Ferencvárosi TC - Kispest-Honvéd FC 4 : 1 17:00

2020.12.19, 19:12
    Budapest, 1998. április 25. szombat (MTI) - Labdarúgó NB I., 27. forduló:

Ferencváros - Kispest-Honvéd FC 4-1 (4-0)
    Üllői út, 11 565 néző (javított nézőszám) V: Varga S.

gólszerzők: Lipcsei (7.), Nicsenko (30.), Horváth (36., 42.), illetve Borgulya (86.)
    sárga lap: Nicsenko (38.), Vámosi (84.), illetve Csertői (45.)
    cserék: Dragóner helyett Milovanovics (66.), Jagodics helyett Pomper (75.), Nagy helyett Sitku (75.), illetve Hahn helyett Medgyesi (46.), Urbányi helyett Calin (46.)
    jók: Miriuta, Lipcsei, Horváth F., illetve Plókai, Bárányos

Ferencváros:
    Hajdu - Dragóner - Szűcs, Lipcsei - Zavadszky, Jagodics, Vámosi, Miriuta, Nagy N. - Nicsenko, Horváth

Kispest:
    Vezér - Csábi - Plókai, Hahn, Mátyus - Dubecz, Bárányos, Kovács B., Urbányi - Csertői, Borgulya

A kezdőrúgást követően a közeli napokban elhunyt Deák Ferenc örökös gólkirályra emlékeztek a stadionban.

Jó iramban kezdtek a csapatok, a 7. percben egy ritkán látható góllal a hazaiak szereztek vezetést. Vezér öklözött ki egy éles beadást, a labda a kaputól mintegy 20 m-re álló Lipcsei elé pattant, aki kapásból bombázott, s a labda a felső lécről vágódott a hálóba (1-0). A 30. percben Miriuta lőtt balról a kapu elé, Nicsenko jó ütemben érkezett, és 5 m-ről a kapuba passzolt (2-0). A 36. percben Lipcsei önfeláldozóan vetődött egy felszabadító rúgásba, majd okosan passzolt Horváth elé, aki 7 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (3-0). A 42. percben Vámosi lépett ki a védők vonalából, jól adott középre, és Horváth 8 m-ről gurított az üres kapuba (4-0).

Hajdu-bravúrral kezdődött a második játékrész. A zöld-fehérek válogatott kapusa Bárányos 10 m-es emelését hárította látványosan. A cserékkel támadóbbá vált a Kispest, a hazaiak pedig az első félidő lendületével folytatták, így mozgalmas, változatos mérkőzést láthatott a közönség. A 72. percben Calin csökkenthette volna a hátrányt, de tiszta helyzetből, 14 m-ről mellé lőtt. A 86. percben Borgulya váratlanul lövésre szánta el magát 20 m-ről, a labda a ferencvárosi kapu jobb alsó sarkába vágódott (4-1).

Az első félidei játékával a Ferencváros megérdemelt győzelmet aratott.