Békéscsabai Előre Spartacus SC - Bp. Spartacus SC 0 : 3 16:30

2020.05.31, 23:02
    Bp. Spartacus - Békéscsaba 3:0 (2:0)

Békéscsaba, 5000 néző. V: Kristóf
    Bp. Spartacus: Takács — Idei, Egervári, Horváth, Nagy, Czakó, Végh, Zöldi, Gábor, Strenitzer, Ádám. Edző: Szimcsák István
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Dobó, Láza (Veszelka, az 58. percben), Lengyel, Ambrus, Kriskó, Moós, Kovács, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor

9. perc: Czakó beadását Gábor közelről a hálóba bombázta, 1:0.
    15. perc: Kriskó élesen középre adott, a labdát a 11-es ponton Ádám kézzel „állította meg”, majd felszabadított. A játékvezetői síp néma maradt.
    20. perc: Kovács remek fejese a felső lécről pattant az alapvonalon túlra.
    22. perc: Gábor elfutott, a békéscsabai védők lest vitattak, a csabai kapuvédő egészen a 16- oson túlra futott elé, de a labda fölé rúgott, így Gábor az üres kapuba helyezett, 2:0.
    24. perc: Németh kapáslövése nyomán a labda a felső lécről a gólvonalon túlra vágódott, majd onnan kipattant, a védők szögletre mentettek. A békéscsabaiak gólt reklamáltak, Kristóf játékvezető azonban szögletet ítélt.
    67. perc: Zöldi teljesen tisztán állva, a kifutó Tóth mellett, fölé emelt.
    75. perc: remek fővárosi adogatás végén Nagy átadását Végh közelről a hálóba „pofozta”, 3:0.

A vendégcsapat első gólja alaposan megzavarta a csabaiakat, akik később „magukhoz tértek”, sokat támadtak, de az újabb potyagól után visszaestek.
    Fordulás után elkeseredetten támadott a csabai együttes, de komoly helyzetet alig tudott összehozni. A mérkőzés utolsó harmadában a gyors fővárosi csatárok jó néhányszor sakk-matt helyzetet teremtettek Tóth kapuja előtt.
    Jó: Nagy (a mezőny legjobbja), Takács, Czakó, Végh, Gábor, Ádám, ill. Kovács.
    (Machalek István)

5. Bp. Spartacus 30 11 13 6 41-35 35
    ...
    7. Békéscsaba 30 11 12 7 38-34 34

Népsport, 1972. május 29.
    Vége a jó sorozatnak:
    Bp. Spartacus - Bcs. Előre Spartacus 3-0 (2-0)

Békéscsaba, NB I/B-s labdarúgó-mérkőzés, 5000 néző. V: Kristóf (4)
    Bp. Spartacus: Takács (8) — Idei (7), Egervári (7), Horváth (7), Nagy (9), Végh (8), Czakó
    (7), Zöldi (7), Gábor (8), Strenitzer (7), Ádám (8). Edző: Szimcsák István
    Bcs. Előre Sp.: Tóth (4) — Kvasz (4), Dobó (4), Láza (5), Lengyel (5), Ambrus (5), Kriskó (5), Moós (4), Kovács (6), Németh (5), Schneider (4). Edző: Piller Sándor
    Csere: Láza helyett Veszelka (—) az 58. percben.
    Szögletarány: 11-1 (5-0), a Bcs. Előre Sp. javára.

A hazaiak lendültek előbb támadásba. A 4. percben Németh a balösszekötő helyéről keresztbe lőtte a labdát. Egy perccel később Moós fejesét jó érzékkel védte Takács.
    Ezután a vendégek vették át a játék irányítását, s mindjárt vezetéshez is jutottak.
    A 9. percben Czakó a jobbszélső helyéről ívelt be, pontosan Strenitzer elé. Az összekötő fejjel Gáborhoz továbbított, aki a kimozduló Tóth mellett közelről az üres kapu közepébe lőtt, 1-0.
    (A csabai védelem az akciónál „elaludt”)

Újrakezdés után Kriskó száguldott el a jobbszélen, éles beadását Ádám az ötös sarkán kézzel állította meg. A nyilvánvaló 11-est Kristóf nem adta meg!
    A 19. percben Czakó Dobó kezére perdítette a labdát a 16-oson. Ekkor már megszólalt a játékvezetői síp!
    A 20. percben egy csabai támadás végén Kovács fejese a felső léc tetejéről csúszott az alapvonalon túlra.
    A 22. percben ismét gólt érték el a fővárosiak. Gábor futott el a jobb oldalon - a hazai védelem lest vitatott (mert az is volt!) - majd tovább vezette a labdát a kapu felé. Közben a kétségbeesetten kifutó Tóth a labda fölé rúgott, így a középcsatár nyugodtan bombázott az üres kapuba, 2-0.
    A 24. percben remek csabai támadás futott a pályán. Kovács pontos beadását Németh kapásból lőtte kapura. A labda a felső léc alsó kapujáról a gólvonal mögé vágódott, majd onnan kipattant és a védők szögletre rúgták.
    Az akcióról Honti partjelző lekésett (a vezető bíró a pálya közepén tartózkodott), így nem jelezte a szabályos gólt!
    Beívelés után Kriskó ismét a felső lécre fejelte a labdát.
    Röviddel utána Némethet két védő is „ollóba” fogta a 16-oson belül. A játékvezetői síp megint néma maradt.
    A hátralevő negyedórában a hazaiak többet birtokolták a labdát, de idegességükben a jobbnál jobb helyzeteket is elhibázták.

A 48. percben Ambrus egy összecsapásnál megsérült, rövid ápolás után azonban visszatért.
    Az 59. percben Nagy bombaszabadrúgását Tóth kiöklözte.
    A 62. percben Schneider labdáját Németh jó helyzetben elvétette.
    A 67. percben villámgyors pesti támadás végén Zöldi a kifutó Tóth mellett az üres kapu fölé emelt!
    A 70. percben, újabb fővárosi akció végén Gábor alig fejelt a léc fölé.
    Röviddel utána Végh nyargalt el a jobboldalon, kicselezte az egész csabai védelmet, végülis a kifutó Tóthba rúgta a labdát.
    A 75. percben mintaszerű Gábor-Nagy-Végh adogatás után a jobbszélső a kifutó Tóth mellett nagy gólt lőtt, 3-0.
    Ezután a közönség jó része megindult a kijárat felé! (Ilyen is régen volt csabai pályán!).
    A 78. percben Gábor ismét becsapta a baloldali védelmet, majd óriási gólhelyzetben a kapu mellé gurított.
    A 80. percben Strenitzer gólba tartó fejesét Tóth védte.

Ez aztán nagy helyzet volt! Németh fejese azonban elkerülte Takács hálóját

Nem várt eredmény született hazai pályán és ezzel egy hosszú hetek óta tartó, szép sorozat ért véget!
    A csabaiakat alaposan meglepte a Bp. Spartacus első gólja, később közrejátszott az eredmény alakulásában Kristóf két súlyos tévedése, no meg a két kapufa és az újabb potyagól is. Mindez elég volt ahhoz, hogy visszaessen a hazai gárda.
    Az azonban igen sajnálatos, hogy a sorokat szünet után sem tudták rendezni a békéscsabaiak, játékosaik enerváltan mozogtak, így a vendégcsapat, Nagy vezérletével egyre nyomasztóbb fölénybe került. A hajrában csupán Gáborékon múlott, hogy csak egy alkalommal vették be Tóth hálóját.