Várpalotai Bányász SK - Békéscsabai Előre Spartacus SC 2 : 2 14:30

2020.09.26, 14:28 (szerk.: 2020.10.31, 20:55)
    Várpalotai Bányász - Békéscsabai Előre Spartacus 2:2 (1:1)

Várpalota, 2000 néző V: Somlai
    Várpalota: Palotai - Süke, Csapó II, Janás (Csapó I, a 43. percben), Szabó, Orbán I, Kisbej, Bertalan, Dorogi, Lakics, Mártai (Horváth L. az 54. percben). Edző: Terbe Benjámin
    Békéscsaba: Tóth - Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Ambrus, Dobó, Imri, Moós, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor

24. perc: Lakics átkígyózott a védelmen, lövése a vetődő Tóth-ról Bertalan elé került, aki 5 m-ről a fekvő kapus mellett a hálóba lőtt, 1:0.
    31. perc: Németh közeli bombáját védte bravúrral Palotai.
    39. perc: jobb oldali szögletrúgás után tömörülés támadt a hazai kapu előtt, a hazai védők röviden tisztáztak, végül Schneider fordulásból védhetetlenül lőtt a hálóba, 1:1.
    43. perc: Janás megsérült és végleg elhagyta a pályát.
    74. perc: Imri vezette félpályáról a labdát, elhúzott a védők mellett és mintegy 18 m-ről küldött éles lapos lövése a vetődő Palotai mellett jutott hálóba, 1:2.
    79. perc: Horváth L. bomba lövése a felső lécről vágódott ki.
    85. perc: Lakics jobb oldalról beívelt szabadrúgását Szabó fejelte a kapuba, 2:2.

Nagy küzdelmet, váltakozó iramú játékot láthattunk. A Várpalota többet, és veszélyesebben támadott, gólhelyzetei is bőven adódtak, de a sok hibával és körülményesen játszó csatárok képtelenek voltak kihasználni azokat. Békéscsaba támadásaiban több volt az elgondolás.
    Jó: Csapó II, Szabó, Kisbej, Dorogi, Lakics, ill. Tóth, Láza, Lengyel, Imri, Schneider.
    (Csiky Iván)

6. Békéscsaba 9 4 3 2 14-8 11
    ...
    11. Várpalota 9 3 2 4 7-11

Népsport, 1971. október 4. (Arcanum DT)
    A csabaiak közelebb álltak a győzelemhez
    Várpalotai Bányász - Bcs. Előre Spartacus 2:2 (1:1)

Várpalota, 2000 néző. V: Somlai
    Várpalota: Palotai (8) - Süke (6), Csapó II (7), Janás (-), Szabó (7), Orbán I (6), Kisbej (6), Bertalan (6), Dorogi (6), Lakics (7), Mártai (5). Edző: Terbe Benjamin
    Előre Sp.: Tóth (8) - Kvasz (6), Láza (9), Szűcs (7), Lengyel (7), Ambrus (7), Dobó (6), Imri (7), Moós (6), Németh (7) , Schneider (7). Edző: Piller Sándor
    Csere: Janás helyett Csapó I (6) a 43. percben, Mártai helyett Horváth L. (-) az 54. percben.

Az első negyedórában Imri két lövése és Kisbej kapu fölé szállt bombája jelentett eseményt.
    A 16. percben Moós, Németh, Imri volt a labda útja, de Moós 10 méterre a kaputól elvétette a labdát.
    A 16. percben Dorogi óriási helyzetbe került, de a 11-es pontról mellé durrantott.
    A 25. percben Kvasz rossz átadását Lakics szerezte meg. A csatár távolról lőtt - Tóth bravúrosan védett.
    A 25. percben a rosszul záró csabai védelem mellett Lakics Bertalanhoz játszott, aki öt méterről a hálóba lőtt, 1:0.
    A 33. percben Ambrus — szögletrúgás után — 8 méterről Palotai kezébe fejelt.
    Támadásba lendült a csabai csapat. Németh remek cselekkel játszotta tisztára magát, nagy helyzetbe került, de lövését Palotai kiütötte.
    Három perc múlva ismét a balösszekötő veszélyeztetett, lövése azonban a kapufa mellett suhant el.
    A 43. percben Imri 25 m-es szabadrúgását Palotai nagy bravúrral tenyerelte szögletre. A beívelést Imri rálőtte, Palotai kiöklözte a labdát, és Schneider a kapunak háttal állva ollózva, a léc alá bombázott. Remek csatárteljesítmény volt! 1:1.
    Tovább rohamoztak a vendégek. Imri a 16-oson belülre cselezte magát, lőtt és Csapó II-ről kipattant a labda.

Az 51. percben Láza vezette fel a labdát, Imrihez játszott, a középhátvéd visszakapta a labdát, de a védők kisodorták őt az alapvonalon túlra.
    A várpalotai ellentámadás során Lakics 30 m-es lövését tisztázta Tóth.
    Változatos volt a játék, mindkét csapat sokat támadott.
    Tóth két Lakics-bombát védett - bravúrosan.
    A 71. percben Ambrus átadásával Imri ment el, kicselezte Szabót és mintegy 25 m-ről a jobb sarokba bombázott, 2:1 az Előre Spartacus javára!
    A 75. percben Moós hatalmas lövése tévesztett célt.
    A 82. percben Lengyel remek passzával Németh ugrott ki, maga mögött hagyta a védőket, de a kifutó Palotai bátor előrevetődéssel tisztázott.
    A 90. percben Ambrus buktatta Orbán I-et. A szabadrúgást Lakics ívelte középre és Szabó közelről a jobb sarokba fejelt, 2:2.

Az előző fordulóban vereséget szenvedett csapatok nagy lendülettel vetették magukat a küzdelembe. A hazaiaké volt az első húsz perc, de azután nyomasztó fölénybe került a csabai csapat. A lila-fehérek támadást támadás után vezettek, de vagy a csatárok ügyetlenkedtek, vagy Palotai mentett bravúrosan.
    Fordulás után változatos játék alakult ki. Mindkét csapat támadószellemben játszott, a hazaiak inkább távoli lövésekkel kísérleteztek, míg a csabaiak a tiszta helyzetek kidolgozására összpontosítottak.
    összefoglalva: az Előre Spartacus a kitűnően játszó Láza vezetésével közelebb állt a győzelemhez.
    Somlai játékvezető nagyvonalúan működött.