Bp. Spartacus SC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 2 14:00

2019.12.30, 21:11 (szerk.: 2020.06.07, 15:22)
    Békéscsaba - Bp. Spartacus 2:1 (2:1)

Kőér u., 600 néző V: Emsberger
    B.-csaba: Tasnádi — Dobó, Láza (a 16. percben Lengyel), Schneider, Paróczai, Vágási, Zielbauer, Moós, Dávid, Németh, Királyvári (a 75. percben Dinya) Edző: Babolcsay György
    Bp. Spartacus: Szőke — Idei, Trenkó, Márkusz, Nagy I., Strasszer, Varga (a 29. percben Zelics), Lugosi, Siklósi, Zöldi, Végh Edző: Szimcsák István

7. perc: közvetett szabadrúgás után röviden szabadított fel a Spartacus-védelem, Vágási rálőtt labdája Ideiről elpattant és Németh közelről a hálóba lőtt, 1 :0.
    8. perc: Németh szöktette Királyvárit. A balszélső lábát a vetődő kapus a 16-oson belül elhúzta. 11-es! A büntetőt, a jobbra mozduló Szőke mellett, Németh a bal sarokba helyezte, 2:0.
    13. perc: Láza, egy összecsapást követően, a lábán súlyosan megsérült, szünetben a mentők kórházba szállították.
    17. perc: Siklósi, egy csel után lőtt, a felső kapufáról lepattant Labdát Végh a hálóba továbbította, 2:1.
    21. perc: Vágási röviden adott haza, Siklósi Lugosi elé perdített, az összekötő üres kapuba tartó labdáját Dobó a gólvonalról vágta ki.
    45. perc: Lugosi—Zöldi adogatás után az utóbbi, nagy helyzetben, Tasnádit találta el.
    63. perc: villámgyors csabai támadás befejezéseként Németh mintegy nyolc méterről, óriási helyzetben, kapásból, magasan fölé lőtt.
    75. perc: Trenkó és Idei összeütközött, Németh egyedül tört kapura, közeli lövését bravúrral tolta szögletre Szőke.
    80. perc: Zelics nagy „szóló” után lőtt, az erős labdát Tasnádi Lugosi elé ütötte, s a csatár közeli lövését vetődve a kapus hárította. Nagy egyenlítési lehetőség volt!

A vendégek gyorsan elért kétgólos vezetése megzavarta a Spartacust. Bár Láza kiválását követően nagy fölénybe kerültek, meddő támadásaikat — egy kivétellel — nem tudták gólokra váltani. A vendégek rajtaütésszerű, gyors támadásai lényegesen több gólveszélyt jelentettek. A közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a vendégek győzelme megérdemeltnek mondható.
    Jó: Németh, Tasnádi, Lengyel, Moós, ill. Trenkó, Siklósi.