Szolnoki Spartacus-Rákóczifalva SE - Békéscsabai 1912 Előre SE 1 : 0 17:00

2019.03.20, 16:20 (szerk.: 2019.03.21, 11:06)
    A rangadón kikapott a Békéscsaba 1912 Előre SE gárdája

Szolnoki Spartacus-RSE - Békéscsaba 1912 Előre SE 1-0 (1-0)
    Szolnok, 200 néző V: Fazekas

30. p.: A hazaiak bal oldali szöglethez jutottak, amit középre íveltek, ott a békéscsabaiak kifejelték a labdát, de Fülöp elé került, aki ismét középre kanyarított. Ekkor még egy békéscsabai játékos fölfejelte a levegőbe, ami a hosszú ötösön lepattant, és az érkező Sárkány egy suta mozdulattal a hálóba továbbította, 1-0.
    76. p.: Boda a kitörő Juhász Patrikot hátulról elgáncsolta, s mivel volt egy sárga lapja, a játékvezető azonnal kiállította.

Az Alföld csoport rangadójára került sor Szolnokon.
    A Békéscsaba jól kezdett a mérkőzésen, harcosan és szellemesen játszott és két nagy lehetőséget hagyott ki rögtön az elején.
    A bekapott gól után megzavarodott a vendégcsapat és ebben az időszakban a hazaiak még egy kapufát is elértek, majd ismét a Békéscsaba következett.

A második félidőben a hazaiak beásták magukat a kapujuk elé és kontrákkal próbálkoztak megbontani a Békéscsaba védelmét, ami néha sikerült is.
    A lilák mindent egy lapra feltéve rohamoztak és a mérkőzés végén két óriási helyzetet hagytak ki.
    A hosszabbításban a hazaiaknak is akadt még helyzete, hiszen a Békéscsaba tíz emberrel támadott az utolsó öt percben.

A lelkesen és taktikusan játszó hazai csapat megérdemelte a három pontot, de a döntetlen mindenképp benne volt a találkozóban.

Jó: Kővári, Lippai, Bontovics, Bak ill. Brlázs, Juhász P., Kocsis.

Gömöri Béla: Megérdemelten győztük le az NB III legjobb csapatát.
    Jakab Péter: Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen gól dönti el a találkozót. A második félidőben mindent megpróbáltunk az egyenlítésért, de nem tudtuk feltörni a lelkesen és taktikusan játszó szolnoki védelmet.

1. Békéscsaba 22 15 5 2 40-15 50