Nagykanizsa FC - Vasas Danubius Hotels 0 : 4 14:30

Nagykanizsa, 2000. október 28., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 14. forduló, B-csoport:

gólszerzők: Kabát (10.), Tiber (23., 41.), Tóth N. (58.)
    kiállítva: Kabát (18.)
    sárga lap: Buza (54.), Koller (60.), Usvat (86.)

Nagykanizsa:
    Horváth G. - Farkas, Pálfi, Toleski (Kovács L., a szünetben), Koller - Popovics, Buza, Nagy Cs., Svélecz (Bognár, 27.) - Gordian (Lukács, a szünetben), Usvat

Vasas DH:
    Hajdu - Mónos, Juhár, Zováth, Tóth A. - Szili (Aranyos, 86.), Zabos, Tóth N. - Sowunmi (Komódi, 61.), Kabát, Tiber (Pál, 70.)

10. perc: egy Vasas-támadás végén Szilitől a 16-oson belül Kabáthoz került a labda, aki 14 m-ről, egyből a jobb felső sarokba bombázott (0-1).
    13. perc: Tóth N. 21 m-es szabadrúgása után a labda a lécről vágódott ki.
    18. perc: a hazai térfél közepén egy ütközés után Kabát belerúgott ellenfelébe, ezért a játékvezető azonnal kiállította őt.
    23. perc: Tóth Norbert húzott el a bal szélen, pontos beadását követően Tiber 6 m-ről fejelt a léc alá (0-2).
    41. perc: Sowunmi futott el a jobbszélen, majd 8 m-ről lőtt, a kanizsai kapusról a labda Tiber elé pattant, aki négy lépésről az üres kapuba fejelt (0-3).
    58. perc: Tóth N. két jó csel után 12 m-ről lőtt, a labda a kapufát érintve került a bal sarokba (0-4).

A találkozó jelentős részében emberhátrányban játszó Vasas jó játékkal nyert az NB I-től búcsúzó Nagykanizsa ellen.