7 Szombathelyi Haladás VSE 32 13 7 12  49 :  48 33
9 Salgótarjáni BTC 32 10 6 16  32 :  55 26
10 Szentlőrinci AC 32 8 9 15  38 :  63 25
11 Győri Vasas ETO 32 11 2 19  47 :  62 24
13 Elektromos MSE 32 7 8 17  30 :  61 22
14 EMTK 32 9 4 19  33 :  72 22
15 Szolnoki MÁV SE 32 8 5 19  33 :  69 21
16 Debreceni VSC 32 8 3 21  37 :  76 19
17 MOGÜRT SC 1 32 4 2 26  23 :  34 10

Piros adatsor : Kiesett vagy egyéb okból (például kizárás, klubegyesülés, megszűnés), a klub a következő bajnoki szezonban nem indul ebben a bajnoki osztályban.

1. 1) 1948. 03. 17-én visszalépett, tavaszi eredményeit örölték, a következő évben Autótaxi SC néven indul az NB II-ben
Rendhagyó módon 17-es létszámmal rajtolt az NB I, mivel az MLSz nem tudott dönteni az NB II Középcsoportjában 1-2. helyen végzett EMTK és Salgótarjáni BTC között egy benyújtott óvás ügyében.

Az Elektromos - Szeged után az Elektromos, a Szeged - MOGÜRT után a MOGÜRT, a MOGÜRT - SZAC mérkőzés után a SZAC kapta a 2 pontot, 0:0-ás gólaránnyal (jogosulatlan játékosszereplés).
[*2] új neve Debreceni Kokomotív SK
[*3] 1948. 03. 17-én visszalépett, tavaszi eredményeit örölték, a következő évben Autótaxi SC néven indul az NB II-ben

Népsport 1948. 06. 28.
gaborpapi (fórum)

2018.04.05, 22:37
    Az Újpesti TE kerete
    Képes Sportlap, 1948. január 27.

3. avatar: ingersheim
    2013.12.28, 15:09 (szerk.: 2016.06.13, 12:54)
    Nemsokára befejezte a labdarúgó-pályafutását, melyik volt az utolsó mérkőzése?

Gyetvai László: A '48-as Csepel-Fradi. Egyszerűen nem bírtunk a Csepellel, döntetlenre állt a meccs. Ebben az esetben a Vasas nyerte volna meg a bajnokságot, amit egyik csapat sem szeretett volna. Inkább megbeszéltük, hogy mi legyen a találkozó vége, és hozzásegítettük a Csepelt a bajnoki aranyhoz.

Fűrész Attila: Fradi - bajnokok klubja

4. avatar: Giovanni

5. avatar: ingersheim
    2011.02.19, 19:02 (szerk.: 2016.06.13, 12:53)
    1947. október 19-én játszották az Újpest - Ferencváros rangadót. A lila-fehérek 5-1-es győzelme még a Megyeri úton is nagy meglepetés volt. A játék képe alapján nem is látszott ekkora különbség, de hát a Fradi-védelem a II. félidőben sokat hibázott.
    Ez a mérkőzés volt egyébként az első olyan találkozó,amelyre totószelvényen is lehetett tippelni!
    Az első totószelvény első mérkőzése az Újpest-Ferencváros rangadó volt és ugye az egyes volt a helyes tipp... Az első telitalálatos -akkor 12-es- szelvény így nézett ki: 1,x,2,1,x,törölve,x,2,x,1,1,1,2.

1948. május 27-én Szegeden győzött 2-0-ra a Fradi. "Hihetetlen nagy volt az érdeklődés a mérkőzés után. Ezúttal szűknek bizonyult a Vasutas-pálya. Orosházáról ezer fradista jött,Budapestről különvonat,tehergépkocsik, magánautók hozták a zöld-fehér híveket.
    -Úgy éreztük magunkat, mintha az Üllői úton játszottunk volna. -jegyezte meg a meccs végén Kispéter. Ezt a győzelmet a közönségünknek is köszönhetjük. Hazafelé is repülőgépen utazott a csapat. Amikor az Üllői úti pálya fölé ért a gép, a pilóta egy tiszteletkört írt le a gépével, a játékosok pedig kis zöld-fehér zászlókat dobáltak a szeretett pálya gyepére...

1948. június 17-én Csepelen nem mindennapi kilencven percet játszottak. Amelyik csapat győz az a bajnok, döntetlennél pedig a Vasas. A Csepel - Ferencváros (4-3) mérkőzésen a Fradi a 3. percben már 2-0-ra vezetett. A Csepel 0-2-ről egyenlített, majd 3-3 után hét emberrel is -tíz ferencvárosival szemben- megszerezte a győzelmet.