Ganz-MÁVAG SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 1 10:30

2020.03.15, 21:22 (szerk.: 2020.03.15, 21:39)
    Békéscsaba - Ganz-MÁVAG 1:1 (1:0)

Kőbányai út, 1500 néző. V: Katona
    Békéscsaba: Tasnádi — Dobó, Kerekes A., Láza, Lengyel, Schneider, Veszelka (Kerekes B., a 66. percben), Moós, Dávid, Németh, Kovács. Edző: Piller Sándor
    Ganz-MÁVAG: Meyer — Stamler, Monostori, Vaskor, Marcell, Nagy I (Ananiádisz, a 65. percben), Kecskés, Végh, Vida (Tóth, a 75. percben), Nagy II, Fister. Edző: Mészöly Kálmán.

1. perc: Németh a bal oldalon átjátszotta Stamlert, középre gurított és az üresen hagyott Veszelka 5 méterről a felső sarokba emelt, 1:0.
    5. perc: Vida jobbal, 18 méterről fölé bombázott.
    18. perc: Nagy I-t a kaputól 12 méterre dancsolták, a közvetett szabadot Fister elhibázta.
    34. perc: ismét közvetett szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, ezúttal Kecskés lőtt fölé.
    41. perc: Nagy II bal oldali beívelését Végh — senkitől sem zavartatva — alig fejelte a jobb oldali léc mellé.
    55. perc: Dobóról Kecskés elé pattant a labda, aki az 5-ös sarkáról éles szögből, laposan a bal alsó sarokba gurított, 1:1.
    63. perc: Németh három védőt is becsapott, hatalmas jobblábas lövése azonban elsuhant a kapu előtt.
    72. perc: Vida jó átadását Kecskés 14 méterről laposan mellélőtte.

A csabaiak gyorsan elért gólja alapvetően meghatározta a játék képét. A Ganz-MÁVAG görcsösen erőlködve próbált az eredményen fordítani, de a támadásokat középen erőltette.
    Szünet után a cserék felhozták a MÁVAG-ot, és ha nagy védelmi hibából is, sikerült egyenlítenie. A vendégek egy pontért jöttek, egyet el is vittek...
    A látottak alapján az eredmény igazságos.
    Jó: Láza, Lengyel, Schneider, Moós, ill. Marcell, Monostori, Nagy II, Végh.
    (Bérczi Péter)

7. Békéscsaba 26 10 7 9 27-29 27
    ...
    15. Ganz-MÁVAG 25 6 10 9 33-29 22

Népsport, 1973. április 30.
    Bcs. Előre Spartacus - Ganz-MÁVAG 1-1 (1-0)

NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Kőbányai u., 1500 néző. V: Katona
    Az Előre Spartacus így állt fel: Tasnádi — Dobó, Kerekes A.. Láza, Lengyel, Schneider, Veszelka (Kerekes B. a 66. percben). Moós, Dávid, Németh, Kovács. Edző: Piller Sándor

Már az első perc meghozta a találkozó egyetlen csabai gólját. A bal oldalon Németh remekül átjátszotta Stamlert, aztán középre adott, Veszelka kapta a labdát, s öt méterről a felső sarokba talált, 1-0.
    Zengett-zúgott a ,hajrá Csaba”, ez azonban a hazaiakat paprikázta fel. Egymás után rohamoztak a pestiek, a kitűnő taktikával küzdő Előre Spartacus játékosai azonban remekül lelassították támadásaikat.
    A 16. percben közvetett szabadot rúghatott — dancs után — a Ganz MÁVAG. A cseles szabadot végül is Fister lőtte — gyatrán mellé.
    Ezután pár percen belül néhány kisebb bírói tévedés sújtotta a mezőnyben a csabaiakat. (A bíró javára szolgál azonban, hogy szünet után szinte hibátlanul vezette a találkozót).
    A 40. percben szép jobb oldali támadás után Moós Németh elé adott, Németh 20 méterről jobbról magasan fölé lőtt.
    Rögtön utána Kecskés szép fejese szállt a csabai kapu mellé.

Fordulás után sem változott a játék képe. A MÁVAG támadott többet, a vendégek kitünően védekeztek, s ha módjuk volt, rögtön támadtak.
    Az 54. percben Dávid lőtt egy szabadot — magasan fölé.
    Két perccel később egyenlített a hazai csapat. Fister szöktette Nagy II.-t, a kedvező helyzetben lévő Dobó lyukat rúgott, a labda Kecskéshez pattant, s ő éles szögből, mintegy 6 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-1.
    A 62. percben ismét szép támadás futott végig a csabai lábakon, végül Dávid — jó helyzetből — csúnyán mellétalált.
    Még ugyanebben a percben egy óriási Németh-bomba szállt a jobb sarok mellé. A 74. percben Kecskés számára nyílt gólszerzési lehetőség, de a csatár közelről mellé- lőtt.
    Három perccel később, újabb nagy helyzetet hagyott ki Kecskés.

Végig óriási küzdelmet vívott a két csapat, a MÁVAG többet támadott, a kapura azonban nem volt veszélyes. Ebben nemcsak csatárai tehetetlensége, hanem a vendégek védelme is közrejátszott. Ha nincs a „luft”, a lila-fehérek két ponttal távoznak. De — valljuk be őszintén — az eredmény — így igazságos!
    A csabaiak legjobbjai: Kerekes A., Láza, Lengyel, Schneider, Moós, a hazaiak közül pedig Marcell, Monostori és Kecskés tűnt ki.