Békéscsabai Előre Spartacus SC - Bp. Spartacus SC 2 : 1 15:30

2023.01.08, 22:55 (szerk.: 2023.01.08, 23:04)
    Békéscsabai Előre - Bp. Spartacus 2:1 (1:1)

Békéscsaba, 6000 néző
    V.: Teuschler
    Békéscsaba: Tóth M., (Tasnádi a szünetben) — Kvasz, Tolnai, Láza, Lengyel, Ambrus, Tóth Cs., Imri, Moós (Papp 60. p.), Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    Bp. Spartacus: Takács — Idei, Szűcs, Mihalecz, Nagy, Kácsor, Zöldi, Gábor, Strenitzer (Postás, 65. p.), Ádám, Simon. Edző: Hidegkúti Nándor.

1. perc: Ambrus hosszú labdájával Tóth Cs. lefutotta a védőket és a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt, 1:0.
    11. perc: Simon, a kapunak háttal állva, szorongatott helyzetben, az ötösről a kapu mellé talált.
    28. perc: Zöldi jobb oldalról, a 16-os sarkáról, hatalmas lövést küldött a kapura, a labda Tóth M. kezei között vágódott a hálóba, 1:1.
    40. perc: Nagy 40 méterről lőtt kapura és Tóth M. a kapufa segítségével mentett.
    59. perc: nagy kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt, a labda Imri lábáról a jobb oldali kapufa mellett „gurult” a hálóba, 2:1.
    65. perc: Ambrus megsérült, levitték a pályáról és pár percnyi ápolás után tért vissza.
    75. perc: Láza kapura tört, húszméteres lövését a jobb felső sarokból ütötte szögletre Takács.
    84. perc: Németh tisztára játszotta magát, Idei a 16-oson belül hátulról elkaszálta, a játékvezető azonban továbbot intett. 11-es volt!

Erős iramú, változatos, időnként színvonalas mérkőzés.
    Az első félórában a Békéscsaba játszott jobban, az egyenlítés után a nyugodtabban játszó fővárosiak pontosabban adogattak.
    Szünet után erősen feljavult a Békéscsaba és korszerű játékát többször megtapsolta a szép számú közönség. A hajrában beszorult a Bp. Spartacus.

Jó: Láza, Ambrus, Németh, Imri, ill. Takács, Nagy, Ádám.

3. Békéscsaba 7 4 - 3 10:9 8
    ...
    7. Bp. Spartacus 7 2 2 3 6:7 6

Népsport, 1970. április 20. (Arcanum DT)
    Szünet után remekül játszott a csabai gárda
    Bcs. Előre - Bp. Spartacus 2:1 (1:1)

Békéscsaba, 7000 néző
    V: Teuschler
    Előre: Tóth M. (5) — Kvasz (7), Tolnai (7), Láza (8), Lengyel (7), Ambrus (8), Tóth Cs. (7), Imri (9), Moós (7), Németh (8), Schneider (7). Edző: Piller Sándor.
    Spartacus: Takács (8) — Idei (6), Szűcs (5), Mihalecz (6), Nagy (9), Kácsor (6), Zöldi (7), Strenitzer (8), Gábor (6), Ádám (7), Simon (6), Edző: Hidegkúti Nándor.
    Csere: Tóth M. helyett Tasnádi a szünetben, Moós helyett a 68. percben Papp, ill. Gábor helyett Postás a 65. percben.

Az edzők így nyilatkoztak a mérkőzés előtt.
    Hidegkuti Nándor: Nehéz mérkőzés lesz. Egygólos vereségre számítok!
    Piller Sándor: Jó játékban és hazai győzelemben bízom!

Még egy „szusszanásnyi” idő sem telt el, amikor Moós előrevágta a labdát, Szűcs röviden adott haza, Tóth Cs. ott termett és a kifutó Takács mellett az üres kapuba gurított, 1:0.
    Újrakezdés után Zöldi szögletét Tóth M. a mezőnybe öklözte.
    Ezután kialakultak a „párok”. Lengyel Nagyot, a másik oldalon Strenitzer Némethet fogta. Változatos, jó iramú volt a .mérkőzés.
    A 10. percben Németh labdájáról lekéstek társai.
    A másik oldalon Mihalecz szabadrúgása csúszott mellé. Simon szögleténél Tóth M. a labda alá szaladt, de Gábor az üres kapu mellé lőtt.
    A 22. percben Schneider, azután Tóth Cs. és Németh lövése kerülte el Takács kapuját.
    A mintegy 25 perces csabai fölény után támadásba lendült a Spartacus, s hatalmas kapushibából egyenlített.
    Nagy szabadrúgást ívelt Zöldi elé. A jobbszélső éles, nehéz szögből lőtt, s a labda Tóth keze mellett a léc alá vágódott, 1:1.
    A potyagól után a Spartacus maradt támadásban.
    Kemény lett a játék. Nagyot figyelmeztette a játékvezető.
    Néhány perc múlva Ambrus látványos megmozdulása kapott tapsot.
    A 35. percben Simon lövése a bal alsó kapufa éléről vágódott ki. Schneider lövését védte Takács, majd Imri szögletét hárította - nehezen.
    Fordulás után határozott fölénybe került a hazai csapat, Németh gólhelyzetben nem találta el a labdát, Imri, Lengyel lövése okozott izgalmat.
    A 67. percben Lengyel éles beadásába Mihalecz belenyúlt, s róla pattant az elmozdult Takács mellett az ellenkező sarokba a labda, 2:1.
    A gól után teljesen beszorult a vendégcsapat, az Előre nyomasztó fölénybe került.
    Imri lövését a gólvonalról mentették a védők. Tóth Cs. labdáját Kácsor vetődve, fejjel hárította. Imri ravasz szabadrúgása szállt fölé, majd Ambrus bombája zúgott el a kapu fölött.
    A lila-fehérek teljesen egy kapura játszottak.
    Némethnek egymás után háromszor sem sikerült betalálni Takács hálójába. Schneider elől szögletre mentett a pesti kapus.
    A 75. percben Láza nagy erejű lövését öklözte a mezőnybe Takács.
    Közben Ádám közeli lövését védte remekül Tasnádi. Ezután Zöldi csúsztatott fejesét ütötte bravúrosan szögletre a csabai kapus.
    A 82. percben Németh már a 16-oson belül járt, amikor Idei felvágta. A 11-es azonban elmaradt.
    Nagy izgalmak közepette ért véget a mérkőzés. A közönség nagy tapssal köszöntötte a levonuló lila-fehéreket.
    Németh Lajos már túljutott Mihaleczen. Meg kell azonban birkóznia még az alaposan „rátartő”Szűccsel...kép
    Küzdelem a javából! Kácsor (balról) Imri karjába fűzi karját, hátulról valaki „odatart”. Nem csoda hát, hogy Némethig (jobbról) már nem jutott el a labda. (Fotó: Demény Gyula)

BÍRÁLAT
    Ritkán látott nagy iramú, küzdelmes, magas színvonalú mérkőzést láthattunk.
    Az első félidőben mindkét csaját egyformán kivette részét a támadásból. Az igazsághoz tartozik az is, hogy a szövetkezetiek ekkor egy-két helyzetet kihagytak s egy lövésük a kapufáról vágódott a mezőnybe.
    Fordulás után a hazai együttes magára talált. A lila-fehérektől szellemes, gyors megoldásokat láthattunk, helyenként már nyomasztó volt a csabai csapat fölénye.
    Annak ellenére, hogy végül is Mihalecz öngólja döntött, a csabai csapat győzelme teljesen megérdemelt, sőt akár többgólos is lehetett volna!

Jók: Láza, Ambrus, Imri, Németh, ill. Takács, Nagy, Zöldi, Strenitzer.

Nyilatkozatok.
    Piller Sándor: Kitűnő volt a mérkőzés! A második félidő alapján megérdemeltük a győzelmet.
    Hidegkúti Nándor: Védelmünk gyenge napot fogott ki, s emiatt vesztettünk. A mérkőzés véleményem szerint nagyszerű volt.