Budapesti VSC-Zugló FC - Vác FC-Zollner 2 : 1 17:00

2019.01.15, 13:49
    Budapest, 1999. április 2., péntek (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 22. fordulójában:

BVSC-Zugló FC - Vác FC-Zollner 2-1 (0-0)
    Szőnyi út, 400 néző, V: Dubraviczky

gólszerzők: Rósa (50.), Détári (69.), illetve Kovács P. (48.)
    sárga lap: Forrai (15.), Csillag (54.) illetve Romanek (35.), Nagy T. (88.)

BVSC:
    Rott - Balogh Z., Bérczy, Bondarenko - Rósa D., Csillag (Polonkai, 76.), Forrai, Usvat - Détári - Aubel (Bajics, a szünetben), Potemkin (Pomper, 87.)

Vác:
    Hámori - Lévai, Nagy T., Kovács, Nyikos - Vojtekovszki, Sipeki (Vitelki, 25.), Romanek (Kasza, 81.), Vén - Horváth P., Füle (Andrássy, 59.)

21. perc: Horváth P. forgatta meg Bondarenkót a jobb oldalon, jól tört be a kapu elé, de kissé kisodródva 4 m-ről fölé lőtt.
    25. perc: Csillag 25 m-re a váci kaputól váratlanul lövésre szánta el magát, a labda alig kerülte el a váci kaput.
    30. perc: Szabadrúgáshoz jutott a BVSC, 27 m-re Hámori kapujától. Détári Potemkin elé gurított, aki egy lövőcsel után megtolta a labdát és centiméterekkel lőtt mellé.
    38. perc: Détári három védő között ugratta ki Aubelt, a csatár lövése kipattant Hámoriról, Csillag próbált az üres kapuba gurítani, de Vén az utolsó pillanatban becsúszva mentett.
    45. perc: Bérczy indította Potemkint, a középpályás 17 m-ről leadott lövését Hámori a léc alól ütötte szögletre.
    48. perc: Rott késve mozdult ki egy indításra, Füle elhúzta előle a labdát, visszagurított és az érkező Kovács P. 10 m-ről két védő között a kapu közepébe gurított (0-1).
    50. perc: Détári lépett ki a lesre játszó váci védők közül, kicselezte Hámorit, az alapvonalról középre passzolt és Rósa 2 m-ről az üres kapuba helyezett (1-1).
    56. perc: Bondarenko összefejelt Fülével, a váci játékosnak felrepedt a fejbőre, helyette Andrássy folytatta a játékot.
    69. perc: Csillag ugratta ki Potemkint, ő elhúzott Hámori mellett, középre gurított és Détári becsúszva 2 m-ről a kapuba kotorta a labdát (2-1).

Második félidei játéka alapján a BVSC rászolgált a három pontra.