Újpest FC - Vác FC-Zollner 2 : 0 16:30

2019.01.02, 11:26
    Budapest, 1999. április 10., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 24. fordulójában:

Újpest FC - Vác FC-Zollner 2-0 (0-0)

Megyeri út, 3000 néző, V: Szarka
    gólszerzők: Korsós (67., 81.)
    kiállítva: Vojtekovszki (63.)
    sárga lap: Vojtekovszki (56., 63.)

Újpest:
    Bíró - Urbán (Szanyó, 37.) - Kiskapusi, Szekeres - Kovács B., Pető, Tóth N., Szlezák - Kvasz (G. Kopunovics, 55.), Kovács Z. (Terjék, 82.), Korsós

Vác:
    Hámori - Kasza - Lévai, Udvari, Romanek - Vojtekovszki, Kovács P. (Andrássy, 87.), Vén, Vitelki (Kriska, 64.) - Füle, Horváth P. (Bábik, 66.)

23. perc: Korsós 20 méteres lövése után a labda nem sokkal a felső léc felett suhant el.
    29. perc: Füle jó ütemben ugratta ki Horváthot, aki azonban addig várt, míg 10 méteres lövését Kiskapusi blokkolta.
    51. perc: Lévai ügyes csel után balról pontosan ívelt középre, Füle remek ütemben ugrott fel, de 7 méterről a bal kapufa mellé fejelt.
    54. perc: Kovács Z. góltól mentette meg a vendégek kapuját. Korsós bal oldali beadására Pető robbant be, de megelőzte őt csatártársa, akinek fejéről az üresen maradt váci kapu fölé szállt a labda.
    63. perc: Pető lövésébe Vén önfeláldozóan vetődött bele. Még ebben a percben emberhátrányba kerültek a vendégek, Vojtekovszki kapta meg második sárga lapját, amit kiállítás követett.
    67. perc: Tóth N. balról passzolt középre a kiugró Korsós elé, aki 12 méterről biztosan lőtt a váci kapuba (1-0).
    71. perc: Tóth N., majd Kopunovics hatalmas lövése suhant el a vendégek kapuja mellett.
    81. perc: Kovács P. röviden fejelt haza, a szemfüles Korsós lecsapott a labdára és Hámori mellett a bal alsó sarokba helyezett (2-0).

Az újpestieknek köszönhetően felejthető első félidőt egy sokkal jobb követett. A lila-fehérek a második játékrészben nagy akarással, lendületesen játszottak, biztosan használták ki létszámfölényüket és megérdemelt győzelmet arattak a mezőnyben kulturáltan játszó vendégek ellen.