Békéscsabai Előre Spartacus SC - FŐSPED Szállítók SE 3 : 0 16:00

2023.01.06, 19:55 (szerk.: 2023.01.06, 20:13)
    Békéscsabai Előre - FŐSPED Szállítók 3:0 (1:0)

Békéscsaba, 5500 néző
    V: Vadas Gy
    Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Schneider, Dobó, Imri, Moós, Németh, Száraz (Tóth Cs., a szünetben). Edző: Piller Sándor.
    Szállítók: Timler — Ruttai, Simicska, Pagella, Rixer, Keul, Márkus, Bakk, Magyarosi, Kaszás, Turai. Edző: Sárosi László.

5. perc: Tóth M. kapujából kifutva lábbal mentett Márkus elől.
    14. perc: a kapura törő Márkus elől rávetődéssel tisztázott a csabai kapus.
    21. perc: Németh már a kapust is kicselezte, de lövés helyett Dobóhoz továbbított, aki 3 m-ről az üres kapu mellé lőtt.
    28. perc: Timler kirúgását a szemfüles Imri elcsípte és - felismerve a helyzetet - rögtön kapura lőtt, a labda a 16-osról visszafelé futó kapus fölött vágódott a hálóba, 1:0.
    46. perc: Tóth Cs. futott el a bal oldalon, átadását a 11-es tájékán tartózkodó Imri félmagasan a kapu közepébe lőtte, 2:0.
    67. perc: Németh átadását Imri fejelte kapura és a hálóba tartó labdát Timler a jobb alsó sarokból nagy bravúrral ütötte szögletre.
    85. perc: Németh futott el a bal oldalon, nehéz szögből kapura lőtt, a labda a bal kapufa éléről vágódott a hálóba, 3:0.

Élvezetes, jó iramú és végig sportszerű mérkőzés.
    Az első 20 percben, a mezőnyben szépen adogatva, a fővárosiak támadtak többet. Két gyors szélsőjük révén több „meleg” helyzetet teremtettek Tóth M. kapuja előtt. Majd erősített a Békéscsaba és a félidő végéig enyhe fölényben játszott.
    Szünet után tovább fokozódott az iram, mindkét csapat „nyílt sisakkal” vetette magát a küzdelembe. A vendégek helycserés, gyors támadásait jól hárította a hazai védelem.
    A hajrában teljesen beszorult a vendégcsapat, végül is a helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött.

Jó: Tóth M., Láza, Németh, Imri, ill. Márkus, Kaszás, Turai.

V: Vadas (Bacsa, Szabó)
    Előre: Tóth M. (8), — Kvasz (8), Láza (9), Szűcs (8), Lengyel (7), Schneider (7), Dobó (7), Moós (8), Németh (9), Imri (8), Száraz (7), Edző: Piller Sándor.
    Szállítók: Timler (7) — Rutai (6), Simicska (8), Pagalla (7), Rixer (8), Keul (6), Márkus (7), Bakk (6), Kaszás (6), Magyarosi (8), Turai (8), Edző: Sárosi László:
    Csere: Száraz helyett a szünetben Tóth Cs. (7).

Az első 20 percben kiegyenlített játék folyt. Ezalatt Tóth M. kétszer is kifutással tisztázott, majd Magyarosi nagy helyzetben mellé fejelt.
    A másik oldalon Németh remekül ment el, labdáját Dobó az üres kapu mellé küldte.
    A 28. percben Németh megzavarta Timlert, a kapus kirúgása rövidre sikerült és Imri 17 méterről a kapuba emelt, 1:0
    Szünetig Dobó, majd Tóth M. alakítása kapott tapsot.
    A 40. perc táján Kvasz mentett bravúrosan Turai elől.
    Szünet után nagy iramot diktált a csabai csapat.
    A 46. pereben Imri-Tóth Cs. akció után Imri lövése egy védőt érintve vágódott a hálóba, 2:0.
    Csabai támadások közepette Turai az 58. percben nehéz szögből az oldallécet találta el.
    A másik oldalon Imri fejesét a Szállítók kapusa bravúrral mentette.
    A játék ezután kiegyenlítetté vált. A vendégek is támadtak, de a csabai védelem biztosan állt a lábán.
    Az utolsó negyedóra ismét a lila-fehéreké volt. Moós, Németh lövése kapott tapsot.
    A 87. percben Németh az alapvonal közeléből az ellenkező sarok felé ívelt. A csavart lövés a lécről vágódott a kapuba, 3:0.

BÍRÁLAT
    A hétköznap ellenére hatalmas közönség volt kíváncsi a két csapat találkozójára. A 6000 néző nem is csalódott - elsősorban a hazai csapat játékában!
    A kitűnő, NB I-et megjárt labdarúgókból álló Szállítókat az Előre az idei szezon legjobb játékával fektette kétvállra. A lila-fehérek fokozatosan lendültek játékba ér már az első játékrészben jelentős fölényre tettek szert. Bár a Szállítóknak több veszélyes akciója volt, szinte végig a csabaiak irányítottak. Sőt, a hajrában erősíteni is tudott az Előre!
    A csapat játéka biztató a szombaton kezdődő 6 napos lengyelországi túra előtt.
    A hasai csapat rászolgált a nézők vastapsára!
    A Bcs. Előre ma délután 16.00 órai kezdettel Martfűn, MNK-mérkőzést játszik a Tisza Cipőgyár NB III-as, listavezető együttesével.