Kispest-Honvéd FC - Haladás-Milos 2 : 0 17:00

2018.09.01, 15:31
    Budapest, 1999. augusztus 6., péntek (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 1. fordulójában:

Kispest-Honvéd FC - Szombathelyi Haladás 2-0 (1-0)

Bozsik-stadion, 4000 néző, V: Piller
    gólszerzők: Füzi K. (5.), Váczi (60.)
    sárga lap: Fehér (36.)

Kispest:
    Vezér - Plókai, Téger, Medgyesi - Szekér, Váczi, Füzi, Domokos (Hercegfalvi, 75.) - Fehér, Borgulya (Szabó, 82.), Wukovics (Szekeres, 46.)

Haladás:
    Kurucsai - Horváth, Kaj, Bodor, Nagy (Seper, 81.) - Balassa, Némethy, Somfalvi, Tóth - Halmosi (Rosca, 70.), Balogh (Borbély, 46.)

5. perc: A Kispest egyik új szerzeménye, a Szombathelyről igazolt Fehér ment el a jobb szélen és begurítását Füzi K. 16 m-ről a jobb sarokba lőtte (1-0).
    28. perc: Ismét Fehér viharzott el a jobb szélen, a hosszúsarok irányába ívelt, ahol az érkező Borgulya fejesét Kurucsai bravúrral hárította.
    37. perc: A legveszélyesebb kispesti, Fehér cselezgetett a jobb oldalon, beadását Borgulya egyből kapura lőtte, ám Kurucsai a bal felső sarokból kitornászta a labdát.
    39. perc: Váczi-Füzi összjáték után Wukovics lövését tolta szögletre a szombathelyi kapus.
    50. perc: Borgulya lövése megpattant egy szombathelyi védőn és a kapufáról szögletre "csorgott".
    56. perc: Váczi-Borgulya-Váczi kényszerítő után Váczi átemelt a kifutó Kurucsain, de a labda a kapufa belső éléről kivágódott.
    60. perc: Fehér ívelt középre a 16-os jobboldali sarkáról és a teljesen árván maradt Váczi 8 m-ről a jobb sarokba fejelt (2-0).
    64. perc: Váczi indításával Borgulya egyedül törhetett kapura, de az ötösről a kapusba lőtt.
    79. perc: Váczi 16 m-es bombáját Kurucsai bravúrral tolta a kapu fölé.

A rendkívül bátortalan vidéki együttes ellen a Kispest könnyed és időnként tetszetős játékkal győzött.