Várpalotai Bányász SK - Békéscsabai Előre Spartacus SC 2 : 0 15:00

2020.05.09, 23:11 (szerk.: 2020.05.09, 23:14)
    Várpalota - Békéscsaba 2:0 (0:0)

Várpalota, 1600 néző. V: Gyimesi
    Várpalota: Palotai — Süke, Csapó II, Csapó I, Bánó, Kisbej, Horváth E., Kerkai, Lakics, Király (Berta, a szünetben) Mártai (Ocskó, a 77. percben). Edző: Terbe Benjámin
    B.-csaba: Tóth M. — Kvasz, Dobó, Láza, Lengyel, Lukoviczki, Veszelka, Dávid, Tóth T., Németh, Kovács (Schneider, a 64. percben). Edző: Piller Sándor

29. perc: Mártai beadását három csatár is elhibázta a kapu előtt.
    37. perc: Kerkai éles szögből küldött bombáját öklözéssel hárította Tóth.
    49. perc: Németh alsó sarokra tartó bombáját védte bravúrosan Palotai.
    57. perc: Süke-Lakics összjáték után Süke szöktette Lakicsot, aki éles szögből nagy gólt lőtt a felső sarokba, 1:0.
    64. perc: Kerkai szabadrúgását Lakics arasznyira fejelte fölé.
    66. perc: Mártai kitűnően időzített labdáját Horváth E. védhetetlenül vágta tíz méterről a kifutó kapus mellett a hálóba, 2:0.
    74. perc: a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki Horváth E., amikor a kifutó kapus mellett az üres kapu mellé gurított.
    76. perc: Lakics, majd Berta hatalmas lövését védte óriási bravúrral Tóth M.

Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, a jó erőben lévő bányászcsapat nagyszerűen játszott, támadósora lendületes játékkal felőrölte a csabaiak védelmét. Tóth bravúros védései mentették meg a vendégek kapuját a nagyobb arányú vereségtől.
    Jó: Süke, Csapó II, Lakics, Horváth E., Kisbej, ill. Tóth M. (a mezőny legjobbja), Láza.
    (Csiky Iván)

8-9. Békéscsaba 5 2 1 2 5-5 5
    ...
    15. Várpalota 5 1 1 3 6-8

Népsport, 1972. szeptember 11.
    Várpalotai Bányász - Bcs. Előre Spartacus 2-0 (0-0)

NB I. B-s labdarúgó-mérkőzés. Várpalota, 1600 néző. V: Gyimesi (7)
    V. Bányász: Palotai (7) — Süke (8), Csapó II. (7), Csapó I. (7), Bánó (6), Kisbej (7), Horváth E. (8), Kerkai (7), Lakics (8), Király (5), Mártai (6). Edző: Terbe Benjámin
    Bcs. Előre Spartacus: Tóth M. (8) — Kvasz (5), Dobó (6), Láza (8), Lengyel (6), Lukoviczki (5), Veszelka (6), Dávid (6), Tóth T. (6), Németh (6), Kovács (5). Edző: Piller Sándor
    Csere: Király helyett a szünetben Berta (6), Mártai helyett a 77. percben Ocskó (5), Kovács helyett a 64. percben Schneider (5), Lukoviczki helyett a 75. percben Moós (5).

Borongós, kellemes futballidőben kezdődött a találkozó.
    A Bányászok első támadását Tóth M. és Dobó közös erővel hárította.
    A másik oldalon Kvasz futott fel a jobb oldalon, jól adott be, Németh azonban mintegy 18 méterről élesen fölé lőtt.
    Kerkai lapos lövését védte Tóth M..
    Majd ismét a lila-fehérek következtek, elsősorban a hátvédek kezdeményezték a támadásokat: a 18. percben Láza egészen a hazaiak 16-osára verekedte be magát, gólhelyzetbe került, de Gyimesi játékvezető kezezés miatt lefújta az akciót.
    Nem sokkal később Dávidot a 16-os oldalvonalánál Süke felvágta, a szabadrúgást mellé lőtték a csabaiak.
    Ebben az időszakban lagymatag játék folyt, az erőtlen Bányász-próbálkozásokat könnyedén hárították a vendégek. A félidő utolsó negyedórájában kissé élénkült a játék — a Várpalota jóvoltából.
    Bánó, majd Horváth bombáit öklözte a mezőnybe Tóth M.
    Az első igazán gólveszélyes csabai támadás végén — a 33. percben — Veszelka beadását Kovács közelről a kapu fölé emelte.
    Két perccel később Kerkai 13 méteres lövését nagy bravúrral hárította a csabai kapus.
    A 40. percben Kvasz kapu elé ívelt labdája Csapó II. lábáról lövésként süvített el a várpalotai léc fölött.

A második félidőt csabai lefutás vezette be, de az előrelopakodó Dobó mellé lőtt.
    A 49. percben Németh alsó sarokba tartó bombáját védte szögletre Palotai.
    Egy perc múlva megismétlődött a jelenet, ezúttal az ellenkező oldalon, most Tóth hárított remekül.
    Az 57. percben megszerezte a vezetést a Bányász. Az előrehúzódó Süke szöktette Lakicsot, és a csatár éles szögből, 13 méterről nagy gólt lőtt a felső sarokba, 1—0. (Elaludt a csabai védelem).
    A gól után fölénybe került a Bányász, egymás után záporoztak a lövések a csabai kapura, de Tóth M. a helyén volt.
    A 66. percben bal oldali hazai akció során Mártai a fedezetlenül hagyott Horváth E.-hez továbbított, aki az üres kapuba helyezett, 2—0.
    Tíz perccel később szögletrúgás után nagy tömörülés keletkezett a bányászok kapuja előtt. Ide-oda pattogott a labda, míg végül Veszelka a sok láb között a gólvanalról hálóba kotorta a labdát. A játékvezető azonban les címén nem ítélt gólt.
    A kettős csabai csere sem változtatott a játék képén, az Előre Spartacus csatárai továbbra sem tudták tartani a labdát, nem vállalkoztak lövésre.

Bírálat: Az első félidőben, amikor a csabaiak támadásvezetésekre és lövésekre is gyakran vállalkoztak — nyílttá tudták tenni a mérkőzést.
    Fordulás után a lila-fehér támadók alig-alig jelentettek veszélyt Palotai kapujára. Nagy munka hárult a békéscsabai védelemre, a bányászok vezető gólja után a vendégek láthatólag feladták. Feltűnt, hogy a kulcsjátékosok milyen erőtlenül küzdöttek. Tóth M. ragyogó védései viszont a további góloktól mentették meg a csabai kaput.