I. osztály 1909/1910

2021.08.28, 13:25
    M. A. C.—Újpesti T. E. 3 : 3.

(Margitszigeti pálya.) Erőszakos, durva mérkőzés.
    U. T. E. két, a M. A. C. három tartalékkal játszik. Újpest­nél Molnár I. volt brilliáns formában, kitűnő Goldstein, mig a M. A. C.-nál Major, Medgyessy és Krempels a csapat erősségei. M. A. C. kezd, U. T. E. azonnal támadást vezet és Sipos két ízben biztosnak látszó goalt ment. A 15-ik perczben Fandl U. T. E. vezető goalját szerzi meg. A 33-ik perczben U. T. E., a 34-ik perczben pedig Kuscher hibájából a M. A. C. jut kornerhez, a melyek azonban eredménytelenek. Most a M. A. C. jön frontba és a 41-ik perczben kornerrugásból a labda Krempels hátáról a goalba pattan. Félidő 1: 1. A második félidőben ismét U. T. E. a támadó fél; a 4-ik perczben kornerhez jut, melyet Sipos szerel le. A 16-ik perczben Krempels a M. A. C. második goalját rúgja, három perczczel később azonban Surmik kiegyenlít és a 22-ik perczben ismét vezetéshez juttatja U. T. E.-t. A M. A. C. most erősen dolgozik a kiegyenlítésért, de Molnár I. és Kazár mindent ment. Végre a 39-ik perczben sikerül a M. A. C.-nak tizenegyesből újra kiegyenlítenie. Biró Vadász Dezső (S. K. K.).