Békéscsabai Előre SC - Bp. Spartacus SC 2 : 2 16:30

2023.01.30, 20:55 (szerk.: 2023.01.30, 21:05)
    Békéscsabai Előre - Bp. Spartacus 2:2 (1:1)

Békéscsaba, 6000 néző
    V.: Marton
    Békéscsaba: Kovács — Kvasz, Láza (Száraz, 10. perc, Varga, a szünetben), Szűcs, Lengyel, Ambrus, Dobó, Moós, Bertók, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    Bp. Spartacus: Virág — Idei (Bánvölgyi, 50. perc), Szűcs, Fábián, Nagy, Kácsor, Gábor, Juhász, Mezei, Strenitzer, Simon. Edző: Hidegkuti Nándor.

3. perc: Spartacus-támadás igén Láza súlyosan megsérült, levitték a pályáról, és többé már nem is tért vissza.
    17. perc: Dobó átadását Moós 10 m-ről kapura lőtte, a labda a vetődő Virág és a a bal kapufa között jutott a hálóba. 1:0.
    20. perc: Ambrus röviden szabadított fel és Strenitzer a kifutó kapus fölött lágyan a hálóba emelt. 1:1.
    40. perc: az előrehúzódott Kvasz lövését Virág a felső sarokból ütötte szögletre.
    52. perc: Mezei futott el a jobb oldalon, az alapvonalról beadott. Juhász a bal alsó sarokba fejelt. 1:2.
    64. perc: nagy tömörülés volt a csabai kapu előtt. Kovács kiejtette a labdát, végül is a kapufa mentett.
    78. perc: Németh a lábak között talált a hálóba, 2:2.
    88. perc: Ambrus a kapunak háttal állva, ollózva, 3 m-ről fölé lőtt.

Végig izgalmas, jó iramú mérkőzés.
    Láza első percekben történt sérülése után a hazaiak meggyengültek, és így a mezőnyben szépen adogató fővárosi csapat kiegyenlítetté tette a játékot. Mindkét kapu előtt több helyzet maradt kihasználatlanul.
    A döntetlen eredmény igazságos.

Jó: Szűcs, Schneider, Németh, ill. Nagy, Mezei.

V: Marton
    Előre: Kovács (5) — Kvasz (7), Láza (—), Szűcs (6), Ambrus (6), Lengyel (7), Dobó (6), Moós (7), Bertók (6), Németh (7), Schneider (7). Edző: Piller Sándor.
    Spartacus: Virág (5) — Idei (7), Szűcs (7), Fábián (7), Nagy (8), Kácsor (6), Juhász (6), Mezei (7), Gábor (6), Strenitzer (7), Simon (5). Edző: Hidegkúti Nándor.
    Csere: Láza helyett a 11. percben Száraz (6), szünetben Varga (6), ill. Idei helyett a 11. percben Bánvölgyi (6).

Mielőtt a csapatok kivonultak a pályára, megkérdeztük a két edzőt, mit várnak a mérkőzéstől. íme a nyilatkozatok.
    Hidegkúti Nándor: Szép és jó mérkőzést várok.
    Piller Sándor: Tavaszi utolsó hazai bajnoki mérkőzésünkön győzni szeretnénk.

Borús, enyhe időben, eléggé csúszós talajon indult a játék.
    Simon beadását Lengyel elcsípte, majd Bertók lövése Szűcsben akadt el.
    Váltakozó mezőnyjáték után a 11. percben Láza egy összecsapásnál megsérült. Rövid ideig a kapu mögött ápolták. Sérülése súlyosnak látszott és már nem is tért vissza. Helyette Száraz jött be.
    Schneider szögletét Virágh ismét szögletre öklözte.
    Németh sokat ígérően elfutott, de kivárt s oda lett a helyzet.
    A 12. percben Lengyel ívelt szabadrúgását a kapus csak másodszorra szerezte meg.
    Az ellenkező oldalon Juhász lövését Kovács kiöklözte és Gábor gólba tartó labdáját Szűcs szögletre vágta.
    A 17. percben váratlanul vezetéshez jutott az Előre, Dobó vitte fel a labdát, két csel után Némethez játszott, a balösszekötő Moóshoz továbbított és ő mintegy 25 m-ről megcélozta a kaput. A labda a kapus kezét érintve jutott a bal oldali léc mellett a hálóba. 1:0.
    Két perccel később egyenlítettek a vendégek. Simon lövését Kovács kiöklözte és a befutó Strenitzer az üresen hagyott kapuba emelt. 1:1.

Schneider újabb szögletét tisztázták a védők, Gábor gyenge lövését védte a csabai kapus.
    A 32. percben Schneider szabadrúgása elszállt a fejek felett, de a befutó Száraz a kapu torkából fölé lőtt! (Óriási helyzet volt!)
    Ellentámadás során a lila-fehérek kapuvédője kifutással hárított a lesgyanús helyzetben levő Gábor elől.
    A 42. percben az előrehúzódó Kvasz bombáját Virágh szögletre ütötte.
    Még két eredménytelen Schneider-szögletet hárítottak a védők és vége lett a félidőnek.
    Szünet után a 49. percben Schneider fütty után lőtt a kapuba. (A játékvezető előzőleg szabálytalanságot látott Dobónál.)
    A kitörő Dobót Idei leterítette.
    Az 54. percben a vendégek megszerezték a vezetést. Gábor lefutotta a védelmet, a jobb oldalon és a jó ütemben érkező Juhász a kimozduló kapus mellett a kapu közepébe fejelt. 2:1, a Spartacus javára.
    Lengyel szabadrúgása a léc fölött zúgott el.
    A 62. percben Bánvölgyi lövése a jobb kapufa alsó éléről kivágódott, de Kovács rávetődéssel megszerezte a labdát.
    A 65. percben Simon a labdát kirúgni készülődő Kovácsba rúgott.
    A 69. percben Schneider elviharzott a bal szélen, éles belőtt labdáját Dobó a kapu szájában fölé fejelte. (Újabb gólszerzési alkalom volt!)
    Schneider szögletét a kapus kiöklözte.
    A 75. percben egyenlített az Előre. Ambrus hatalmas partdobása után a védők röviden szabadítottak fel. A labda Némethez került, ő két csel után a tömörülő védők lába között mintegy 8 m-ről a bal sarokba gurított, 2:2.
    Dobó elől a szövetkezetiek kapuvédője kifutással mentett, a másik oldalon Gábor lövése suhant el a léc mellett.
    A 86. percben az előrehúzódó Ambrus a kaputól 3 m-re fölé emelt! (ismét gólszerzési lehetőség volt!).
    A 87. percben a menteni készülő Szűcs (Spartacus) estében kézzel nyúlt a labdához, a játékvezető azonban továbbot intett.képA labda a Spartacus hálójában, a gól azonban érvénytelen, mert a játékvezető előzőleg szabálytalanságot látott Dobónál. (fotó: Demény)képA kitűnően játszó, sokszoros válogatott Nagy István a játékvezetővel „tárgyal".képHidegkúti Nándor a kispadon.

Bírálat
    Végig élvezetes, küzdelmes, helyenként színvonalas játékot láthatott a közönség.
    A lila-fehérek Láza sérülése után láthatóan megzavarodtak. Ebben az időszakban - Nagy vezérletével - a Spartacus pontos, gyors adogatásokkal közelítette meg Kovács kapuját. Fordulás után a vendégek jobban kezdtek és a vezetést is megszerezték. Ekkor úgy látszott, hogy a kétéves hazai veretlenségi sorozat veszélyben forog. Az utolsó húsz percben azonban Némethék erősítettek, majd ki is egyenlítettek.
    Mindent összevetve a kimaradt helyzetek alapján egy-két gólos hazai győzelem születhetett volna, de így még kellett elégedni az egyik ponttal.

Jók: Kvasz, Lengyel, Schneider, ill. Nagy, Mezei, Simon.

A mérkőzés után így nyilatkozott a két edző.
    Piller Sándor: Láza kiválása megzavarta csapatom hadrendjét. Az eredményt igazságosnak tartom.
    Hidegkúti Nándor: A szép számú közönség nem csalódott. Élvezetes, szép és jó játékot láthatott Az eredmény szerintem valós.