Békéscsabai Előre Spartacus SC - Várpalotai Bányász SK 1 : 0 15:30

2019.12.13, 10:29 (szerk.: 2019.12.13, 10:30)
    Békéscsaba-Várpalota 1:0 (0:0)

Békéscsaba, 8000 néző V: Alföldi
    B.-csaba: Tasnádi — Dobó, Láza, Schneider, Kerekes, Vágási, Zielbauer (Paróczai, a 71. percben), Zsíros, Dávid (Karasz, a 84. percben), Németh, Királyvári. Edző: Babolcsay György.
    Várpalota: Palotai — Süke, Csapó, Albu, Kun, Kisbej, Horváth E., Bertalan, László (Mártai, a 71. percben), Kerkai, Horváth L. Edző: Terbe Benjámin.

8. perc: a nagy helyzetben levő Horváth L. elől Vágási a földön fekve kanalazta el a labdát.
    23. perc: Láza tisztára játszotta Dávidot, ő azonban a kifutó kapust találta el.
    29. perc: Vágási — üres kapuba tartó — fejesét Albu a gólvonalról vágta ki.
    44. perc: Királyvári — közvetlen a kapu előtt — a léc mellé fejelt.
    50. perc: Zielbauer közvetlen közelről az „égbe” lőtt.
    70. perc: Schneider 16 m-es szabadrúgása után a labda elsuhant a bal kapufa mellett.
    76. perc: Kerkai távoli bombája sem sokkal kerülte el a csabai kaput.
    86. perc: Zsíros szabálytalanul támadta Palotait, mindkét játékos a földre került. Az oda rohanó Csapó a békéscsabai Zsírost ráncigálni kezdte. A játékvezető Csapót kiállította.
    92. perc: a játékvezető két perccel hosszabbított. A hosszabbítás második percében Dobó átadását Zsíros félfordulattal kapura lőtte. A labda a jobb kapufa belső éléről pattant az ellenkező sarokba. 1 :0.

A Békéscsaba végig nagy fölényben játszott, ezt a 14:0-ás szögletarány is jelzi. A hazaiak hatalmas iramot diktáltak, több helyzetet teremtettek. Hogy ezekből sokáig egyet sem tudtak kihasználni, az jórészt Palotai kiváló formájának volt köszönhető.
    Jó: Dobó, Láza, Schneider, Kerekes, Vágási, Királyvári, ill. Palotai, Kun, Kisbej, Horváth E., Kerkai
    (Machalek István)

3. Békéscsaba 29 14 9 6 35-23 37
    ...
    18. Várpalota 29 6 9 14 20-32 21

Népsport, 1974. május 13.

2. avatar: bbsz
    2019.12.13, 10:16 (szerk.: 2022.01.21, 22:44)
    Bcs. Előre Spartacus - Várpalotai Bányász 1-0 (0-0)

Békéscsaba, 8000 néző. V: Alföldi (8)
    Előre Spartacus: Tasnádi (—) — Dobó (7), Láza (7), Schneider (7), Kerekes (7), Vágási (7), Zielbauer (5), Zsíros (6), Dávid (6), Németh (6), Királyvári (7). Edző: Babolcsay György.
    Várpalota: Palotai (7) — Süke (5), Csapó (1), Albu (5), Kun (6), Kisbej (7), Horváth E. (6), Bertalan (5), László (4), Kerkai (7), Horváth L. (6). Edző: Terbe Benjámin.
    Csere: Zielbauer helyett Paróczay (—) a 71. percben, Dávid helyett Karasz (—) a 84. percben, illetve László helyett Mártai (—) a 71. percben.
    Szögletarány: 14—0 (8—0) a Bcs. Előre Spartacus javára.

Gyors csabai akció vezette be a találkozót. Az első perc végén Vágási indításával Láza nyargalt el, Albu azonban beérte és szögletre szerelte.
    Öt perccel később Királyvári élesen belőtt labdáját Csapó az alapvonalon túlra hárította a belsők elől.
    Egy gyors ellentámadás során Horváth L. elől a földön fekvő Vágási az utolsó pillanatban "elkanalazta” a labdát.
    Negyedórás változatos játék után, a 22. percben Dobó labdájával Németh szép cselekkel ment el, pontos beadását Zsíros — tiszta helyzetből — egyből a léc fölé küldte.
    Alig egy perc múlva Láza tisztára játszotta Dávidot. A csabai középpályás senkitől sem zavartatva mintegy nyolc méterről — a kifutó kapusba rúgta a labdát. (Százszázalékos gólhelyzet volt!)
    Továbbra is lendületesen rohamoztak a hazaiak.
    A 28. percben Németh viharzott el a jobbszélső helyén, erősen meglőtt labdája kicsúszott Palotai kezéből, azonban nem volt a közelben csabai csatár s így oda lett a gólszerzési lehetőség.
    Nem sokkal ezután Vágási üres kapuba tartó fejesét Albu a gólvonalról vágta ki.
    A 32. percben Dobó beadását Németh pontosan a kapus kezébe fejelte.
    Az ellenakció során Kerkai távoli bombája zúgott el a jobb oldali léc mellett.
    A befejezés előtt egy perccel — már a nyolcadik hazai szöglet után — Schneider beívelését Királyvári a kapu torkából fejelte a jobb kapufa mellé.

A második félidőt is erőteljes hazai rohamok vezették be.
    Az 50. percben korszerű Vágási—Schneider akció végén a fedezetlenül hagyott Zielbauer az ötös sarkából elhirtelenkedve a kapu fölé durrantott.
    A 70. percben Schneider 20 méteres nyesett szabadrúgása alig szállt el a bal oldali kapufa mellett.
    Röviddel ezután Zsíros elől Csapó az utolsó pillanatban hárított — szögletre.
    A 85. percben a cserejátékosként beállt Karasz ügyesen visszagurított Némethhez, a csatár megcsúszott, s így az erejét vesztett labda Palotai zsákmánya lett.
    A 86. percben Zsíros és a bányász kapus összecsapott. Mindketten a földön maradtak. Palotait egy percig ápolták, s közben az odarohanó Csapó a földön fekvő csabai játékost hajánál fogva ráncigálta. A játékvezető Csapót leküldte a pályáról.
    Hosszabbításra került sor.
    A 92. percben megszületett a győztes gól. Dobó pontos átadását Zsíros kapta. A csatár félfordulattal, nagy erővel megcélozta a kaput. A labda - a vetődő kapus mellett - úgy jutott a hálóba, hogy a jobb kapufa belső éléről az ellenkező sarokba vágódott. 1-0.
    Vágási és Csapó néz farkasszemet. Közöttük a „pöttyös". Jobbról Királyvári.kép
    A győztes gól előtti pillanat. Zsíros lövését a ragyogóan védő Palotai nem éri el. A labda néhány pillanat múlva a várpalotai hálóba kerül.kép
    Egy - a tizennégy békéscsabai szöglet közül. Vágási és Bertalan csatázik a labdáért. Királyvári, Németh, Zsíros körül - öt palotai védő helyezkedik.

A Békéscsaba végig nagy fölényben játszott, amit a 14—0-ás szögletarány is jelez!
    Hatalmas iramot diktált és több biztosnak látszó gólhelyzetet hagyott ki a hazai együttes. Igaz, hogy ebben az igen jól védő Palotainak is része van.
    A bányászok védekezésre rendezkedtek be. Így nem csoda, hogy az utánpótlás-válogatott Németh sokat volt a földön. Ketten, esetenként hárman is őrizték a csabai gólzsákot. A vendégek lelkesen küzdöttek, de olykor a szabálytalanságoktól sem riadtak vissza! Végül is a hazai győzelem megérdemelt!