MTK Hungária - Ferencvárosi TC 2 : 0 16:30

2019.01.17, 12:25 (szerk.: 2019.01.17, 12:25)
    Budapest, 1999. március 13. szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 20. fordulójában:

MTK Hungária FC - Ferencvárosi TC 2-0 (1-0)
    Hungária krt., 8000 néző, V: Hanacsek

gólszerzők: Kenesei (41.), Madar (82.)
    sárga lap: Halmai (24.), Illés (45.), illetve Szűcs (2.), Udvarácz (12.), Nagy (30.), Selimi (37.)

MTK:
    Babos G. - Lőrincz - Babos Á., Szekér, Szamosi - Balaskó, Halmai, Illés, Madar - Kenesei (Czvitkovics, 86.), Preisinger (Farkas, 65.)

FTC:
    Udvarácz - Telek - Kriston (Schultz, 69.), Nagy N. - Szűcs, Nyilas, Lendvai, Vincze, Füzi (Bjelics, 77.) - Selimi, Szabics (Kulcsár, 59.)

13. perc: Preisinger a kapunak háttal állva, 6 méterről a felső léc fölé emelt.
    29. perc: Babos Á. futott el a jobb szélen, középre ívelt, érkezett Preisinger, akinek hét méteres fejesét Udvarácz kapus hárította.
    33. perc: Vincze 25 méteres szabadrúgását Babos vetődve védte.
    41. perc: Illés a tizenhatos bal oldalánál Madarhoz passzolt, a középpályás beadása után Kenesei 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelt (1-0).
    63. perc: Vincze ugratta ki a bal oldalon Füzit, ő tíz méterről kisodródva kapura lőtt, Babos G. magabiztosan mentett.
    76. perc: A csereként beállt Schultz 25 méterről lövésre vállalkozott, de Babos G. ismét a helyén volt.
    82. perc: Halmai, Balaskó, Madar összjáték után a hazaiak középpályása 14 méterről ballal a bal sarokba helyezett (2-0).

A 175. örökrangadó küzdelmes, de gyenge színvonalú játékot hozott. Az MTK az első félidő végén egy szép támadásból megszerezte a vezetést, majd a második játékrész hajrájában bebiztosította győzelmét, amely egyébként egy percig sem forgott veszélyben. A Ferencvárosnak nem volt egyetlen igazi gólszerzési lehetősége sem.

Budapest, 1999. március 13. szombat (MTI) - Lendvai Miklós, a Ferencváros labdarúgócsapatának középpályása a szombati MTK Hungária FC - Ferencváros PNB-mérkőzés végén összeesett és egy rövid időre elvesztette eszméletét.

A játékost, aki az első félidőben fejsérülést szenvedett, megfigyelés céljából kórházba szállították - tájékoztatta az MTI-t Páncsics Miklós, a ferencvárosiak igazgatója.