Bástya: Acht (Aknai) János — Beck Pál, Emmerling (Emődi) Rezső — Tóth Jenő, Wéber Lajos, Simóka Sándor — Ábrahám Jenő, Varga II György, Wampetich István, Busch Béla, Solti Mihály. Tréner: Bányai Lajos.

Sabaria: Weinhardt Ferenc — Nagy János, Horváth Ferenc — Pesovnik László, Vámos Ernő, Bass Béla - Erhardt Jenő, Mészáros István, Holzbauer József, Szladovits (Szabóky) Géza, Ottokar Buresch. Tréner: Holzhoffer Mihály.

Gólszerzők: Varga 36., Emmerling 56., Ábrahám 71., Busch 88.

Emmerling az 56. percben büntetőt rontott. Vámos a 78. percben megsérült.

2022.08.16, 19:58
    Bástya—Sabaria 4:0 (1:0)

A szegediek határtalan lelkesedése győzött megérdemelten a széteső Sabaria felett

Szeged — 5000 néző — Bíró: Zsarnóczay — Góllövők: Varga, Emmerling, Ábrahám, Busch

Bástya: Acht — Beck, Emmerling — Tóth, Weber, Simóka — Ábrahám, Varga, Wampetics, Busch, Solty. Sabaria: Weinhardt — Nagy, Horváth .— Pesovnik, Vámos,Bass -Erhardt, Mészáros, Holzbauer, Szladovits, Buresch.

Nemzeti Sport, 1926. november 22.

3. avatar: seamandarin
    2022.08.15, 17:31 (szerk.: 2022.08.15, 17:51)

A Bástya nagy gólaránnyal, de nem „nagy“ játékkal győzte le a Sabariát

Bástya: Acht — Bäck, Emmerling — Tóth, Wéber, Simoka — Ábrahám, Varga Wampetics, Busch, Solti
    Sabaria: Weinhardt — Nagy, Horváth — Pesovnik, Vámos, Basch — Erhardt, Mészáros, Holczbauer, Szladovits, Buresch

Valóságos nyári időben sűrű embererdő vette körül a pályát, amely lélekzetét visszafojtva szemlélte a küzdőtéren történteket. A helyválasztásnál Szegednek kedvez a szerencse és széllel hátban mindjárt támadólag lép fel, az első percekben csak rendkívül óvatos és ideges játékot láthatunk mindkét részről, taccsok hosszú sorozatával tarkítva. Az első szép akciót Ábrahám vezeti, ám Weinhardt a helyén van.
    A 10. percben Busch tisztára játsza magát, lepasszolja a labdát Wampeticsnek, akinek mintegy nyolc méterről leadott süvítő lövését Weinhardt nagy bravúrral elvetéssel védi.
    A 30. perc körül a játék erősen ellanyhul, a mezőnyön unalmasság, s közöny terjeng, szép akciók nyoma sem látszik.
    A 38. percben végre is a szegediek elérik első góljukat. Nagy faultot követ el Buschal szemben, amit a bíró szabadrúgással büntet.
    Wéber szabadrúgása Busch-hoz kerül, aki Wampeticsnek, ez pedig Vargának tolja ki a labdát és az utóbbi hatalmas, védhetetlen lövéssel megszerzi a vezetést. (1:0).
    Megváltozik a helyzet a második félidő elején. Az addig tétlen Acht több veszélyes labdát tesz ártalmatlanná. Általában a Sabaria meglehetősen sokat támad. Úgy látszik, magára talál.
    Az ostromgyűrűből Szeged a 10. percben szabadul ki, amikor Busch megszökik, a tizenhatoson belül veszélyes helyzet, a szombathelyi védelem csak faulttal tudja feltartani és Zsarnóczay habozás nélkül tizenegyest diktál.
    Emmerling rúgja a tizenegyest, amelyet Weinhardt elvetéssel elfog, de a labdát kiejti a kezéből és az újból ráfutó Emmerling most már menthetetlenül vágja a hálóba. (2:0).
    A 15. percben Holzbauer 25 méterről szép saroklövést küld a kapura, amely a hálóba is kerül, azonban Zsarnóczay Szladovits állítólagos offszájd állásai miatt anulálja. A Sabariát a bírói tévedést szemmel láthatólag deprimálja,
    A 26. percben végleg eldől a mérkőzés sorsa.
    Ábrahám lefutja a védelmet, tisztára játssza magát s az eléje futó Weinhardt mellett belövi a harmadik gólt.
    A gól teljesen deprimálja a Sabariát, amelynek védelme szemlátomást ingadozik. Wéber két szabadrúgása után végül a 42. percben
    Solti lerohan, magas centerét Busch kapásból a hálóba lövi.