Hungary - Macedonia 0 : 0* * 11-esekkel: 4-2

3. nso.hu: 20.000
  4. rsssf.com: 50.000
  1. sárga lap 15' Lazarevski Goran
    sárga lap 75' Markovski Ljupčo
    88' Sebők József sárga lap

2014.11.25, 12:16
    "A rendes játékidő leteltével rögtön a tizenegyesek következtek."

Hungária FC, 39) - Lisztes Krisztián (VfB Stuttgart, 5), Horváth
    Ferenc (Ferencváros, 7), Tóth Norbert (ÚTE, 2)

Irán a harmadik
    ---------------
    A Magyarország - Macedónia döntő előtt játszották le a
    négyestorna bronzmérkőzését. A házigazda Irán Mohammad Hakpurnak az
    55. percben lőtt büntetőjével győzte le Jamaicát.

Eredmény:

A 3. helyért:
    Irán - Jamaica 1-0 (0-0)
    ------------------------
    Gólszerző: Mohammad Hakpur (55. perc - tizenegyesből)

A magyar labdarúgó-válogatott nyerte az Iránban megrendezett
    pénzdíjas tornát, miután a szerdai döntőben, gólnélküli döntetlent
    követően, 11-es rúgásokkal 4-2-re legyőzte Macedónia válogatottját.

Magyarország - Macedónia 0-0 - 11-esekkel 4-2
    ----------------------------------------------
    Teherán, 15 000 néző, V: Husszein (iráni)
    Memedi, Gubjelov, Gosev, Szakiri - Trenevszki, Hrisztov
    sárga lap: Sebők J. (87.), illetve Lazarevszki (15.)
    a magyar válogatott cseréi: Fehér helyett Pető (35.), Horváth F.
    helyett Sebők J. (59.), Lisztes helyett Váczi Z. (81.), Szilveszter
    helyett Vincze O. (81.), Tóth N. helyett Korsós (84.)

kidolgozott a második félidőben, ám nem sikerült bevenni Milosevszki
    hálóját. A legnagyobb lehetőség Illés Béla előtt adódott, aki a 61.
    percben Szilveszter indításával tört kapura, átemelt a kifutó
    macedón kapus fölött, de a labda a fölső lécről pattant vissza a
    játéktérre.

A rendes játékidő leteltével rögtön a tizenegyesek következtek.

Bicskei Bertalan, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi
    kapitánya szép sikernek tartja az iráni torna megnyerését.

- Nagy öröm számunkra, hogy megnyertük a négyes tornát. A
    macedón válogatott ellen nem játszott látványosan csapatunk, a
    játékosok valószínűleg most estek át az akklimatizálódás
    nehézségein. Az ellenfél nagyon szervezetten védekezett, s ennek a
    taktikának csak az utolsó húsz percre találtuk meg az ellenszerét.
    Ekkor Illés Béla a kapufára emelt, míg Pető Tamást a
    tizenegyespontnál szabálytalanul szerelték. A játékvezető büntető
    helyett közvetett szabadrúgást ítélt. Mindenesetre a játékosok
    ezúttal is mindent megtettek a pályán, mindenki tudása legjavát
    igyekezett nyújtani. A tavaszi mérkőzések azt a célt szolgálták,
    hogy a Jugoszlávia elleni két vereség után visszanyerjük a szurkolók
    bizalmát - nyilatkozta szerda este Bicskei Bertalan az MTI-nek.

A magyar labdarúgó-válogatott csütörtökön, 15.30 órakor a
    Ferihegy I. repülőtérre érkezik.++

3. avatar: magyarfutball.hu
    2010.01.10, 19:56
    A MÉRKŐZÉS

Bicskei Bertalan, a kapustól a középpályásokig változatlanul hagyta a magyar válogatottat, a támadósorban azonban két új labdarúgó is bekerült: Lisztes Krisztián a centerposzton szereplő Horváth Ferenc jobb, míg Tóth Norbert a bal oldalán játszott. Igaz, hogy a tartalommal teli játékra jó néhány percet várni kellett. A kezdés után ugyanis mindkét csapat kocogós iramban futballozott és bár a labda szinte szünet nélkül a macedón térfélen pattogott, Milosevszkinek ugyanolyan nyugodtan teltek a percei, mint Hajdúnak. Az első negyedórában csupán két Lisztes-szabadrúgás okozott némi nyugtalanságot az ellenfél soraiban, ám a mindkétszer a léc fölé szálló labdával együtt a drukk is hamar elillant. A macedónok ha a labdabirtoklásban nem is, a szabadrúgások kiharcolásában állták velünk a versenyt, Trenevszki kétszer is szinte ugyanabból a távolságból és ugyanolyan szögből próbálkozhatott, mint Lisztes, ám először Hajdu védett, majd a sorfal állta útját a lövésnek. A macedón jelenlét a magyar kapu előtt nem tartott tovább öt percnél, ismét a mieink vették át a játék irányítását, veszélyes akciót azonban nem tudtak vezetni.

Mindkét együttes tompán, kevés elképzeléssel futballozott, egy-egy hosszú indítás, sprint ugyan megtörte a monotóniát, ahhoz azonban kevés volt, hogy a mecs színvonala legalább a közepeshez közelítsen. Az ,,energiaspórolós" játékon Bicskei Bertalan úgy próbált változtatni, hogy az első fél óra után Fehér helyett pályára küldte Petőt. Nos, ettől a magyar csapat jobb oldali produkciója, következésképpen az együttes összteljesítménye sem javult, továbbra is a visszafogottság, a fáradtság jellemezte válogatottunk játékát. A szünet után folytatódott az állófutball, és ezt már a közönség sem díjazta. A szurkolók úgy nyilvánították ki nemtetszésüket, hogy lassan, de folyamatosan elhagyták a helyüket...

A második félidő dereka felé megélénkült a magyar csapat játéka, már helyzetekig is eljutottak Horváthék, ám az összpontosítás, az irányzék helyes beállítása továbbra is hagyott némi kívánnivalót maga után. Egy-két technikai megoldásból egyértelmuen kiderült ugyan, hogy a magyar válogatott a jobb csapat, Illés felső léces emelése ugyanakkor arra utalt, hogy szerencse dolgában az ellenfél előttünk jár.

Bicskei a hajrára egymás után küldte be a cserejátékosokat, ám sajnos ők sem tudtak lendíteni az iramon, illetve a színvonalon. A 0-0-ás döntetlen azt jelentette, hogy tizenegyes- rúgásokkal dől el, melyik csapat nyeri a kupát, s a bünetőpárbajban - amely amúgy igazságtalan lezárása egy futballcsatának - a reálisan jobb csapat benyomását keltő magyar válogatott nyert.

Az első büntetőt Illés végezte el, és jobbal a jobb alsó sarokba küldte a labdát (1-0).
    Következett Hrisztov, akinek a kapu közepére tartó lövését Hajdu védte.
    Mátyus volt a magyar csapat második tizenegyes rúgója, a gyengén, bal alsó sarokra helyezett labdáját Milosevszki megfogta.
    Ezután Sztojanovszki futott a labdának, melyet a bal felső sarokba bombázott (1-1).
    Váczi csakúgy, mint a Vasasban, biztosan hajtotta végre a büntetőt, jobbal a jobb alsó sarokba helyezett (2-1).
    Szakiri volt a következő, s ballal csúnyán (nekünk szépen) a léc fölé vágta a labdát.
    Korsós futott neki ezután a tizenegyespontra letett labdának, és ballal félmagasan a háló jobb oldalába emelt (3-1).
    Szainovszki következett, és fokozta az izgalmakat azzal, hogy kegyetlenül bevágta a labdát a jobb felső sarokba (3-2).
    Vincze Ottón volt a magyarok szeme. A ferencvárosi játékos komótosan futott a labdának, és higgadtan a kapu jobb alsó sarkába helyezett (4-2).
    Ez pedig azt jelentette, hogy a magyar válogatott nyerte az iráni négyes tornát, s vele együtt a díszes serleget, valamint az első helyezettnek járó ötvenezer dollárt.

KAPITÁNYI NYILATKOZATOK

GOCSO HADZSIEVSZKI: - Úgy gondolom, tisztességgel helytállt a csapatom, öt napon belül a harmadik mérkőzését játszva - a mostani tizenegyeseket nem tekintve - veretlen maradt. Ezt a gárdát én a jövő csapatának hívom, remélem, még sok siker áll előtte. Egyébként gratulálok a magyar válogatottnak, néhány játékosa kitunő futballista.

BICSKEI BERTALAN: - Egyik csapat sem tudta megismételni a hétfőn nyújtott erőteljes, látványos játékát. Mi birtokoltuk többet a labdát, a macedónok viszont remekül védekeztek. Az utolsó harminc percben volt három-négy gólszerzési lehetőségünk, és talán egy tizenegyest is megadhatott volna a bíró. Sajnos, ezúttal hiányzott az a plusz, ami a gólhelyzetek kihasználásához kell, ennek ellenére természetesen boldog vagyok, hogy megnyertük a tornát.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2009.07.11, 21:02 (szerk.: 2018.01.13, 17:02)

5. avatar: fgymat
    2009.05.24, 21:09
    Érdekes, hogy Teheránba kellett utazni azért, hogy a két válogatott először találkozzon egymással. Mindenesetre nem rossz, hogy egy torna döntőjében jött el ez az első alkalom.

Az első félidő szinte eseménytelenül telt. Ebben azért kicsit jobbak voltunk, de csak annyiban, hogy többet birtokoltuk a labdát, mint a vendégek.
    A második félidő közepe táján már helyzetünk is akadt és szemmel láthatóvá vált, hogy játékosaink technikailag képzettebbek ellenfelünknél, de egy felső kapufánál többre nem futotta.
    Kilencven percen keresztül birkózott egymással a két csapat. Azután a döntés a 11-esekre maradt.

Ez a mérkőzés is jó alkalom volt a válogatott erejének, összetételének próbálgatására. Bíztató volt, hogy a büntetőkre is erős maradt a csapat, elsősorban idegileg és 4-2 arányban jobban rúgta a büntetőket.