Kispest-Honvéd FC - Vác FC-Zollner 2 : 1 17:00

2018.09.22, 13:05
    Budapest, 1999. június 12., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 33. fordulójában:

Kispest-Honvéd - Vác FC-Zollner 2-1 (0-0)

Bozsik-stadion, 1000 néző, V: Hajdó
    gólszerzők: Kabát (47., 62.), illetve Nagy T. (76. - 11-esből)
    sárga lap: Bánföldi (6.), Dubecz (53.), Csábi (76.), illetve Vén (36.), Schwarcz (79.)

Kispest:
    Vezér - Plókai, Csábi, Medgyesi - Dubecz, Bánföldi, Zováth, Némethy (Hercegfalvi, 41.), Pintér - Kabát, Borgulya (Hungler 88.)

Vác:
    Hámori - Udvari, Nagy T., Lévai, Vén (Andrássy 66.) - Nyikos, Vojtekovszki (Bábik 12.), Schwarcz, Romanek (Burzi 55.) - Füle, Sipeki

29. perc: Plókai 35 méteres bombaerős, de a kapu közepébe tartó szabadrúgását Hámori magabiztosan hárította.
    33. perc: Sipeki baloldali szögletét Schwarcz közvetlenül a kapu torkából fejelte fölé.
    42. perc: Színfolt a tömény unalomban: Plókai szabadrúgásból a kapu fölé bombázott.
    45. perc: A csereként beállt Hercegfalvi szemfülesen lecsapott egy labdára, visszagurítását Dubecz középre ívelte, és Borgulya csak centiméterekkel fejelt a bal kapufa mellé.
    47. perc: Pintér a lesre játszó védők között kiugratta Borgulyát, aki a jobbösszekötő helyéről Hámorit találta el.
    49. perc: Bánföldi átadásával Dubecz száguldott el a jobbaszélen, beadására Bánföldi érkezett, aki továbbfejelte a labdát, amit Kabát egyből a jobbsarokba továbbított (1-0).
    51. perc: Borgulya baloldali szabadrúgását Plókai 5 méterről fejelte mellé.
    62. perc: Dubecz egy cselt követően kiugratta Kabátot, aki 12 méterről Hámori feje fölött lőtt a hálóba (2-0).
    74. perc: Schwarcz a tizenhatos vonalán megtolta a labdát, Zováth a váci játékos lábát találta el, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.
    76. perc: Bábik ugrott ki, Csábi szabályosan szerelte, ám Hajdó bíró meglepetésre büntetőt adott. A tizenegyest Nagy Tibor a kapu közepébe továbbította (2-1).

Borzasztó gyenge első félidőt követően feljött a Kispest, és magabiztosan nyert.