helyszín : Rancagua, Estadio Braden Cooper
játékvezető : Gardeazábal Juan (Spanyolország)

2017.12.11, 13:15
    Hungary 6 Bulgaria 1
    Estadio El Teniente, Rancagua (7,442)
    3 June 1962

With 12 minutes played, Hungary were 4-0 up and completely outplayed Bulgaria throughout the match.

(André Silva)

3. avatar: wmisharin
    2014.04.13, 10:30 (szerk.: 2016.09.06, 13:24)
    Tichy első gólja:

4. avatar: wmisharin
    2014.04.13, 10:29 (szerk.: 2016.09.06, 13:26)
    Göröcs lövését védi Najdenov

5. avatar: magyarfutball.hu

6. avatar: magyarfutball.hu
    2011.02.08, 11:17 (szerk.: 2018.02.02, 16:56)
    Az 1962-es VB labdája:

7. avatar: magyarfutball.hu

8. avatar: magyarfutball.hu

9. avatar: magyarfutball.hu

10. avatar: fgymat
    2009.05.22, 19:49
    Szó szerint lerohantuk a bolgár csapatot. Mindjárt az első percben előnyhöz jutottunk és a tizenkettedik perc végére már négy (!) góllal vezettünk.
    Fergetegesen játszott a válogatott. Ötletesen, elegánsan, gyorsan és könnyedén. Ezzel a négy góllal tulajdonképpen már el is dőlt a mérkőzés. Csapatunk a találkozó további részében is fölényben játszott és irányított, de érthetően már nem rohamozott akkora energiával. A második félidőben még kétszer betaláltunk az ellenfél kapujába és nekik is sikerült megszerezniük a szépítést.

Sokan megállapították, hogy valóságos felüdülés volt a sok egy-két gólos találkozó után végre egy ilyet is látni. Ugyanígy kiemelték, hogy a ma terjedő durva "barlanglakók futballja" helyett válogatottunk sportszerűen és kulturáltan játszik.