Újpesti Dózsa SC - Ferencvárosi TC 2 : 2 19:00

2016.07.16, 11:17 (szerk.: 2016.07.16, 11:18)

Népstadion, 35 ezer néző,vezette: Palotai.

Góllövők: Fekete, Zámbó ill. Mucha, Pusztai.

Ú. DÓZSA: Rothermel— Kardos, Dunai III., Schumann, Tóth J. — Kolár (Kellner,70.p ), Nagy, Tóth A. (Zámbó. 65. p.) — Fazekas. Törőcsik, Fekete.
    FTC: Zsiborás — Tepszics, Martos, Major, Vépi — Takács, Mészöly, Ebedli — Pusztai (Pogány,87.p). Szokolai, Mucha.

A sérült Bálint és a belázasodott Nyilasi nélkül, nagy lendülettel kezdődött a mérkőzés, és mindkét oldalon parázs helyzetek alakultak ki, eredménytelenül. A 16. percben Zsiborás és Mészöly egymást zavarta, és a szemfüles Fekete közöttük kotorta a hálóba a labdát (1:0). Változatos küzdelem folyt továbbra is, és újabb gólhelyzetek maradtak kihasználatlanul. A félidő utolsó percében egyenlített a Fradi: Pusztai keresztlabdáját Mucha fejelte éles szögből az ellenkező sarokba (1:1).

Szünet után fokozódott az iram és az izgalom, pillanatonként kerültek gólhelyzetbe a kapuk, de a játékosok a legjobb helyzetekben is hibáztak. A 64. percben két kihagyott nagy gólhelyzet után Pusztai megszerezte a vezetést a Ferencvárosnak (1:2), majd tovább növelhette volna előnyét a zöld-fehér csapat, de elképesztő hibákat vétettek a csatárai. Így aztán a 76. percben a Dózsa egy gyors ellentámadásból Zámbó révén kiegyenlített (2:2). Az utolsó pillanatig óriási küzdelem folyt a győzelmet jelentő gólért, de a rendkívül élvezetes, vérbeli rangadó döntetlenül végződött.

Jók : Rothermel, Kolár, Dunai III. - ill. Major, Szokolai, Mészöly

Népszava, 1978. október 05.

2016.07.16, 10:35
    Hetvenes évek, kettős rangadó. Fradi - Dózsa 2:2
    Az öreg Zámbó egyenlített egy nagy dugóval... Az előmeccset is végig ültem, medence- ugróan eláztam. Az ezután következő esőket említeni sem érdemes...