Békéscsaba 1912 Előre SE - Szolnoki Spartacus 2 : 1 19:30

2019.01.05, 18:21 (szerk.: 2019.01.10, 09:47)
    Feltörték a bunkert a lilák
    A vendégek a szerencsével sem álltak hadilábon

Békéscsaba 1912 Előre SE - Szolnoki Spartacus 2-1 (0-0)
    Békéscsaba, 500 néző Vezette: Somogyi (Kaszala, Eke)

64. perc: A szolnoki 16-oson belülre betörő és Szenti labdájával helyzetbe kerülő Dani Pétert alaposan helybenhagyták, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est Pozsár a jobbra vetődő Koncz mellett a kapu bal oldalába vágta, 1-0.
    80. perc: Dalmadi jobbról pontosan lőtt be a csabai kapu előterébe, ahonnan Sárkány félmagasan, nagy erővel 13 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1-1.
    87. perc: Pozsár jobb oldali szögletét Koncz ügyetlenül ütötte ki, majd a labda után szaladt, de nem érte el. Nem úgy Ursz, aki rácsapott és egyből kapura lőtt. A labda útjába Dani beletette a lábát, amely így irányt változtatva a kapu közepébe vágódott, 2-1.

Az első játékrészben a hazaiak végig kezükben tartották a mérkőzést, számtalan helyzetet kidolgoztak, de azok kimaradtak. A vendégek a szerencsével sem álltak hadilábon, ugyanis kétszer, Závoda és Miklya próbálkozásakor a labda a kapufán csattant.

A fordulás után a Békéscsaba továbbra is támadásban maradt, ami gólhoz vezetett. A szolnokiak ekkortól már kitámadtak, s siker koronázta egyetlen valamirevaló kísérletüket. A csabaiak mindent egy lapra téve az utolsó pillanatokban végül dűlőre vitték a pontok sorsát.

Jó: Závoda, Pozsár, Sajben, Dani ill. Boda, Szabó D., Sárkány.

Szarvas János: Nehéz mérkőzés volt. Az ellenfél bunkerfocija ellen nehéz volt játszani.
    Gömöri Béla: Méltó partnerei voltunk a csabaiaknak, a döntetlen reálisabb lett volna. A játékvezető adós maradt számunkra egy tizenegyessel.

3. Békéscsaba 3 2 1 - 4-2 7