Békéscsabai Előre Spartacus SC - Ganz-MÁVAG SE 1 : 0 15:00

2020.06.20, 22:26 (szerk.: 2020.10.31, 21:15)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Ganz-MÁVAG 1:0 (1:0)

Békéscsaba, 6000 néző. V: Fehér II.
    Békéscsaba: Tasnádi — Kvasz, Dobó, Lukoviczki, Láza, Ambrus, Kriskó, Kovács (Lengyel, a szünetben), Imri, Németh, Schneider (Tímár a 68. percben). Edző: Piller Sándor
    Ganz-MÁVAG: Meyer — Horváth, Stamler, Marcell, Balogh, Kvassay, Ananiadisz, Vaskor, Végh (Kovásznai, az 55. percben), Fister, Fenyvesi. Edző: Schédl József

9. perc: Imri szabadrúgása után Kriskó kapta a labdát, néhány méter után a kifutó Meyer mellett a kapu közepébe gurított, 1:0.
    16. perc: a gól után kemény játékba kezdő és sokat idegeskedő fővárosi játékosok közül Vaskor, Balogh és Fister kapott sárga lapocskát.
    28. perc: a kitűnő Ananiadisz elől Dobó önfeláldozó becsúszással hárított.
    53. perc: Németh kicselezett három védőt, de a kapu torkában Stamler szögletre vágta a labdát.
    59. perc: Kovásznai 30 méteres vágta után a balösszekötő helyéről élesen lőtt a jobb kapufa
    mellé.
    72. perc: Láza lövése alig kerülte el a bal alsó sarkot.
    74. perc: Imri az alapvonal közeléből ívelt kapura egy szabadrúgást. A labda a felső léc tetejéről pattant az alapvonalon túlra.
    A lefújás után Stamler a játékvezető megsértése miatt a kiállítás sorsára jutott.

A vártnál jóval alacsonyabb színvonalú mérkőzésen a csabaiak mindkét félidőben többet támadtak, csatáraik azonban túlzásba vitték az egyéni játékot és így a kemény Ganz-MÁVAG védők a legtöbbször szerelni tudtak.
    A fővárosiak a középpályán ügyesen adogattak, de komoly helyzetet nem tudtak kialakítani.
    Jó: Láza, Dobó, Kriskó, Németh, Lukoviczki, ill. Horváth, Meyer, Vaskor, Fister.
    (Machalek István)

6. Békéscsaba 20 7 8 5 28-24 22
    ...
    16. Ganz-MÁVAG 20 3 7 10 13

Népsport, 1972. március 20. (Arcanum DT)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Ganz-MÁVAG 1-0 (1-0)

Békéscsaba, 6000 néző. V: Fehér II. (8)
    Előre Spartacus: Tasnády (6) — Kvasz (6), Dobó (7), Láza (7), Lukoviczki (6), Ambrus (6), Kriskó (7), Imri (6), Kovács (5), Németh (6), Schneider (5). Edző: Piller Sándor
    Ganz-MÁVAG: Meyer (7) — Horváth (6), Stamler (1), Marczel (4), Balogh (4), Kvassai (5), Ananiadisz (6), Vaskor (7), Végh (5), Fister (6), Fenyvesi (5). Edző: Schédl József
    Csere: Kovács helyett Lengyel (6) a szünetben, Schneider helyett Tímár (—), a 66. percben, ill. Végh helyett Kovásznai (5) az 55. percben.
    Szögletarány: 10-2 (2-1) a Bcs. Előre Sp. javára.

Az első esemény: a kitörő Kriskót Marczel csúnyán felvágta.
    A 9. percben megszületett a csabaiak vezető, s egyben győztes gólja is. Szabadrúgás után Németh Imrihez adott. Az összekötő szöktette a tisztán álló Kriskót, aki néhány lépés után a kimozduló kapus mellett az üres kapu közepébe gurított, 1-0.
    Újrakezdés után a fővárosiak idegesek lettek és kemény belemenésekkel igyekeztek „széttördelni” a csabai akciókat, melynek eredményeként Fister és Balogh sárga lapocskát kapott!
    A 20. percben Fister szabadrúgását Balogh alig fejelte a jobb kapufa mellé.
    A 26. percben egy gyors pesti támadást Dobó önfeláldozó becsúszással szerelt.
    Az ellentámadás során Németh két csel után tisztára játszotta magát, éles lövése azonban elsüvített a léc mellett.
    A 40. percben Némethet Vaskor hátulról buktatta. Fehér II. neki is sárga cédulát mutatott.

Félórás hazai fölény vezette be a második félidőt.
    Az 53. percben Némethet — több csel után — Stamler szögletre szerelte.
    A 65. percben kavarodás után Ananiadisz majdnem a saját kapuba vágta a labdát, szerencséjére azonban a labda a léc mellett szögletre pattant.
    A 72. percben csabai tűzijáték után Láza lövése alig kerülte el a jobb alsó sarkot.
    Két perccel később Imri szabadrúgása a felső léc tetejéről került a kapu mögé.
    Ez volt az a bizonyos Imri-szabadrúgás, amely nyomán a labda a kapufa felső lapjáról került az alapvonalon túlra. A kép bal oldalán Stamler, azután Németh, a magasra ugró Tímár és az esetet szerencsésen „megúszó” Meyer kapus.(Fotó: Barnácz)

Az ellenkező oldalon Kovásznai elől Kvasz szögletre mentett.
    A hajrá ismét a hazaiaké volt, a lövések azonban célt tévesztettek vagy pedig Meyer kapus tette őket ártalmatlanná. A 80. percben Lukoviczki távoli labdáját védte, majd Lengyel pattogós lövését ütötte szögletre a vendégek kapusa. A beívelésnél a védők nagy üggyel-bajjal hárítottak Lengyel elől.
    A mérkőzés lefújása után Stamler megjegyzést tett a játékvezetőre, amiért a kiállítás sorsára jutott.

Ezen a találkozón ismét nem sok szépet és jót láthatott a szépszámú közönség.
    A gyors csabai gólt — sajnos — nem követte másik. A lila-fehérek mindkét félidőben többet támadtak, de elkövették azt a hibát, hogy túlzásba vitték az egyéni játékot, ezzel időt adtak az amúgy is kemény fővárosi védőknek a közbeavatkozásra.
    A vendégek a mezőnyben ügyesen adogattak, de komoly gólhelyzetet nem tudtak összehozni. Összegezve a látottakat: a közepes iramú, de a vártnál jóval alacsonyabb színvonalú mérkőzésen az eredmény igazságos.