Ferencvárosi TC - Videoton FC Fehérvár 2 : 0 15:00

2018.11.29, 12:36
    Budapest, 1999. május 16., vasárnap (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 30. fordulójában:

Ferencvárosi TC - Videoton FC Fehérvár 2-0 (0-0)

Üllői út, 6000 néző, V: Hajdó
    gólszerzők: Mátyus (72.), Füzi (85.)
    kiállítva: Horváth Cs. (12.)
    sárga lap: Lendvai (15.)

Ferencváros:
    Vámos - Vámosi, Telek, Mátyus - Nyilas, Vincze O., Lendvai, Füzi - Fodor (Jagodics, 80.), Szabics (Selimi, 62.), Kulcsár (Eszenyi, 71.)

Videoton:
    Milinte - Tóth A., Kuttor, Kozma, Schindler - Kiss I. (Petrics, 54.), Nagy L. (Györök, 71.), Horváth Cs., Zsivóczky (Bobory, 75.) - Waltner, Róth

6. perc: Nyilas indításával Fodor lépett ki a jobb szélen, indította Szabicsot, aki az ötösről fölé lőtt.
    12. perc: Horváth Cs. a félpályánál csúnyán beleszállt Vincze sarkába, Hajdó játékvezető azonnal kiállította a Videoton középpályását.
    21. perc: Nyilas labdáját Szabics egyedül vehette át a 16-oson, de lapos lövése mellé ment.
    36. perc: Szabics ezúttal Vincze átadását lőtte a kapu fölé 11-es pontról.
    38. perc: Vincze a 16-osról bombázott kapura, ám Milinte kiöklözte a jobb felső sarokra tartó lövést.
    44. perc: Kulcsár Mátyus átadásával egyedül lépett ki középen, de Milintébe lőtt.
    57. perc: Kulcsár ezúttal az ötösről szerezhetett volna gólt, de az ötösről belsővel Milintét találta el.
    72. perc: Füzi futott el a bal szélen, középre ívelt Mátyusnak, aki mellre vette a labdát, majd az ötösről a jobb felső sarokba bombázott (1-0)
    85. perc: Eszenyi a bal oldalról adott középre, Füzi pedig ballal, 8 méterről kilőtte a kapu bal sarkát (2-0).
    87. perc: Eszenyi egyedül vezette kapura a labdát, de közeli lövését Milinte bravúrral szögletre tolta.

A Ferencváros a fölénye ellenére nehezen szerezte meg a győzelmet.