecsültebb, legértékesebb és leggólképesebb tagjává Tichy Lajos emelkedett. Amikor a BVSC-ből a Honvédba került, még vitáztak, ki álljon Puskás és Kocsis közé: Machos vagy Tichy. A két nagyszerű játékos közül Tichyt becsülték többre. Nemcsak nagy sikerű bombázónak bizonyult, mint irányító is felvette a versenyt Machossal, sőt, néha Szuszára emlékeztető nagyvonalúsággal vezette támadásba társait. Rövid adogatásai, pontosan irányított, hosszú passzai egyaránt könnyen kezelhetők, továbbíthatók voltak. Mindkét lábával tökéletes biztonsággal játszott és bombázott. Sokan a lassúságot, bizonyos körülményeskedést, túl sokáig tartó tájékozódást vetették a szemére. Holott csak óvatosan szervezte a játékot, sohasem akart hebehurgyán félmegoldásokkal, bizonytalanságokba torkollva adogatni.
Ez az éve különösen jól sikerült. Nemzetközi szereplései közül kiemeledett a Jugoszlávia ellen 4:0-ra megnyert mérkőzésen mutatott játéka, s két hatalmas gólja. A bajnoki mérkőzéseken is végig jól, okosan és eredményesen játszott. Nem rajta múlt, hogy a Honvéd egyetlen ponttal lemaradt a Csepel mögött a bajnokságról! (Az MTK-t már megelőzte volna jobb gólaránnyal!) Ez az egy pont elveszett - amikor Tichy nem játszhatott. (Néhány mérkőzésről hiányzott - ismerjük el - saját hibájából is!) Bajnoki mérkőzései közül kiemelkedett a bajnokcsapat elleni 4:1-es győzelmük alkalmával mutatott teljesítménye. Góljai közül pedig az kapta a legnagyobb tapsot, amit egy szögletrúgás nyomán a Vasasnak vágott be a szintén 4:1 arányban megnyert mérkőzésen. Ez évi elsősége - Machos jó éve ellenére - vitathatatlan.
Forrás:
Hoppe Pál-Szabó Ferenc: Labdarúgó bajnokságaink 1945-1986
http://www.ebay.com/itm/WC66-021-6x4-PHOTOGRAPH-HUNGARY-1966-LAJOS-TICHY-/231692065085?hash=item35f1ec593d
Forrás: https://www.facebook.com/pages/Retro-Focivil%C3%A1g/408711915901321
Tagja volt az 1958. és 1962. évi világbajnokságon szerepelt magyar együttesnek.
– A piros-fehérek középcsatára – Machos Ferenchez hasonlóan – kiváló társak között fejleszthette ki nagyszerű képességeit. Már ifjúsági játékos korában a Bp. Honvéd „aranycsapatába" került, nevelő egyesületéből, a BVSC-ből. Új környezetében, Bozsik, Puskás, Kocsis és Czibor mellett, rengeteget tanulhatott. A tanultakat azután pályafutása során jó tanítványhoz illően hasznosította is.
A válogatottban legtöbbször (48 mérkőzésen) a balösszekötő helyén szerepelt. Erőteljes fizikumú, lendületes, robbanékony, gólképes játékos. Mindkét lábbal jól kezeli a labdát, ötletesen osztogat. A mezőnyben is mozgékony, de legnagyobb erénye a határozott, eredményes befejezés, a gólveszélyesség. Gyorsasága és fejjátéka nem kifogástalan. Említett jó tulajdonságai miatt fénykorában Európa legjobb csatárai között emlegették. 1964-ben meglehetősen váratlanul került ki a válogatott csapatból. Az ott rábízott előkészítő szerepkör akkoriban nemigen felelt meg játékstílusának. Csaknem másfél évtizedes élvonalbeli pályafutásának legsikeresebb mérkőzését 1959. október 25-én, a svájciak ellen (8:0) játszotta. Ekkor négy góllal terhelte meg a vendégek hálóját.
forrás:
Antal Zoltán és Hoffer József - Alberttől-Zsákig