Váci Izzó MTE - Újpesti Dózsa SC 1 : 0 16:30

2015.03.21, 22:47 (szerk.: 2017.08.03, 08:50)
    Az időjárás nem fogadta kegyeibe a találkozóra kilátogató szurkolókat, a mérkőzés elejétől végéig átláthatatlan esőfüggöny vonta be a játékteret. A színvonal sem volt különb a pálya talajánál, hiába küzdöttek nagy elszántsággal a csapatok, az átadások közel 80 százaléka az ellenfél játékosához került. Az első igazi helyzet a vendégek előtt adódott a 12. percben, amikor Katona 16 méteres lövését Koszta csak kiütni tudta, Kovács Ervin a jobbösszekötő helyén betört a 16-oson belülre, és Kardos az utolsó pillanatban, óriási bravúrral mentett szögletre. Az első igazán nagy váci helyzet a 39. percben alakult ki. Bánföldi Kovács Ervin hibájából megszerzett egy labdát, betört a 16-oson belülre, középre adott, Kerekes százszázalékos helyzetben kapta a labdát, ám addig ügyetlenkedett, míg az utolsó pillanatban szögletre tisztáztak előle. Fordulás után, az 55. percben Koszta minden bravúrjár szükség volt, hogy tisztázni tudja Bácsi 14 méteres, nagyerejű lövését. Feljöttek a vendégek, sorozatban vezették támadásaikat, ám a hazai védelem, élén Talapával és Kardossal, önfeláldozóan védekezett. Már-már úgy tűnt, hogy döntetlen lesz, amikor a 81. percben Répási a balösszekötő helyén betört a 16-oson belülre. A sajtóhelyről csak annyit lehetett látni, hogy Brockhauser kifut a váci csatár elé, és a labdára vetődik. Ekkor Répási elesett, és a játékvezető 11-est ítélt, amit Talapa nagy hidegvérrel lőtt a balra elmozduló Brockhauser mellett a jobb alsó sarokba (1:0). Egyre feszültebbé vált a légkör, melynek eredménye egy kiállítás volt, a 88. percben. Történt ugyanis, hogy a hazai 16-oson belül Koszta és Kósa együtt ugrott fel a labdára, majd a játék tovább folytatódott, és már az újpesti térfélen pattogott a labda, amikor Varga L. partjelző jelzett a vezetőbírónak, aki az újpesti hátvédet, Kósát kiállította. Kósa annyit mondott, hogy Koszta megütötte őt, míg a partjelző szerint az újpesti játékos szándékosan sípcsonton rúgta a hazaiak kapusát.

A táblázaton elfoglalt helyezéséhez képest a bajnokaspiráns együttes csak a második félidőben mutatott valamit igazi tudásából. Ezen a délutánon azonban nem bírták elviselni a sikertelenséget, és azt, hogy - vezetőedzőjük szerint - a játékvezető elcsalta a mérkőzést.