Ferenczvárosi TC - Terézvárosi TC 4 : 1

1. avatar: erdosor
    2018.09.21, 14:14 (szerk.: 2018.09.22, 10:00)
    Üllöi-ut. — Biró: Nyúl.

Kezdés után rögtön az FTC támad és Schwarz hatalmas 25 méteres lövése a meglepett Braun mellett már a 2. percben a hálóba jut (1:0). Szemrevaló mezőnyjáték következik. Az FTC technikai fölénye kidomborodik. Szebbnél-szebb lövéseket kell Braunnak védeni, a 26. p.-ben azonban nem védheti Sohwarz közeli lövését (2:0).
    A II. félidő 10. percében rúgja Nikolsburger a harmadik gólt (3:0). Wíener II. egy kornere érintés nélkül jut a hálóba. A 24. percben Potya lefut, lapos centerét Pataky elegánsan gólba csavarja (4:0). Kezdés után Maly lerohan, centere az FTC-kapu előtt kavarodást idéz elő s a Hungler lábáról lecsúszott labda Csajka hálójába perdül. Az FTC további támadásai eredménytelenek.

FTC: Csajka—Takács, Hungler II.—Wilhelm, Obitz, Blum—Wiener II., Nikolsburger, Pataky, Schwarz, Tóth.
    TTC: Braun—Kovács, Fried—Neumann, Friedmann, Palkovits—Maly, Weninger, Cravero, Rakottyay, Klausz.