Tatabányai Bányász SC - Ferencvárosi TC 1 : 2 17:00

2016.10.14, 19:55 (szerk.: 2022.04.16, 10:39)

gólszerzők: Szekeres (30. p.), Vincze (46. - öngól), illetve Dzurják (25.)
    sárga lap: Vincze (44.), Szalma (67.), illetve Telek (66.)
    jók: Udvardi, Szalma, Klausz, Domonics, illetvet Telek, Kincses, Fonnyadt

Tatabánya:
    Markó - Vincze (Csapó, 57.), Udvardi, Szalma, Dobesch - P. Nagy, Járfás, Domonics - Kanyok, Plotár (Klausz, 14.), Szekeres

Ferencváros:
    Józsa - Simon, Telek, Limperger, Keller - Bánki (Albert 80.), Vaszil, Kincses - Nagy Zs., Dzurják, Fonnyadt

A mérkőzés előtt kiderült, hogy Szentmihályi változtatott a tervezett csapaton, Klausz és Lázár a kispadon foglalt helyet, míg
    Vincze és Plotár kezdőember lett.
    A nyitányban rögtön Józsának volt egy kis feladata, mert Domonics éles lövését kellett kiöklöznie.
    A 11. percben Bánki jó átadása után Fonnyadt kapásból lőtt kapura, Markó azonban háritott. Két perc múlva Simon Plotárral csapott össze ugy, hogy a tatabányai csatárt le kellett cserélni.
    A 19. percben Domonicsot letalpalta Simon, az ujabb eseményt a 22. percben Dobesch kapufája jelentette. Három perccel később mégis a másik oldalon esett a gól.
    A 25. percben jobboldali szöglet után a védők röviden szabadítottak fel, Bánki a jobb összekötő helyén, lesgyanús helyzetben Dzurják elé adott, aki 12 méterről a kapu jobb oldalába helyezett (1:0).

Öt perc múlva Járfás, Kanyok, Szekeres volt a labda útja, amikor a balszélső a középcsatár helyéről bődületes gólt lőtt a bal alsó sarokba (1:1).
    A 42. percben Limperger próbált a Fradinak előnyt szerezni, de lövését védte Markó. A szünet utáni első percben Vincze Fonnyadt elől elrúgta a labdát, amely a kimozduló Markó mellett a hálóba jutott (1:2).
    A tatabányai öngól után az 58. percben Szalma beadását Kanyok 3 méterről fölé fejelte, így elmaradt az egyenlítés.
    A 71. percben Fonnyadt beadását Dzurják senkitől sem veszélyeztetve mellé fejelte.