Békéscsabai Előre SC - Várpalotai Bányász SK 2 : 1 17:00

2023.02.03, 20:50 (szerk.: 2023.02.03, 20:51)
    Békéscsabai Előre - Várpalotai Bányász 2:1 (1:1)

Békéscsaba, 7000 néző
    V: Magyar
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Ambrus, Dobó, Moós, Bertók (Száraz, 54. perc), Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    Várpalota: Palotai — Süke, Fenyvesi, Jónás, Orbán I, Csapó II, Bertalan, Bertha, Lakics, Dorogi, Müller (Frank, 58. perc). Edző: Zsótér Ferenc.

4. perc: Schneider szögletrúgása után nagy tömörülés támadt a várpalotai kapu előtt, három lövés is ment kapura, de a védőkön mindhárom elakadt.
    9. perc: Mécs nagy erejű lövése után a felső sarokból ütötte szögletre Palotai a labdát.
    31. perc: Bertalan került jó helyzetbe, de kivárt és a védők szögletre tisztáztak.
    35. perc: Németh a tisztán álló Dobóhozlátszott, Dobó mintegy 10 m-ről félmagasan a bal kapufa mellett lőtt a hálóba. 1:0
    41. perc: korszerű villámgyors támadás, Müller, Bertalan, Lakics volt a labda útja, s a jó helyzetben levő Lakics a bal sarokba talált. 1:1.
    55. perc: Lakics játszotta magát tisztára, de labdája az üresen hagyott kapu mellé szállt. 69. perc: Schneider szögletére Ambrus ugrott fel, és fejjel a jobb sarokba helyezte a labdát. 2:1.

Végig nagy iramú, időnként színvonalas mérkőzés.
    A Békéscsaba nagy lendülettel kezdett, és a mérkőzés elején magához ragadta a játék irányítását. A vendégeknek egyetlen helyzetüket sikerült kihasználniuk.
    Szünet után kiegyenlített volt a játék, mindkét kapu előtt adódott gólhelyzet. A 76. percben Dobó megsérült, s ettől kezdve nagy fölénybe került a bányászcsapat, de a hazai védelem biztosan hárította a rohamokat.

Jó: Kvasz Lengyel, Ambrus, ill. Fenyvesi, Orbán I, Lakics.

A két csapat így állt fel.
    Előre: Tóth (7) — Kvasz (9), Láza (7), Szűcs (8), Lengyel (8), Ambrus (9), Dobó (6), Moós (6), Bertók (6), Németh (6), Schneider (7). Edző: Piller Sándor.
    Várpalota: Palotai (8) — Süke (6), Fenyvesi (8), Janás (6), Orbán I (7), Csapó II (7), Bertalan (6), Berta (6), Lakics (7), Dorogi (6), Müller (7). Edző: Zsótér Ferenc.
    Csere: a szünetben Bertók helyett Száraz (6), ill. az 58. percben Müller helyett Frank (5).

A találkozó előtt a két edző a következő nyilatkozatokat adta.
    Piller Sándor: Egyik legnehezebb hazai mérkőzésünk előtt állunk, de a szokásos küzdőszellemmel - győzelmet várok.
    Zsótér Ferenc: Egy-két kulcsjátékosom hiánya miatt tisztes vereséggel megelégednék.

Hatalmas Előre-tűzijáték vezette be a találkozót. Bertók, Németh, Dobó lövéseit védte Palotai, majd Csapó II a gólvonalról fejelte ki a labdát.
    A másik oldalon Bertalan fejese alig csúszott el a jobb kapufa mellett.
    Izgalmas, változatos volt a játék, továbbra is az Előre rohamozott.
    A 22. percben Lengyel gólba tartó labdáját a hátráhúzódott Dorogi mentette.
    A 27. percben szöglet nyomán Németh Palotai kezébe fejelt.
    Az ellentámadás során Szűcs remek érzékkel szerelte Bertalant.
    Két alkalommal veszélyeztette a Bányász kapuját az előretörő Kvasz és Szűcs, majd Dobó bombáját ütötte szögletre Palotai.
    A 37. percben megszületett az Előre vezető gólja. Schneider lövése a védőkről Moós elé pattant, ő Dobóhoz továbbított, aki 10 m-ről, félfordulattal bombázott a kapuba, 1:0.
    A 40. percben Schneider, majd Ambrus veszélyeztetett.
    Négy perc múlva váratlanul egyenlített a vendégcsapat. A középre húzódó Müller Bertalan elé ívelt, aki Lakicshoz adott. A középcsatár a késlekedő védők mellett a bal sarokba lőtt, 1:1.
    Fordulás után Németh lőtt mellé, majd Schneider és Dobó adott munkát Palotainak.
    Az 57. percben Lakics a menteni akaró Láza és a kifutó Tóth között estében az üres kapu mellé gurított.
    Szemerkélni kezdett az eső, csúszós lett a talaj. Erőteljesen támadott a hazai együttes.
    A 69. percben Schneider szöglete elszállt a fejek felett és a magasra ugró Ambrus közvetlen közelről a bal felső sarokba fejelt, 2:1 az Előre javára.
    A 80. percben tömörülés támadt a csabai kapu előtt, Berta a vetődő Tóthba vágta a labdát, majd Csapó II lövését a csabai kapus csak másodszorra, tudta megszerezni Láza segédletével. Dobó a 83. percben megsérült és ezután már csak statisztált.
    A 84. percben Németh csúsztatott fejesét Schneider a kapu torkából vágta fölé.
    A 88. percben Kvasz szabadrúgását Ambrus fölé fejelte.
    A közönség ütemes tapssal köszöntötte a lila-fehér gárdát és a kitűnő ellenfelet a mérkőzés végén.

Jók: Kvasz, Ambrus, Lengyel. Szűcs, ill. Palotai, Fenyvesi, Orbán I.

Az első félidőben változatos, küzdelmes, helyenként színvonalas mérkőzést láthatott a közönség, Az Előre többet birtokolta a labdát, de sok volt a pontatlan leadás, s hiányzott a hazai csapat tagjaiból a már megszokott lelkesedés, harekészség.
    Sokáig váratott magára a vezető gól, de végül is megszületett. Az egyenlítő gól viszont a csabai védők hibájából született, s bizony hidegzuhanyként hatott.
    Fordulás után csökkent az iram és a színvonal, de ekkor is a hazaiak irányították a játékot. Feltűnt, hogy a vendégek támadásai mindig veszélyesek voltak. Lakics kihagyott helyzete után beszorult a vendégcsapat, s végül a többet támadó, de a vártnál kevesebb lelkesedéssel játszi Előre megérdemelten szerezte meg sorozatban negyedik győzelmét.

Nyilatkozatok.
    Piller Sándor: A vártnál gyengébben játszott a csapat, de a lényeg az, hogy győztünk.
    Zsótér Ferenc: A döntetlen igazságosabb lett volna. Véleményem szerint a játékvezetőnek szünet után több fordított ítélete volt.