Ganz-MÁVAG SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 1 14:30

2019.12.30, 21:00 (szerk.: 2022.01.27, 23:46)
    Békéscsaba - Ganz-MÁVAG 1:1 (1:0)

Kőbányai út, 800 néző V: Katona
    Békéscsaba: Tasnádi — Kvasz, Dobó, Schneider, Lengyel, Vágási, Zielbauer (Zsíros, a 76. percben), Moós, Németh, Dávid (Paróczai, az 55. percben), Királyvári Edző: Babolcsai György
    Ganz-MÁVAG: Meyer — Stamler, Monostori, Marcell, Molnár II (Kovács, az 58. percben), Kvassay, Fenyvesi, Végh, Nagy, Molnár III, Kecskés (Tóth, az 58. percben) Edző: Mészöly Kálmán.

13. perc: Dobón túlszállt a labda, Kecskés óriási helyzetben hibázott.
    15. perc: Moós 30 méteres nagy bombáját Meyer vetődve ütötte szögletre.
    19. perc: Lengyel jobb oldali szögletét Vágási centiméterekkel fejelte a léc mellé.
    35. perc: Németh lövése Nagyról Királyvári elé pattant, aki a kifutó kapus mellett a háló jobb alsó sarkába lőtt, 1:0.
    52. perc: Dávid megsérült, három percig ápolták, majd kiállt.
    63. perc: Marcell előre vetődve fejelt kapura, Dobó a gólvonalról rúgta ki a labdát.
    72. perc: Végh nagy erejű lövését Tasnádi csak másodszorra tudta megkaparintani.
    73. perc: Fenyvesi jobb oldali szögletét Tóth fejelte a bal sarok felé, de Schneider a gólvonal előtt elrúgta a labdát.
    80. perc: ragyogó hazai támadás futott a pályán. Végh Fenyvesi elé továbbított, aki előrevetődve, csukafejessel küldte a labdát a háló jobb oldalába, 1:1.

Erős iramú, változatos, kiegyenlített első félidő után a Ganz-MÁVAG nyomasztó fölénybe került, de a „foggal-körömmel” védekező vendégeknek sikerült az egyik pontot megmenteniük. Helyzetei alapján a Ganz-MÁVAG közelebb állt a győzelemhez.
    Jó: Tasnádi, Dobó, Vágási, Moós, ill. Monostori, Marcell, Fenyvesi, Molnár III
    (Kun István)

3. Békéscsaba 20 9 6 5 22-17 24
    ...
    13. Ganz-MÁVAG 20 6 6 8 18-26 18

Népsport, 1974. március 11. (Arcanum DT)
    képStamler (sötét mez) a Ganz-MÁVAG legjobbja és Királyvári, a csabaiak gólszerzője.
    Ganz-MÁVAG - Békéscsaba 1:1