MUE - MAC 0 : 9

I. osztály 1905, 13. forduló

2021.09.28, 21:44
    M. A. C. — M. U. E. 9:0.

A mérkőzés elejétől végig lanyha, élettelen volt. Kezdetben a M. U. E. csatársorának néhány szép lerohanása élénkítette a játékot, de mihelyt a M. A. C. csatárai lendületesebb játékot kezdtek, a M. U. E. fel­hagyva az addigi passjátékkal, teljesen fejvesztetten játszott. Első félidő eredménye 3 : 0 a M. A. C. javára. A második félidőben teljesen a M. A. C. dominálta a helyzetet a fáradt, kedvetlen M. U. E csapattal szembeni ennek eredménye a beadott 6 goal A mérkőzésről általában nincs mit mondani, a M. U. E. kedvetlenül játszó csapatával szemben a M. A. C sem erőltette meg magát. Csatársora úgyszólván ellentállás nélkül jutott az ellenfél kapuja elé. A M. U. E. részéről szép tudással játszott Endl, a M. A. C. részéről Oláh, ki a bal hátvéd szerepében igen hasznos védőjátékosnak bizonyult. Biró Harsády József (Postás) volt.

Sport-Világ 1905 november 12.

2021.09.28, 21:40
    Magyar Athletikai Club győz 9:0 a Magyar Uszó-Egyesület ellen.

(Margitszigeti pálya.) Az atléták óriási goalaránynyal győztek, pedig az 1uszók is jó formában játszottak és elég élénken támadtak. A goalok javarésze úgy esett, hogy a sárga-fehérek túlságosan előretolták védelmüket és a M. A. C. csatársora ismert gyorsaságával lerohanva, könnyű szerrel jutott a töméntelen goalhoz. A biró Kazár csatárt mindjárt a játék első perczeiben végig kiállitotta, mert a M. A. C. egyik játékosát megsértette. (Half time 4:0). Biró Harsády József (Postás T. S.E.) volt.