Vasas Danubius Hotels - Nagykanizsa FC 4 : 0 20:00

Budapest, 2000. szeptember 8., péntek (MTI) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 7. forduló, B-csoport:

gólszerzők: Sowunmi (65.), Kabát (70., 73. 83.)
    kiállítva: Tóth A. (90.)
    sárga lap: Aranyos (32.), illetve Zahorecz (18.), Svélecz (26.), Mikler (55.), Popovics (75.)

Vasas:
    Kövesfalvi - Pető (Komódi 28.), Juhár, Tóth A. - Simek, Szili, Zabos, Aranyos - Sowunmi, Kabát, Pál (Tóth N., a szünetben)

Nagykanizsa:
    Horváth - Pálfi, Toleszki, Zahorecz, Mikler - Popovics, Farkas (Buza 76.), Nagy Cs., Usvat (Lukács 79.) - Svélecz, Papp (Kocsis 76.)

17. perc: Pető indításával Zabos tört be a büntetőterületen belülre, Toleszki szabályosan, becsúszva szerelte, Hanacsek azonban büntetőt ítélt. Kabát jobb sarokra tartó 11-esét Horváth a mezőnybe ütötte.
    30. perc: Szili lapos, 18 m-es bombáját védte bravúrral Horváth.
    65. perc: Juhár ívelt előre, Sowunmi a 16-osnál mellre vette a labdát, lefordult védőjéről, majd 14 m-ről a jobb sarokba bombázott (1-0).
    70. perc: Komódi átadását Kabát a 16-os jobboldali sarkánál levette, majd egy csel után ballal a jobb sarokba helyezett (2-0).
    73. perc: Szili ugratta ki Sowunmit, aki az 5-ös baloldali sarkáig vezette a labdát, majd keresztbe gurított, és az érkező Kabát az üres kapuba gurított (3-0).
    83. perc: Sowunmi a kanizsai térfél közepén fejjel vitte el a labdát Toleszki mellett, kapura tört, lövését Horváth Kabát elé ütötte, aki 3 m-ről nehéz szögből az üres kapuba lőtt (4-0).
    90 perc: jobboldali kanizsai támadást követően Tóth A. reklamált Hanacsek játékvezetőnél, aki piros lapot mutatott fel az angyalföldiek védőjének.

A Vasas nehezen törte fel a kanizsai védelmet, de az első gólt követően szinte tetszés szerint és könnyedén érte el góljait, győzelme megérdemeltnek mondható.