MTK Hungária - Gázszer FC 2 : 0 19:00

2018.12.18, 14:07
    Budapest, 1999. május 8. szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 29. fordulójában:

MTK Hungária FC - Gázszer FC 2-0 (2-0)

Hungária krt., 3000 néző, V: Kiss G.
    gólszerzők: Illés (2. - 11-esből), Orosz (43.)
    sárga lap: Madar (23.), illetve Salacz J. (51.)
    cserék: Erős helyett Balaskó (66.), Kenesei helyett Preisinger (66.), Elek helyett Szamosi (75.), illetve Földes helyett Móri (55.), Király helyett Urbonas (70.)

1-2. perc: Mindössze 55 másodperc telt el a mérkőzésből, amikor Kenesei harcolt a labdáért a vendégek 16-osán belül, majd elesett, Kiss Géza 11-est ítélt. A büntetőből Illés a bal felső sarokba lőtt (1-0).
    7. perc: Erős 30 m-es lövése szállt a kapu fölé.
    11. perc: Salacz J. 20 m-es lövését tolta szögletre a léc alól Babos.
    15. perc: Kenesei 15 m-es lövése a felső lécről vágódott fölé.
    32. perc: Illés középre emelését Orosz fejelte 13 m-ről a jobb alsó sarokra, Kövesfalvi bravúrral hárított.
    43. perc: Orosz kapott kitűnő indítást, mellyel belépett a vendégek 16-osára és a kiszolgáltatott helyzetben lévő Kövesfalvi fölött elegánsan emelt a hálóba (2-0).
    47. perc: Orosz 7 m-ről lőhetett volna gólt, de rosszul, erőtlenül helyezett labdáját Kövesfalvi vetődve védte.
    62. perc: Kenesei 15 m-es lövését hárította Kövesfalvi.
    78. perc: Dvéri 25 m-es szabadrúgását fogta biztosan Babos.
    83. perc: Preisinger 15 m-ről lőtt a kapu fölé.
    86. perc: Dvéri 20 m-es lövését védte bravúrral Babos.

Az MTK magabiztos játékkal, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, és hódította el az 1998/99-es bajnoki címet.