4. frf: 40.000
  1. 49' Sebők Vilmos sárga lap
    0 - 1 50' Moldovan Viorel Dinu
    sárga lap 59' Filipescu Iulian
    83' Hrutka János 1 - 1
    87' Hámori Ferenc sárga lap
    sárga lap 87' Popescu Gheorge
    87' Hámori Ferenc sárga-piros lap
    89' Dárdai Pál sárga lap

végén Fehér M. elől röviden mentettek a védők, a labda Hamar elé
    került, aki balról, nyolc méterről a jobb kapufára bombázott.

Az első játékrész befejező perceiben is a jó teljesítményt
    nyújtó magyar csapat játszott fölényben.

A félidőben:

Magyarország - Románia 0-0
    --------------------------
    Népstadion, 40 000 néző, V: Nielsen (dán)

Az 54. percben Craioveanu gurított 10 m-ről mellé. A gól kis
    időre, mintegy 4-5 percre visszafogta a magyar csapatot. A 61.

A 83. percben Hrutka 25 m-ről, középről szabadrúgásból, jobb
    belsővel élesen lőtt a román kapu bal felső sarkába (1-1).

---------------------------------
    gólszerzők: Hrutka (83.), illetve Moldovan (51.)
    sárga lap: Sebők (49.), Hámori (87. és 87.), Dárdai (89.), illetve
    Filipescu (59. és 90.), Popescu (87.)
    piros lap: Hámori (87.), illetve Filipescu (90.)

koncentrálni. Ez van, ezt az eredményt kell elfogadni, gratulálok a
    magyar együttesnek és saját csapatomnak.

+++++

2010.01.17, 18:50 (szerk.: 2018.01.13, 13:36)
    98-as vb-re kiadott panini albumból:

3. avatar: magyarfutball.hu
    2010.01.10, 21:31
    A MÉRKŐZÉS

10. perc: Gheorghe Popescu a saját tizenhatosán belül, a jobb oldalon túl sokáig várt a felszabadítással. Illés rátámadt, s ezzel zavarba is hozta ellenfelét, aki a magyar csapatkapitány jobb lábába lőtte a labdát, ami továbbpattant a kapu elé. Fehér Mikós ott termett, tíz méterről - az ő szemszögéből immár - kissé balról jobb belsővel kapura lőtt, de hatalmas helyzetben a jobb kapufa melletti oldalhálóba talált.

16. perc: Dorinel Munteanu adott balról a magyar kapu elé. A labda átszállt Hrutka feje felett, így Moldovan hét méterről, középről szabadon fejelhetett, de a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

28. perc: Fehér Csaba a magyar tizenhatos előtt szerzett labdát, ami továbbpattant Dárdaihoz, aki ballal egyből indította a kezdőkörben cirkáló Egressyt. A csatár kilépett, és még arra is maradt ideje, hogy kinézzen a partjelzőre. Teljesen egyedül futott a román kapu felé, de húsz méterről, középről ballal elhamarkodottan a jobb alsó sarok mellé helyezett.

37. perc: Nagy tüzijáték alakult ki a vendégek kapuja előtt. A jobb oldalról befelé induló Illés ívelt a román tizenhatoson belülre, ahol Egressy érkezett. A labda a csatár jobb vállára, bal kezére, onnan kivetődő Stelea testére, majd tovább, a bal oldalon érkező Hamar elé pattant. Hamar nyolc méterről balról ballal lőtt, telibe találta a jobb kapufát, ahonnan a labda megint tovább pattant, a jobbösszekötő helyén érkező Fehér Miklóshoz. Fehér hét méterről jobbal célozta meg a kaput, ám Gheorghe Popescu testéről kivágódott a labda. A középen érkező Pisont is megpróbálkozott egy lövéssel, de huszonhárom méterről magasan a léc fölé talált.

45. perc: Craioveanu lőtt kapura jobbal egy csel után, tizenkilenc méterről, a balösszekötő helyéről, de a közepére tartó labda Király kesztyui között landolt.

46. perc: Pisont indította Hamart, aki balról középre adott, a támadást belül kísérő Pisonthoz. A középpályás továbbtette a labdát a mellette balra érkező Illéshez, aki tizenhét méterről laposan megcélozta a román kapu jobb oldalát, ám Stelea vetődve védett.

47. perc: Craioveanu indult előre a magyar térfélen, válogatottunk védővanalához érve kényszerítőzött Moldovannal, majd a visszakapott labdával egyedül futott a kapu felé. Tizenkét méterről, középről lőtt is, a labda elsuhant a vetődő Király lába felett, de a jobb kapufa mellett hagyta el a pályát.

50. perc: Vezetést szerzett a román válogatott. Petrescu jobbról, néhány lépésre a magyar tizenhatos csücskétől emelt középre, Moldovanhoz. A magyar védelem tagjai nem voltak összhangban, Sebők kilépett , de Fehér bentragadt, ezért Moldovan hét méterre a kaputól felugorva zavartalanul mellre vehette a labdát, hagyta pattanni egyet, majd jobb lábbal a bal felső sarokba helyezett.

0-1

54. perc: Craioveanu indult előre a magyar védők között, középen. Elment Dárdai, Hrutka és Sebők mellett is, a tizenhatos vonalához érve ballal lőtt, de a labda elkerülte a jobb alsó sarkot.

60. perc: Dárdai tört előre a labdával középen, majd a tizenhatos vonala elől Egressyhez adott. A csatár kapura fordult, elindult előre, 15 méterről jobbal Gheorghe Popescu mellett kapura lőtt, de Stelea védett.

61. perc: Illés balról, szabadrúgásból jobbal emelt a román kapu elé, Hrutka a tizenegyes pont mellől tisztán fejelhetett kapura, de a labda a léc felett suhant el.

62. perc: Illés adott Pisonthoz, aki felpörgette a labdát, középről, 17 méterről ballal, kapásból lőtt, de Stelea védte a jobb felső sarok felé tartó labdát.

69. perc: Hamar balról,a románok tizenhatosán belülről adott Illés elé. A középpályás átvette a labdát, majd 16 méterről, középről jobbal a léc fölé lőtt.

74. perc: Az előretörő Fehér Csaba adott középre a jobb oldalról, a labda a balösszekötő helyén érkező Tóth Norbert elé került, aki egy pattanás után, ballal, nyolc méterről lőtt. Stelea beleért a labdába, ami a jobb oldali kapufára, majd onnan a mezőnybe pattant.

83. perc: Egyenlített nemzeti csapatunk. Illés buktatása után végezhetett el szabadrúgást válogatottunk középről, huszonöt méterre Stelea kapujától. Hrutka és Lisztes állt a labda mögött, végül Hrutka futott neki, s jobbal remek mozdulattal a bal felső sarokba helyezett. Stelea hiába repült, esélye sem volt a pazar lövés hárítására.

1-1

86. perc: Hámori hozta vissza a labdát a román kapu mellől, Gheorghe Popescu ment, hogy elkérje azt Hámoritól, aki Stelea kapuja felé dobta a labdát. A román védő tarkón legyintette a magyar csatárt, aki a fejéhez kapott, majd elesett. Nielsen játékvezető sárga lapot adott mindkét labdarúgónak, majd rövid habozás után - mivel Hámorinak egyszer már felmutatta ezt a kártyát - ki is állította a megítélése szerint színészkedő magyar labdarúgót.

92. perc: Magyar akció futott a pálya közepén, Illés Dárdait szöktette, aki elindult előre a jobb oldalon, miközben Filipescu buktatta Illést. Dárdai tovább futott előre, már a román tizenhatos közelében járt, ám Nielsen játékvezető érthetetlen módon megállította az akciót, hogy sárga lapot adjon Filipescunak, majd - miután korábban egy ilyet már adott neki- a piros kártyát is felmutatta.

A MÉRKŐZÉS KRÓNIKÁJA

Az első félidő első meglepetése azt volt, hogy Sebők Vilmos, az Azerbajdzsánban megsérült középhátvéd vállalta a játékot, így válogatottunk végül a Bicskei Bertalan által legstabilabbnak ítélt védősorral kezdhette a románok elleni mérkőzést. Victor Piturca egy helyen változtatta meg a korábban megadott kezdő tizenegyet: Catalin Munteanu helyett Lupescu lépett pályára. Hamar kiderült, hogy a vendégek a megszokott hadrendben (négy védő, négy középpályás, két támadó) veszik fel a harcot, de az is feltunt, hogy ezúttal nem erőltetik a labdatartást: ha kell, letámadnak, vagy védekezésből, ,,mélységből" indulva indítják a szélsőket. S miután a magyarok is dinamikus futballal kezdtek, így már az első percekben lüktető játékot láthatott a közönség, de - tegyük hozzá - sokszor pontatlan volt az összjáték. A nagy harci kedv észrevehetően megzavarta a vendégeket, védőik sorra hibáztak a könnyunek tunő helyzetekben. Az első negyedóra magyar fölénye egy kérdést azonban felvetett: vajon a mieink meddig bírják ezt a tempót?

A félidő felénél vált igazán egyértelmuvé: ez az Eb-selejtező a középpályán és a széleken dőlhet el, azaz leginkább a szervezőjátékosok, valamint a vonal mellett támadók, illetve védekezők párharca lehet meghatározó. A magyar válogatott minden esetre azzal picinyke előnyt szerzett, hogy miután a románok két csatárral játszottak, így Hrutka - ha óvatosan is - jobban kivehette a részét a támadásépítésből is. Amúgy éppen ,,a középső tengely" határozott munkájának volt köszönhető, hogy Egressy a 27. percben ajtó-ablak helyzetbe kerülhetett. Sajnos, a jobb szélre állított támadó kihagyta a helyzetet. Továbbra sem mozgott igazán harmónikusan a román védelem, mert bár Victor Piturca csapata felkészülhetett rá, mégis mintha váratlanul érte volna a magyar válogatott alapfelállása. Bicskei Bertalan csapata klasszikus centerrel és két sokat futó, olykor befelé mozgó szélsővel támadott. A kirtikus pillanatokat akkor élhette át a válogatottunk, amikor - ritkán - ellentámadásokat vezettek a románok, de a félidő vége felé Hamar kapufája nyomatékos figyelmeztetést adhatott Popescuéknak: nehéz feladat jutott a vendégeknek szerda este. A fegyelmezett, taktikus magyar csapat az első félidőben tehát jóval többet nyújtott annál, mint amit előzetesen várni lehetett.

A második félidő két kecsegtető magyar helyzettel és egy román ziccerrel kezdődött. Csakhogy a vendégek helyzete már jelezte: ezen a találkozón nem lehet meginogni, nem lehet hibázni. Nem sokkal később a ,,százezerszer" elsorolt igazságnak tartalma is adott: ,,iskolás góllal" szereztek vezetést a sárgamezesek. Pisont elveszített egy labdát a középpályán, s miután a védőinknek a visszazárás nem sikerült túl jól, a jobb oldalról küldött beadás után Moldovan úgy vághatta a kapuba a labdát, hogy azt előtte mellel még meg is szelídíthette.

A kapott góltól rövid időre megzavarodott a csapatunk, s csak a szerencsének volt köszönhető, hogy Craioveanu nem növelte a vendégek előnyét. Petre elfutásokkal próbálkozott, Lupescu pedig felzárkózott a támadókhoz, ,,mögékerülésekkel" igyekezett utat nyitni a második hullámban érkező társaknak. Ugyanakkor a vendégek átmenetei fölényétől függetlenül ugyanazt játszhatta nemzeti csapatunk, mint korábban, mert Doriel Munteanu és Galca a középpályán többnyire ,,elszórta" a nehezen megszerzett labdákat. A magyar remények ébredését jelezte, hogy Hrutka - Illés szabadrúgását követően - ígéretes helyzetből fejelhetett.

Észrevehető volt: egy óra elteltével egyre többet ívelgették a labdát a magyarok. Ez nem volt túl szerencsés megoldás, de ezen a mérkőzésen a magyar csapat szervezőjátékosai szigorúan őrködtek a taktika betartásán és nem hagyták, hogy a védők a fejük felett céltalanul átrúgják a labdát. A 65. percre aztán kissé ,,széttöredezett" a játék, miután a magyarok a támadást erőltették, a románok pedig valamelyest visszavettek a tempóból. A kapitányok is úgy gondolták, hogy a frissítés adja meg újra a meccs zamatát, és - egyszerre cseréltek. Mind Bicskei Bertalan, mind Victor Piturca szélsőt váltott. A magyar mesteredző húzása kecsegtetett több jóval, hiszen Tóth Norbert óriási kapufát lőtt. S hogy ezen a meccsen összhangban gondolkodtak az edzők, azt bizonyította, hogy amikor Fehér Miklóst Hámori váltotta, akkor ugyanabban a pillanatban Craioveanu helyére Catalin Munteanu állt be. Végül aztán a magyar szakvezető még egyet cserélt: Egressy, Lisztes váltásra Piturca már nem riposztozott.

A mindent eldöntő momentum azonban Hrutka mesteri szabadrúgásgólja volt, ami nemcsak, hogy kiegyenlítette a román előnyt, hanem igazságossá is tette az eredményt, hiszen a magyar csapat szerdán este nagy akarással játszott - és ami a lényeg - stílusos futballal rukkolt elő.

Nielsen játékvezető sokáig jól kézben tartotta a mérkőzést, bár partjelzőivel nem mindig dolgozott összhangban. A mérkőzés vége felé mégis a rutintalan játékvezetőkre jellemző hibákat vétett, néhány esetben nem volt kellően erélyes, és végül már csak piros lappal tudott büntetni...

KAPITÁNYI NYILATKOZATOK

BICSKEI BERTALAN: - Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki az első félidőben, tulajdonképpen ekkor megnyerhettük volna a meccset. Úgy érzem, ezen jobban játszottunk, mint a románok, mindenképpen győzelmet érdemeltünk volna.

VICTOR PITURCA: - Meglepően jól futballozott a magyar válogatott. Sajnos, csapatomból túl sokat vett ki a portugálok elleni győzelem. A második félidőben voltak helyzeteink, de úgy érzem, a döntetlen reális eredmény.

4. avatar: fgymat
    2009.05.24, 21:26
    Már tizenöt alkalommal játszottunk a román válogatottal és talán hihetetlen, de még sohasem kaptunk ki. Az is hihetetlennek tűnhet, hogy a legutóbbi találkozónk (1981) óta már tizenhét év telt el.

A játék, különösen az első félidőben nagyszerű volt. Mindkét csapat nagy lendülettel, a támadójátékot előtérbe helyezve kezdett. Mindkét kapu előtt akadtak gólszerzési lehetőségek. Remek helyzeteket dolgoztunk ki. A legérdekesebb talán a harminchetedik percben a román kapu előtt alakult ki. Hamar nyolc méterről találta telibe a kapufát, a kipattanó labdát Fehér Miklós rúgta kapura, de Popescut találta el, ám még mindig próbálkozhattunk, ezúttal Pisont huszonkét méterről, de a labda a kapu fölé szállt.
    A második félidő ott folytatódott, ahol a szünet megszakította a játékot. Talán annyi változott, hogy csapatunknak kicsit lankadt a figyelme és ez azonnal észrevehetővé vált. A vendég akciók veszélyesebbé váltak és végül, egy védelmi zavar következtében, gólt is eredményeztek. A román vezetés egy kicsit megzavarta a magyar válogatottat, de gyorsan sikerült összeszednie magát és még erőteljesebb és elszántabb rohamokat indított. Az egyik ilyen akciót csak szabálytalanul tudták megállítani a vendégek. A kapuval szemben, tőle huszonöt méterre végezhettük el a szabadrúgást. Ezt olyan pontosan sikerült végrehajtani, hogy Stelea mozdulni sem tudott a labdára. A találkozó végét még két kiállítás "színesítette". Az első minket sújtott Hámorinak kellett elhagynia a játékteret. Ezzel Ő lett a második olyan magyar, akit becserélése után kiállítottak. Tizenegy percet töltött a pályán. (Az első ilyen játékos négy és fél éve Ivanics László volt.)

A szövetségi kapitány szerint jobbak voltunk és győzelmet érdemeltünk volna, de a mérkőzés eredményét nem szavazással, hanem a gólok alapján döntik el. A játékunk valóban jó volt, nagy lendülettel, akarással és elszántsággal játszottunk. Akár a győzelmet is megszerezhettük volna, de úgy gondoljuk az utolsó percekben esett egyenlítő góllal igazságos eredmény alakult ki.
    Szerencsére az Európa-bajnoki selejtezőben egy pontot szereztünk és megőriztük a szomszéddal szembeni veretlenségünket is.